Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Morden24 #171 üzenetére

    elárulok egy nagy titkot...
    a warez az nem olyasmi, h elkezd imádkozni a sok ingyenélő a nagy szent tolvajok virtuális oltára előtt és megpingeli jól, és megjelene az letöltendő jóság, és titokban a tolvajok ördöge, minden sávszél elfoglalója örömujjong sötét fekete vermében. és az ingyenélők tolonganak.
    ha azt mondod, pokolba az ingyenélőkkel, a törvény teljes szigorával csapjon le rájuk, akkor az óhatatlanul az vonzza maga után, h a torrentoldalak üzemeltetők, az illegális sokszorosítók felnégyeltessenek. szerintem nem ezt érdemlik.
    a szkéne/scene. huhh.
    nos, hm. ha jól tudom, talán a 80/90-es évekből származik maga az alap. az emberek leültek, programoztak valami hülyeséget, csereberéltek egymást közt. ez volt talán a demo scene.
    de ez nem warez-
    mittomén. a képregény scene a század(évezred elején számomra az volt, amikor a külföldről beszerzett idegen nyelvű képregényeket elkezték beszkennelni, loptak hozzá egy fotósoppot, de sokszor csak paintben, vagy szövegjavítózva beírták és újraszkennelték, aztán eleinte ingyenes tárhelyre kerültek, majd jöttek emberek, szerverrel/tárhellyel. aztán a feltámadt a hamvaiból a hazai képregénykiadás, jobbára ennek a maroknyi embernek a fanatizmusából, munkájából, jóvoltából és az egész már nem a régi. de még létezik.
    az anime scene akkor itthon az volt, miszerint valaki iszonyat összegért megrendelte a gits dvd-t, még harmatosan betette a gépébe, 2 napig rippelte 450 megára, ezalatt lefordította a szöveget. aztán felkerült egy oldalra. amit valaki üzemeltetett, sokszor nem kevés pénzből. egyre több felirat jött, egyre több helyről, ingyenes ftp szerver, amit tagok tartottak fent, amire tagok töltöttek fel. erre egy tv adó épült.
    a könyv scene az az slp volt. a néhai. nem a mostani zárt.
    a scene warezban is van. pl. a topftp-kre dolgozó csapatokat szokás annak hívni. megvannak a maguk szabályai (rippelés, forma, stb.), soha nem fizetősek, kreditre mennek.
    és még folytathatnám a szinkronokkal, feliratfordítással.
    én eddig is csak azt kértem, nézzetek már utána, ha a fejeket követeltek ezüst tálcán, , akkor egy csomó embert fel kell négyelni, olyanokat, aki időt, pénzt, munkát nem kímélve öltek bele a warezba és semmi kézzelfogható hasznuk nem volt, soha.
    irritáló, h ugyanaz a pár ember, hány millió ember fölé helyezve magát kriminalizál, miközben nem jobb másoknál.
    a warez az warez. azzal, h letorrentezed egy trackerről a sorozatod, ami egy top ftp-ről került oda, ugyanúgy részese vagy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák