Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #96 üzenetére

    Jaja, az Ufómagazinban meg megmondták, hogy a NASA-nak nem a holdraszállással kéne törődnie, hanem a warpdrive kifejlesztésével.

    Ja, ha te így látod, akkor erről kár vitázni. Nekem az aláírásom is tükrözi, hogy mi a véleményem a jelenlegi rendszerről.

    Megjegyzem, ha te pl. gyümölcsárus lennél, és a bódéd elé a szomszéd paraszt a lopott gyümikkel beállna és olcsóbban adná, akkor úgy rohannál jogászhoz, hogy éljél az isteni joggal, hogy csak porzana mögötted még az aszfalt is.

    Még egy ok, amiért utálom a jelenlegi rendszert...

    Na meg persze a múltkor is kiderült, hogy kb. semmit nem tettél még másokért, de ez mindegy.

    Vagyis a fizetésem felét ezentúl fordítsam jótékonysági célokra? Mivel lesz attól jobb bárkinek is? Honnan tudom, hogy ők kapják a pénzt? Miért pumpáljam ilyen lépésekkel egy "kapitalizmus" nevű gépezetbe a pénzt, az egyetlen papírdarabot, amely a megélhetésemet szolgálja?

    De az erkölcsöt felülbírálja az anyagi érdek, legalábbis a te esetedben.

    Inkább a kényelmi érdek.

    Akkor az enyémben miért nem bírálhatja felül?

    Ezt senki nem mondta. De akkor legalább kezdj el gondolkodni, hogy ki is a valódi "ellenség"? A cég, aki a profitra törekszik és a háttérben marad, vagy a warezoló, akire minden irányból ujjal mutogatnak.

    De lenne hozzád ezzel kapcsolatban egy kérdésem: Szerinted mi dönti el, hogy egy most megszületett csecsemőből tizen valahány év múlva warezoló lesz, vagy tisztelni fogja a szerzői jogokat?

    Mindig lesznek szebbek, okosabbak, ügyesebbek, szerencsésebbek, gazdagabbak, ravaszabbak.

    És az általad felsorolt jelzők érdekes módon mind-mind a mai társadalmi norma által megalkotott jelzők. A szépségről alkotott képünket a címlapok alapján alakítják ki. Abszolút okos ember nem létezik, előbb-utóbb minden elmélet megváltozik, megújul vagy továbbfejlődik. A mai oktatási rendszernek a társadalmi rétegződésre való nevelés a célja. A ügyesség relatív, mindenki másban tehetséges. Szerencse nem létezik, csak matematika és statisztika. A gazdagság pedig szintén egy mesterséges társadalmi egyenlőtlenség, a ravaszság pedig a kapitalizmus mozgatórugója.

    De ezt a témát tényleg nem itt kéne megbeszélni, ha érdekel, akkor gyere át ide.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #102 üzenetére

    Nekem az aláírásom is tükrözi, hogy mi a véleményem a jelenlegi rendszerről.

    Hatalmas fegyvertényként kezeled azt a nyamvadt aláírást. A múltkor még a nemtommilyen projekt tükrözte a véleményedet emlékeim szerint.

    Vagyis a fizetésem felét ezentúl fordítsam jótékonysági célokra? Mivel lesz attól jobb bárkinek is? Honnan tudom, hogy ők kapják a pénzt?

    menj oda, és adda a kezébe annak, akinek szüksége van rá. Állj meg a gyógyszertár előtt, és a szomorúan kijövő, ár miatt siránkozó öreg nénihez lép oda, és kérdezd meg, hogy kifizetheted-e a bogyót, ami neki túl drága.
    Persze te csak lázadni szeretsz, nem tenni valamit. Tudom, tudom: aláírás.

    De akkor legalább kezdj el gondolkodni, hogy ki is a valódi "ellenség"? A cég, aki a profitra törekszik és a háttérben marad, vagy a warezoló, akire minden irányból ujjal mutogatnak.

    Nekem nincsen "ellenségem". Én megveszem, amit akarok és elérhető az ára, és nem veszem meg, amit nem akarok és/vagy nem tudok.
    És nem sírom tele a kibaszott fórumokat, hogy úristenúristen, túl drága nekem a Harry Potter dévédé a megjelenés napján.

    De ezt a témát tényleg nem itt kéne megbeszélni, ha érdekel, akkor gyere át ide.

    Köszi, kinőttem belőle már pár éve.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Alchemist #97 üzenetére

    Értelek.

    Nekem sokkal inkább könnyűrodalom, tehát szórakoztatást szolgáló művek jártak a fejemben. Ott viszont még áll az állításom, miszerint 15 perc alatt nem tudom eldönteni a regényről, hogy az 1700 forint kifizetése után, elolvasva azt én úgy fogom-e értékelni, hogy megérte-e a lóvét. De szerintem ezt meg is beszéltük :)

    Kapjanak a gyártók-forgalmazók erőteljesebb visszajelzést... az forgalmazási adatok éppen úgy becsapóak, mintha azt írnánk, hogy x db új Windowst adtak el az utóbbi fél évben... de nem mindegy, hogy ebből mennyi az OEM, a dobozos és a vol. licence.

    A visszajelzés az az, hogy mennyien fizetnek a produkcióért. Ha én filmredezőként rendezek egy filmet, amit sokan megnéznek, de szar, akkor a másodikra már valszeg senki nem jön el. Ez szerintem elég jó visszajelzés. Tehát "vote with your dollar".

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Penge_4 #102 üzenetére

    "Nekem az aláírásom is tükrözi, hogy mi a véleményem a jelenlegi rendszerről."

    Nem, inkabb azt tukrozi, hogy mennyire nem vagy kepben a vilaggal kapcsolatban.

    DRM is theft

  • nuke7

    veterán

    :C ennek én örülök. lévén hogy alapvetően liberális beállítottságu vagyok, tetszik amit képviselnek, az más kérdés hogy meg lehet-e csinálni.
    nyilván nem mindent, de valahol el kell kezdeni szerintem.
    azért kritizálni öket, mert csak 1-2 helyet szereztek szerintem meddő dolog; meg azt mondani, hogy így semmire nem mennek.
    mit vártál tőlük?! hogy szerezzen 100-at? és akkor már az lesz amit ők mondanak?! hogy ugy több értelme lenne a jelenlétüknek..? - butaság azért leszolni őket mert csak 2 helyuk lesz, meghogy ugyse fognak semmit csinálni...

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #104 üzenetére

    A múltkor még a nemtommilyen projekt tükrözte a véleményedet emlékeim szerint.

    Ebből is látszik, hogy úgy alkotsz róla véleményt, hogy még rá se kattintottál. :D :P

    Persze te csak lázadni szeretsz, nem tenni valamit. Tudom, tudom: aláírás.

    Pontosan. Amíg nem tudod, hogy miről van szó, addig csak üres frázisokat puffogtatsz.

    Nekem nincsen "ellenségem". Én megveszem, amit akarok és elérhető az ára, és nem veszem meg, amit nem akarok és/vagy nem tudok.

    Mások meg szintén megveszik, aminek elérhető az ára, aminek nem azt pedig letöltik. És az élet megy tovább...

    Köszi, kinőttem belőle már pár éve.

    ...

    dabadab: Ha valami mondandód van, nem tudnád lényegretörően kifejteni, nem pedig ilyen jól hangzó, de önmagában többértelmű mondatokat elejteni? :) Szóval miért is nem vagyok képben a világgal?

    [ Szerkesztve ]

  • emvy

    nagyúr

    válasz dabadab #106 üzenetére

    Mindig is mondtam, hogy aki a Zeitgeist-filmet referencianak tartja, azzal mar nem erdemes komoly dolgokrol beszelgetni. :(

    while (!sleep) sheep++;

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #108 üzenetére

    Csak a lényegre nem válaszoltál, ahogyan szoktál.

    Miért nem csinálsz egy alapítványt, ahol Te ellenőriznéd, hogy a támogatottjaid bizony megkapnák a pénzt, juttatásokat vagy szolgáltatást amit nekik szándékozol adni?

    Amúgy tényleg nem akarlak sértegetni, de ameddig ilyeneket írsz: A rák egy sejtburjánzás, ami abból alakul ki, amit megeszel, belélegzel...stb, addig csak azt bizonyítod, hogy arra sem vagy képes, hogy egy ostobaság leírása előtt legalább picit utánanézzél a dolognak, amibe beleártod magad.
    Ne haragudj, hogy ezt mondom, de az egyik legműveletlenebb tahó vagy ezen a fórumon, akinek szinte minden tényszerűen kinyilatkoztatott állítása hemzseg a hibáktól, tévedésektől és dezinformációtól.
    Nem is csodálom, hogy csak az összeesküvés-elméletek világában érzed jól magad. Ott nincsenek tények, ergo nincsen tényanyag, amit legalább némiképp ismerned kéne.

    Félre ne érts: nem állítom, hogy ostoba lennél, vagy értéktelen. Azt állítom, hogy ez jön le rólad ebben a fórumban.

    szerk.: Tudom, hogy nem tudod megállni, hogy ne a tiéd legyen az utosó szó, úgyhogy nem mondom, hogy feleslegesen írsz ebbe a topikba a részemre, de ettől függetlenül ezúttal eddig mentem veled :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #108 üzenetére

    "Pontosan. Amíg nem tudod, hogy miről van szó, addig csak üres frázisokat puffogtatsz."
    mondja ezt az, aki rendszerint nem tudja, mirol van szo

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #110 üzenetére

    Miért nem csinálsz egy alapítványt, ahol Te ellenőriznéd, hogy a támogatottjaid bizony megkapnák a pénzt, juttatásokat vagy szolgáltatást amit nekik szándékozol adni?

    Már mondtam. Itt a válasz.

    Amúgy tényleg nem akarlak sértegetni, de ameddig ilyeneket írsz: A rák egy sejtburjánzás, ami abból alakul ki, amit megeszel, belélegzel...stb

    Miért is írtam hülyeséget? Kérdezzél már meg akkor egy orvost, vagy valakit, akinek adsz a szavára, hogy sejtburjánzás-e, vagy sem. És arról is, hogy szerepet játszik-e a kialakulásában az étkezés és a levegő minősége (mondjuk egy füstös, kipufogógázos város szemben egy tisztalevegőjű hegyvidékkel)

    emvy: Ha ez a véleményed, akkor kifejthetnéd az álláspontod. Érdekelne, hogy miért.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #96 üzenetére

    "...Egyébként a kulturális termék nem mindenkié, hanem azé, aki számára az alkotója hozzáférést engedélyez..."

    Ebben pont ugyanúgy tévedsz, mint a kiadók-jogvédők. A technológia fejlődése idejétmúlttá tette ezt a régi gyakorlatot, csak ezt az előző mondatomban említett szervezetek nem akarják tudomásul venni. Vannak működőképes fizetős alternatívák, csak példát kellene róluk venni.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Morden24

    nagyúr

    válasz sh4d0w #113 üzenetére

    Nem értek azzal egyet, hogy egy harmadik személy, pusztán a saját fizetési képtelenségét alapul véve ráhúzzon valamire egy kuturális jelzőt kizárólag azért, hogy képes legyen ezáltal hozzájutni.

    Mellesleg mi is pontosan a "kuturális termék"? Mármint abban a kontextusban, amiről itt beszélünk.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #112 üzenetére

    Válasz:

    Segítség: nem a sejtburjánzással volt gond. Olvass utána. Te csak simán kiragadtad azt a két szót (levegő meg kaja), mert ez beleillik a te "geci gazdagok nem rákosodnak" világképedbe.

    Már mondtam.

    Ja, azt, hogy nem tudnád ellenőrizni, kihez kerül a pénz.
    De így tudnád.
    Amúgy feleslegesen akarod rám tukmálni azt a szart, nem olvasok szemetet.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    "Mellesleg mi is pontosan a "kuturális termék"? Mármint abban a kontextusban, amiről itt beszélünk."

    Kb minden, amit szerzoi jog ved es digitalizalhato. Innentol kezdve talan latszik, hogy nem "rahuzzak" a jelzot, hanem az a konkret valosagot fejezi ki (miszerint ezeknel a javaknal egy ujabb peldany eloallitasa gyakorlatilag ingyen van).

    DRM is theft

  • Avicularia

    veterán

    válasz Morden24 #9 üzenetére

    Itt vannak a svéd választási eredmények.
    [link]

    Első lila oszlop a kalózpárt 7.1% eredménnyel.Szociáldemokraták nyertek 24.6%-al egyébként.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #116 üzenetére

    Tehát a "kulturális" azt jelenti, hogy gyakorlatilag ingyen sokszorosítható?
    Mellesleg hagyjuk egy pillanatra a kiadókat és a jogvédőket: miért is nem döntheti el az alkotó, hogy kihez juthat el a szellemi terméke?

    Avicularia: Köszönöm, bár nem egészen erre gondoltam, svédül nem tudok, a google translator meg poénnak sem nagyon megy el.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    Nem egészen értem, miért akarod ezt definiálni, szerintem teljesen pontosan ezt nem lehet. Ha egyetértesz, akkor az egyszerűség kedvéért tekintsünk annak minden terméket, amit letölthetsz Interneten keresztül.

    Anno a Napster létrejötte és népszerűsége nem elsősorban arról szólt, hogy ingyen hozzájuthatsz valamihez, amiért fizetni kellene, hanem arról, hogy elérsz olyan tartalmakat, amiket máshogy nem. Az, hogy később megjelent az a réteg is, aki nem akarja, vagy nem tudja megfizetni ezeket a termékeket, csak következmény.

    https://www.coreinfinity.tech

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #118 üzenetére

    Igen, bar altalaban a "szellemi termek" megnevezest hasznaljak erre, de a modern technikaval osszekapcsolva kb ezt dobja ki.

    DRM is theft

  • Avicularia

    veterán

    válasz Morden24 #118 üzenetére

    Még én se nagyon tudok svédül ,de ezt találtam.Az eredmények látszanak a grafikonon.
    Itt van angolul kis infó róluk.
    [link]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #115 üzenetére

    Te csak simán kiragadtad azt a két szót (levegő meg kaja), mert ez beleillik a te "geci gazdagok nem rákosodnak" világképedbe.

    Hát neked üldözési mániád van, komolyan mondom...

    Amúgy feleslegesen akarod rám tukmálni azt a szart, nem olvasok szemetet.

    Konkrétan lehülyézel, mert lesz.om a szerzői jogot. Tudok róla éppen annyit, hogy ne ne kelljen megtanulnom a kívülről a BTK-t, hogy a Te "magasröptű" eszmecserédben méltó fél legyek. Ha érdekel én vettem a fáradságot és elolvastam az Artisjus oldalán belinkelt GY.I.K-ot (mint hivatalos információ, nem pedig netes szóbeszéd), továbbá korábban a BSA és az ASVA oldalát is meglátogattam, szintén, hogy tisztában legyek az alapelveikkel, ez elég is volt, hogy hányingert kapjak az egésztől.

    Másrészről te még arra sem vagy képes, hogy amit belinkeltem elolvasd és választ kapnál minden, a mondandómmal kapcsolatos kételyeidre, de te egyszerűen és lekezelően ennyit írsz "nem olvasok szemetet". Nem is értem, hogy ezek után egyáltalán miért süllyedtél le szintemre, hogy képes voltál egy ilyen "dilettáns hülyével" több száz hozzászóláson keresztül vitatkozni, amikor elmondásod szerint "már régebben rájöttél", hogy "mekkora demagóg, dilettáns, tudatlan marha vagyok". Vagy te is csak tapasztalatot gyűjtesz, hogy rutinosabb legyél a hülyékkel való vitában? :D

  • Morden24

    nagyúr

    válasz sh4d0w #119 üzenetére

    az egyszerűség kedvéért tekintsünk annak minden terméket, amit letölthetsz Interneten keresztül.

    Ez még zenére, filmre, könyvre ráhúzható, de mióta "kulturális" egy szoftver, amihez pl. support tartozik?

    Anno a Napster létrejötte és népszerűsége nem elsősorban arról szólt, hogy ingyen hozzájuthatsz valamihez, amiért fizetni kellene, hanem arról, hogy elérsz olyan tartalmakat, amiket máshogy nem.

    Ezt én értem, és megértem. Ettől függetlenül még mindig állítom, hogy a mainstream szellemi termékek teszik ki a warezformgalom legnagyobb részét, ergo ez az állítás (amivel akár egyet is érthetek) nem állja meg a helyét minden digitálisan sokszorosítható ill. terjeszthető termék esetében.

    dabadab, neked is ugyanez szól.

    Avicularia: Én a PP-re szavazók kormegoszlására voltam eredetileg kíváncsi, tehát hogy kiből áll össze a 7,1% :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #122 üzenetére

    Másrészről te még arra sem vagy képes, hogy amit belinkeltem elolvasd és választ kapnál minden, a mondandómmal kapcsolatos kételyeidre, de te egyszerűen és lekezelően ennyit írsz "nem olvasok szemetet".

    Komám, én nem a Zeitgeist valóságtartalmáról vagy a "mozgalom" milyenségéről vitázom veled.
    Az, hogy a véleményedet nem több oldalnyi szemét közül akarom kisilabizálni, hanem elvárom tőled, hogy leírd, szerintem egyáltalán nem meglepő vagy teljesíthetetlen. De már mondtam, a legkevésbé sem kötelező beszélgetnünk.
    Én a múltkor, amikor leírtam a véleményem, ráfogtad, hogy jogi blabla ("paragrafusok"), pedig egy kurva jogi tézis vagy szakszó nem volt benne - és ezzel indokoltad, hogy miért nem válaszolsz. Erre mondom, hogy azt sem tudod, miről van szó.

    Vagy te is csak tapasztalatot gyűjtesz, hogy rutinosabb legyél a hülyékkel való vitában?

    Tapasztalatból mondom, hogy abban nem lehet rutint szerezni. Egyébként remélem feltűnt, hogy nem csak én vagyok ilyen remek véleménnyel rólad. Ez azért sokat elmond; vagy szokásosan te vagy a normális, a sok bolond meg szembe jön az autópályán?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #122 üzenetére

    Hát neked üldözési mániád van, komolyan mondom...

    Pardon, kimaradt: pedig te magad írtad le, hogy akinek van pénze biokajára meg hegyi levegőre, az rendben van, a csóri meg elpatkol (nyilván többek között) rákban. Ez volt a mondandód lényege, nem igaz?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #125 üzenetére

    hanem elvárom tőled, hogy leírd, szerintem egyáltalán nem meglepő vagy teljesíthetetlen. De már mondtam, a legkevésbé sem kötelező beszélgetnünk.

    Ahogy már mondtam, egyrészt nem vagyok gazdag (alapítvány kiesett), másrészt a pénzzel a jelenlegi rendszert támogatnám, jelenleg azért van rá szükség, hogy túléljek, amíg nem sikerül függetleníteni magam, amennyire csak lehet. Ha valakinek pénzt adsz azzal elismered, hogy arra van szüksége, pedig nem. Arra van szüksége, amit jelenleg csak azon tud megvenni.

    pedig egy kurva jogi tézis vagy szakszó nem volt benne - és ezzel indokoltad, hogy miért nem válaszolsz. Erre mondom, hogy azt sem tudod, miről van szó.

    A szememben nem csak a paragrafusok vagy a jogi szakzsargon jelenti a "jogi blablát", hanem az, amikor a véleményedet annak tükrében írod, és egyáltalán más álláspontot el sem ismersz. Ha egyszer, csak egyszer annyit mondtál volna "Én, személy szerint, nem tartom erkölcsileg korrektnek a warezolást, én becsületesen megvásárlom a digitális tartalmakat, de elfogadom a Te álláspontodat is, miszerint egy másik szemszög.", egy árva szót nem szóltam volna, de te azért is azzal jöttél, hogy ezzel kárt okozok ennek meg annak és hogy akkor is lopásnak minősül...stb, stb.

    pedig te magad írtad le, hogy akinek van pénze biokajára meg hegyi levegőre, az rendben van, a csóri meg elpatkol (nyilván többek között) rákban. Ez volt a mondandód lényege, nem igaz?

    Nem ez volt a lényege, de többek között céloztam vele erre is. De ha most azt mondod, hogy egy gazdagnak, aki meg tudja fizetni a biokaját és olyan helyen lakik, ahol tiszta a levegő és még nem is annyira stresszes az élete a mindennapi gondok miatt, nála is ugyanakkora a rák kockázata, mint egy szerencsétlen gyárimunkásnál, aki minden nap stresszel, hogy miből fizeti a rezsit és csak a Tesco Gazdaságos élelmiszert tudja megvenni és naponta órákon keresztül lélegzi be az autók kipufogógázát, akkor innentől nincs mit mondanom.

    [ Szerkesztve ]

  • Avicularia

    veterán

    válasz Morden24 #123 üzenetére

    Itt vannak grafikonok,de nálam a születési dátumos grafikonon nem látszik semmi.
    Mintha elfelejtették volna kitölteni
    [link]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #127 üzenetére

    Ahogy már mondtam, egyrészt nem vagyok gazdag (alapítvány kiesett)

    Akkor miért nem gyűjtesz pár hasonlóan jólelkű figurát, akikkel mondjuk szabadidődben öregeknek segítenétek, könyveket gyűjtenétek iskolásoknak, vagy mondjuk a kinőtt-levetett ruháitokat odaadjátok a legközelebbi árvaháznak?
    Akkor legalább a szabadidődben nem warezolnod kéne :D

    másrészt a pénzzel a jelenlegi rendszert támogatnám

    És csak pénzzel lehet segíteni? Pont a te világképed szerint nagyon nem.

    jelenleg azért van rá szükség, hogy túléljek

    Ne haragudj meg, de annyira nem lehet szar a helyzeted, ha van szinte egész napod itt fórumozgatni. Ezek szerint vagy nem annyira "rabszolgameló" a munkád, vagy egyszerűen többet kéne dolgoznod, és több pénzed lenne.

    Ha valakinek pénzt adsz azzal elismered, hogy arra van szüksége, pedig nem. Arra van szüksége, amit jelenleg csak azon tud megvenni.

    Tudod, erre már mondanék neked valami nagyon csúnyát, de azt élőben tenném csak - kísérve azzal, hogy fel is pofozlak.
    Tehát nem adunk az éhezőnek pénzt, mert valójában nincsen szüksége rá. Az kit érdekel, hogy a pénzen vehetne kaját, mi? majd ő éhenhal a te tökéletes világodért, miközben te otthon pöffeszkedve warezolsz, és közben még kinyalod a saját feneked azzal, hogy azt képzeled, rendkívül tudatos és világformáló gondolataid vannak...
    Minden egyes mondatoddal próbálod mentesíteni magadat mindenféle felelősség vagy cselekvőképesség alól, de közben ugatsz, hogy mindenkinek változtatni kéne mindenen, mert milyen szar ez így, ahogy van.
    A te fajtád az, akitől nem jobb, csak zsúfoltabb lesz a világ.

    Ha egyszer, csak egyszer annyit mondtál volna "Én, személy szerint, nem tartom erkölcsileg korrektnek a warezolást, én becsületesen megvásárlom a digitális tartalmakat, de elfogadom a Te álláspontodat is, miszerint egy másik szemszög."

    Írtam ezerszer, plusz kifejtettem, hogy nem kell a megélhetési warezzal és egyéb béna indoklással jönni, mert nem fedi a teljes helyzetet.
    Egyébként megjegyzem, a Te álláspontodat nem fogadom el, mert igazából nem ismerem az álláspontodat. Minden topikban újabb és újabb (fals) érvekkel támadsz, de mindig arra lyukadunk ki, hogy neked szar az életed, mert szar a rendszer, és jajj.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #123 üzenetére

    Nézőpont kérdése, kulturális terméknek tekinted-e a szoftvereket, de ha kívánod, tekintsünk el tőlük ebben a kategóriában, maradjanak a zenék, könyvek, filmek, újságok.

    Mint már írtam, a mainstream bekapcsolódása a folyamatba már következmény, nem a kiváltó ok. A mainstream egyszerűen csak kihasználja a technológiai fejlődés vívmányait és ezt sem törvényekkel, sem máshogyan már nem lehet megállítani; a kiadók pedig ahelyett, hogy egy másfajta disztribúciós hálózatot hoznának létre*, esztelenül ragaszkodnak a már nem működő üzleti modellekhez. A potenciális vásárlók előtt már ott a lehetőség, hogy megvizsgálják a terméket, mielőtt megvennék - eddig ez gyakorlatilag lehetetlen volt. Megcsinálták a reklámspotot a filmnek, albumnak, aztán ha megvetted és befürödtél vele, senkihez nem mehettél jogorvoslatért. Most ez megszűnt, nem lehet eladni britnispriccet és egyéb fiú- és lánybandákat - talán ideje lenne minőséget produkálni.

    *Miért nem lehet pl. bemenni egy zeneboltba, bedugni a pendrive-omat, vagy az mp3 lejátszómat egy USB-aljzatba, adatbázisból kiválasztva a nekem kellő számokat és a formátumot, majd bankkártyával fizetni? Vagy még jobb: miért nem tehetem ezt meg otthon?

    https://www.coreinfinity.tech

  • Penge_4

    veterán

    válasz sh4d0w #130 üzenetére

    Vagy még jobb: miért nem tehetem ezt meg otthon?

    Ugye te is emlékszel arra, amikor néha-néha születik egy cikk, hogy xy noname oldal érdeklődés hiányában befuccsolt, mert hát az emberek nem fizetnek DRM mentes mp3-akért sem, mert ingyen kell nekik, és ebben a cikkben hall a hozzászólók legalább 90%-a arról az adott szolgáltatásról, hogy "Jé, volt ilyen? Nem is tudtam."

  • cucka

    addikt

    válasz sh4d0w #130 üzenetére

    *Miért nem lehet pl. bemenni egy zeneboltba, bedugni a pendrive-omat, vagy az mp3 lejátszómat egy USB-aljzatba, adatbázisból kiválasztva a nekem kellő számokat és a formátumot, majd bankkártyával fizetni? Vagy még jobb: miért nem tehetem ezt meg otthon?
    Most nem azért, de az összes online zenebolt így működik - kiválasztod a számot, fizetsz és letöltöd. Most ne köss bele abba, hogy "tetszőleges formátumban", mert bizonyos helyeken akár lossless-ben is letöltheted, amiből gyárthatsz magadnak tetszőleges formátumú fileokat.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz sh4d0w #130 üzenetére

    Mint már írtam, a mainstream bekapcsolódása a folyamatba már következmény, nem a kiváltó ok.

    De a mainstream bekapcsolódása a kiváltó oka annak, hogy napi téma lett a warez, mivel ez volt az a tortaszelet, amibe belenyúlva már valós problémát okoz.
    Magyarán a folyamat eleje (tehát a pre-mainstream fázis) lényegtelen volt, hiszen nem a darázsfészekbe nyúltál.

    a kiadók pedig ahelyett, hogy egy másfajta disztribúciós hálózatot hoznának létre*, esztelenül ragaszkodnak a már nem működő üzleti modellekhez

    Ezzel tejesen egyetértek, és speciel én látom a változásokat (főként az online terjesztés témakörében), de ha a kezünket a szívünkre tesszük, akkor azért elismerhetjük, hogy az ingyenesség ellen eléggé nehéz harcolni.

    Most ez megszűnt, nem lehet eladni britnispriccet és egyéb fiú- és lánybandákat - talán ideje lenne minőséget produkálni.

    Továbbra sem látok semmi korrelációt a warezolás és a fogyasztó igényesség között, főként azért, mert bármelyik torrentsite-on azt láthatom, hogy a mainstream (akár mocsok, akár nem) megy a legjobban. Ezek szerint ugyanúgy hallgatják az emberek (sőt, talán még többhöz jut el), csak kevesebben fizetnek. Halleluja.
    Mellesleg ez a britnispricc dolog is erősen szubjektív. Még most is úgy gondolom, hogy a piacnak kell eldöntenie, hogy valamit szeret-e, vagy nem, mégpedig csökkenő kereslettel vagy bojkottal. Ha szarnak tartom a britnispriccet, akkor sem 5000-ért, sem 500-ért sem ingyen nem kell. De alapban meg sem akarom hallgatni, mert amit hallottam a rádióban (legálisan, ingyen), az bőven tájékoztatott arról, hogy nekem ez nem kell.

    Vagy még jobb: miért nem tehetem ezt meg otthon?

    Ha elnézed az online store-okat, akkor csak idő kérdése, hogy ilyesmi előszökelljen (mármint egy olyan, ami nagyrészt vagy tökéletesen a Te igényeidnek is meg fog felelni). De egyébként a mondandód ezen részével én is teljesen egyetértek, ez nem is vitatéma. De miért akarna otthon a Józsi fizetni a bankkártyával, ha ingyen is lejön a cucc a Piratebay-ről?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cucka #132 üzenetére

    Okés. Hány ilyet érek el ma itthon? Hol vannak ugyanezek a megoldások a filmeknél és a könyveknél, újságoknál?

    Morden24: otthonról válaszolok, most mennem kell.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • cucka

    addikt

    válasz Penge_4 #127 üzenetére

    Ha egyszer, csak egyszer annyit mondtál volna "Én, személy szerint, nem tartom erkölcsileg korrektnek a warezolást, én becsületesen megvásárlom a digitális tartalmakat, de elfogadom a Te álláspontodat is, miszerint egy másik szemszög."

    Öö, ha valamit erkölcsileg inkorrektnek tart, akkor nem fogja elfogadni az álláspontod. Ha mondjuk a kidobók jól összevernek szombat este a diszkóban, egy pillanatig sem lesznek olyan gondolataid, hogy "bár személy szerint erkölcsileg elitélem az erőszakot, de elfogadom a kidobók álláspontját is".

    De ha most azt mondod, hogy egy gazdagnak, aki meg tudja fizetni a biokaját és olyan helyen lakik, ahol tiszta a levegő és még nem is annyira stresszes az élete a mindennapi gondok miatt, nála is ugyanakkora a rák kockázata, mint egy szerencsétlen gyárimunkásnál....
    A gazdagoknak jobb életük van, mint a szegényeknek, például azért, amit leírtál. Sok időd megy el amúgy arra, hogy ilyen teljesen evidens dolgokon agyalj?

  • cucka

    addikt

    válasz sh4d0w #134 üzenetére

    Nem tudom, hányat érsz el, de ez főleg a fizetőképes kereslettől és az ezeket üzemeltető cégek üzleti terveitől függ. Amúgy néhány magyar online zeneáruház biztosan van. (Konkrétumot nem tudok, mert én személy szerint soha nem fizetnék egy forintot sem valami sz*r mp3-akért, cd-n viszont előfordul, hogy megveszem a kedvenc zenéimet)

    Amúgy technikailag könyvnél, filmnél és újságnál is megoldható lenne ugyanez. Ez egy olyan üzleti modell, amit már rég feltaláltak, ezért valószínűleg azért nem léteznek ilyen áruházak (vagy csak 1-2, mutatóban), mert nem érné meg üzemeltetni őket. (Például kevés ember van, aki hajlandó lenne digitális formában megvenni egy regényt, hogy utána majd monitoron olvassa, mert a régimódi papírkönyv kényelmesebb).

  • FTeR

    addikt

    válasz Abu85 #60 üzenetére

    Valaminek történnie kell, mert a jelenleg alkalmazott szerzői jogi törvények, és az Internet nem fér meg egymás mellett.
    szvsz egy ilyen párt csak rontani tud a helyzeten, mert csak mégnagyobb ellenállást generál maga körül.

  • cucka

    addikt

    válasz Morden24 #133 üzenetére

    De a mainstream bekapcsolódása a kiváltó oka annak, hogy napi téma lett a warez, mivel ez volt az a tortaszelet, amibe belenyúlva már valós problémát okoz. Magyarán a folyamat eleje (tehát a pre-mainstream fázis) lényegtelen volt, hiszen nem a darázsfészekbe nyúltál.
    Szerintem nem. A kiváltó ok a rendkívül könnyű hozzáférés a jogvédett tartalomhoz. Régen kazettákat másolak az emberek, ahol 1 boltban megvett lemez után készült még 3-4 másolat, nehézkes, időigényes volt másolatot készíteni, most pedig percek alatt lejön 1-1 lemez, 1 kattintással letölthetsz bármit, tehát lényegesen nagyobb a bevételkiesés, mint a kazettamásolgatós korszakban. (Érted, annak idején volt mondjuk 50 másolt kazettád, amit 1-2 év alatt gyűjtöttél össze. Most ugyanezt a mennyiséget letöltöd fél nap alatt, a kazettáért messze felülmúló minőségben)
    Ennek amúgy nem látom, hol van ahhoz köze, hogy az adott zene/film mainstream-nek minősül-e vagy sem.

    Ezzel tejesen egyetértek, és speciel én látom a változásokat (főként az online terjesztés témakörében), de ha a kezünket a szívünkre tesszük, akkor azért elismerhetjük, hogy az ingyenesség ellen eléggé nehéz harcolni.
    Rengetegen szajkózzák azt a gondolatot, hogy "a kiadók foggal körömmel ragaszkodnak a régi üzleti modellhez, ahelyett hogy újítanának". Emellett sokszor olyan jelzőket láthatsz, hogy ez kizárólag a pénzsóvárság, a profit miatt történik. Az igazság, hogy általában azok, akik ezzel jönnek, egy büdös fillért sem akarnak fizetni a zenéért. Amúgy van új üzleti modell, úgy hívják, hogy fizetős letöltés, nem véletlen, hogy felénk nem lett nagy sikere.

    Továbbra sem látok semmi korrelációt a warezolás és a fogyasztó igényesség között, főként azért, mert bármelyik torrentsite-on azt láthatom, hogy a mainstream (akár mocsok, akár nem) megy a legjobban. Ezek szerint ugyanúgy hallgatják az emberek (sőt, talán még többhöz jut el), csak kevesebben fizetnek. Halleluja.
    Ez a letöltőhuszárok másik nagy gondolata, amellyel magukat a mainstream mocsok fölé helyezik. Minden letöltésről szóló topikban jön 1-2 hülye, aki feltétlenül meg akarja osztani a világgal, hogy ő legalább igényes zenéért nem fizet egy fillért sem.
    Ugyanez van a tévéműsorok topikjában, ahol mindig van pár f*sz, aki csak annyit szeretne elmondani, hogy ő nem néz tévét mert butít és szellemi nyomorba dönt. Majd én is beírom egyszer a horgász topikba, hogy nem szoktam horgászni, mert szerintem marha unalmas ülni órákat a vízparton a bot végét markolászva..

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz cucka #138 üzenetére

    A kiváltó ok a rendkívül könnyű hozzáférés a jogvédett tartalomhoz.

    Úgy értettem, hogy a jelenlegi szempontból lényegtelennek tekinthető, hogy anno a Napsteren (Kazaa nem előbb volt?) mondjuk az underground zenék cseréje volt a leggyakoribb, mert az anno alig érdekelt valakit - nem úgy mint ma, amikor a mainstream zsebéből vétetik ki a lóvé, és azoknak már lehetőségeik is vannak visszavágni.
    Technikai oldalról természetesen van közük egymáshoz, hiszen abból fejlődött ki a mai warezigényeket kielégítő megoldások zöme.

    Amúgy van új üzleti modell, úgy hívják, hogy fizetős letöltés, nem véletlen, hogy felénk nem lett nagy sikere.

    Teljesen őszintén, nem tudok senkit komolyan venni, aki amikor globális paradigmaváltásról beszél, a magyar piacot hozza fel példának. Szóval azért nagyon nem körülöttünk forog a világ :)

    nem szoktam horgászni, mert szerintem marha unalmas ülni órákat a vízparton a bot végét markolászva..

    Na igen, kellemesen összefoglaltad az ilyen viták és fejtegetések összes fellelhető relevanciáját, ami kb. nulla :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Wolverine

    félisten

    válasz cucka #138 üzenetére

    Amúgy van új üzleti modell, úgy hívják, hogy fizetős letöltés, nem véletlen, hogy felénk nem lett nagy sikere.

    Az Amazon zeneáruháza és az iTunes is kimagaslóan sikeres. Ja, hogy ezek nálunk nem elérhetőek? Ja, hogy a fáma szerint a magyar iTunest az Artisjus ostoba árképzése és bevételelosztása fúrta meg? :U

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Penge_4 #127 üzenetére

    Penge_4, egy picit tényleg szeretnélek megkérni, hogy kevésbé szerepelj. elhiszem, hogy szinte mindenről van véleményed, de hagyd egy kicsit a többi fórumozót is szóhoz jutni... :N (ilyen miatt sem kellett még szólni senkinek sem... ;))

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Killing

    addikt

    Ilyen párt kell Magyarországra is. ;]
    Majd én alakítok egyet,a neve Aramada lesz. :D

    Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #133 üzenetére

    Igazad van, az ingyenesség ellen valóban nehéz harcolni, ámbátor sok országban a felmérések azt mutatják, hogy a letöltők megveszik azt, ami tetszik nekik (nyilván ez nem nálunk van így).

    Az általam britnispriccnek nevezett kategóriával meg az a baj, hogy a kiadók az ilyen - önmaguktól nagy valószínűséggel sikertelen - előadókat óriási marketingkampányokkal támogatják, legfőképpen a fiatalokra koncentrálva. Emiatt lényegesen több kiadványt tudnak eladni az adott előadótól, mint egyébként, függetlenül a prezentált termék minőségétől (nem a szitázás minőségére gondolok, hanem arra, hogy általában egy CD-n van 2-3 szám, amit érdemes meghallgatni, a többi töltelék). Teljesen nyilvánvaló, hogy az ilyen előadók kiadványain és rendezvényein sokkal nagyobbat kaszálnak a kiadók, mint a hozzájuk képest rétegkultúrát képviselők. A letöltések elterjedésével már senki nincs rákényszerítve a marketingkampánnyal megtámogatott előadók kiadványainak megvételére, előbb lehetőség van a minőségellenőrzésre. Ez viszont óriási bevételkiesés a kiadóknak, akik inkább tűzzel-vassal harcolnak a jelenség ellen; egész családokat, egzisztenciákat törölnek el csak azért, hogy jusson a következő Mercedesre... Szimpi.

    cucka #136: én sem feltétlenül szeretek monitorról olvasni könyveket, de a könyvkiadás egy rendkívül gyorsan változó piac és tudom érteni az ottani kiadók álláspontját. Ebből kifolyólag viszont nyugodtan elérhetővé tehetnék a régebbi, nyomtatásban már nem kifizetődő műveket... de ilyen sincs.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • Morden24

    nagyúr

    válasz sh4d0w #143 üzenetére

    A letöltések elterjedésével már senki nincs rákényszerítve a marketingkampánnyal megtámogatott előadók kiadványainak megvételére

    Ebben akkor lenne igazság, ha a terjesztés módja közvetlenül befolyásolná a kampányolást vagy a felhasználható reklámeszközöket, de ez nem igaz, ugyanis aki egy torrenten keres, az ugyanúgy a kampány miatt teszi ezt, mint ahogyan a boltban keresők.
    Sőt, jobbat mondok: az egyes csapatok, site-ok illetve egyes felhasználók versenyeznek az elsőségért egy-egy produktum elérhetővé tételénél.

    Sokmindennel egyetértek, amit írsz, de a véleményem szerint a kiadó, mint olyan szerepe az internettel (és a filecseréléssel, illetve a gyakorlatilag ingyenes sokszorosítással) nem eltűnik, hanem általakul.

    A kiadó által ellátott feladatokra továbbra is szükség lesz, függetlenül a terjesztésre használt médiumtól. Jó példa volt a marketingtevékenység (ami magában foglalja a reklámtevékenységet is), aminek a jelentősége nem veszik el azzal, hogy a bolt polca helyett torrentfile-t kell leemelni.

    egész családokat, egzisztenciákat törölnek el csak azért, hogy jusson a következő Mercedesre...

    Kicsit teátrális azért... kit öltek meg? Mármint a "család eltörlése" az erre utal.

    Megjegyzem, a minőségellenőrzés elég faramuci kifejezés ebben az esetben: senki nem mondta egy büdős szóval sem, hogy a fiatalság ezután nem a "britnispricc" kategóriát hallgatja, csak éppen nem fizet érte.

    Tehát összefoglalva: a kiadó beleöli a pénzt a "szarba", amit megszeretnek a fiatalok, majd megveszik és tejelnek. Warezzal ugyanez, csak letöltik és nem tejelnek. Én ezt nem minőségellenőrzésnek látom, hanem ingyenélésnek. Arról nem is beszélve, hogy továbbra is hiszek benne: ha valamiért nem kell ellenértéket fizetnem, akkor nem vagyok rákényszerítve a tájékozódás és mérlegelés fontos vásárlói fázisaira, ergo a sekélyesednek az igényeim, csökken a döntéshozói ill. érték-értékelési képességem.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz FTeR #65 üzenetére

    "előfordult már, h tetszett* a lewarezolt film (esetleg többször is megnézted) és utána elsétáltál a boltba és megvetted dvd-n?"

    rengetegszer!
    van jópár száz DVD-m, ami szinte kivétel nélkül divx letöltésként volt meg először... a jobb minőség, tartósság, kényelem (hangsávok, fölirat) miatt

  • leviske

    veterán

    válasz ^Clown #99 üzenetére

    De ez már nem aktuális, lévén, hogy már megtörtént. "[Re:] A kalózok bejutottak az Európai Parlamentbe" :P :DDD

  • copin

    őstag

    válasz leviske #147 üzenetére

    Kalózok a választáson... Nagyobb komédia, mint a radikálisok (vagy más szésőségek, mivel a svéd pártról nehéz profilt készíteni az eddigiek alapján) bejutása, egy demokratikus rendszerben. Persze lehet hogy ez csak nekem paradoxon.

  • dabadab

    titán

    válasz copin #148 üzenetére

    Ha megnezed a programjukat, akkor abban nincs semmi kulonosebben szelsoseges dolog, tobbe-kevesbe mainstream cucc, talan a szabadalmi rendszer reformja az, ami a legbevallalosabb dolog, de elso blikkre az sem tunik hulyesegnek.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák