Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz DeFranco #100 üzenetére

    Nem tudom mennyire olvastad amire válaszoltál. Én csak a visszásságokra hívtam fel a figyelmet. Nem tudom melyik mondatomat olvastad amiből kiderülne hogy egy ingyen univerzális megoldás létezik.
    Fogták, és most kicsípték a rootolt telefont, és kikiáltották egy általános bűnbaknak. Holott rootolás nélkül is úgyanúgy lehet rosszindulatú kód egy telefonon, sőt az is elképzelhető hogy rootolt telefonon meg nincs. Nem az a gond hogy nem engedik futni a rootolt telefonon, hanem az a baj, hogy ez az egy dolog az alert, közben meg maga az app sem nyújt smmi biztonságot a plain kóddal, ráadásul még egy vacak self check sincs benne hogy belenyúltak-e. Ezek mellett jönnek a nagy biztonsági rizsával ami meg láthatóan papírkutya. Ezzel az erővel pc-ről meg böngészőből se szabadna engedni semmit, én már találkoztam elég sok ember számítógépével, hogy azokon mik vannak... Ezzel az erővel mondhatnák azt is, hogy ha valamit akarsz akkor fáradj be a bankba a fényképes igazolványoddal ahol ujjlenyomat és retina ellenőrzés után kiszolgálnak.

    Nem azt mondom hogy ne követeljék meg a biztonságot a banki app-nál, de, követeljék. De az a mód ahogy ezt előhozták, ez egy pofon az ürüléknek, önellentmondás, látszatintézkedés. Ha már vannak azok a rommá fizetett szakemberek, akkor nem ártott volna dolgozniuk is, nem? Ez nem produktum, ennyi volt a teljes védekezés hogy ezt a checket beletették? És akkor most már jó? Elértük a bankbiztonsági nirvánát? :O

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák