Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    Mielőtt teljesen offtopic-ba fordul a téma, nemrég néztem egy videót arról, hogy mit lát, mire figyel egy önvezető autó. Ez alapján az Über kocsi valamit nagyon elrontott. És a sofőr is. De hát mit lehet elvárni egy Über sofőrtől? A bamba képén megjelenő félmosolyok alapján vagy chatelt, vagy sorozatot nézett. Videóban a biciklista-detekció.

    De szerintem az igazi probléma a társadalommal van. Mindenki alanyi jogának érzi az autóvezetést, aki szeretne, az tud jogosítványt szerezni, és amíg szeretné addig meg tudja tartani. Úgy érzik, hogy fáradtan is joguk van autót vezetni, telefonálás közben is, nemrég láttam egy fazont aki a középkonzolon filmet nézett a budapesti forgalomban. Vezetnek autót, ha egy kicsit ittak, gyorsabban vezetnek autót, ha sietnek. Fékezés nélkül nekimennek az embernek a zebrán - személyes tapasztalat - ha éppen olyan kedvük van.

    És az önvezető autóktól is ezt a hozzáállást várják el. Repeszt 90-el a sötét éjszakában - egy kereszteződéstől kevesebb mint 100 méterre - a hatalmas Volvo SUV. Pedig az önvezető autóknak a Google-éhoz hasonló kis törékeny szappantartóknak kellene lenniük, amik 20-30km/h-s sebességgel előzékenyen és körültekintően szelik át a várost. Amint az ember utas, nem elvesztegetett idő az autózás, a saját kabin biztonságában bármivel el lehet tölteni az időt - legfeljebb le kell hozzá fóliázni a ablakokat.

    Minden halálos autóbaleset megelőzhető lett volna, ha a megengedett sebességet a halálos sebesség alá lövik be (Nem nehéz a matek). De valamiért az emberélet nem olyan fontos, mint az, hogy 10 perccel később indulhassanak az autósok munkába.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák