Új hozzászólás Aktív témák

  • sagem

    addikt

    válasz tome.jr #27 üzenetére

    Khm, a konzolokat mindig is (többnyire) veszteségesen árulták a gyártók, ez egy teljesen bevett szokás, hiszen egyrészt több évig árulják (így egyre olcsóbb lesz az előállítása, végül nyereségessé is válik), másrészt a kapcsolt szolgáltatásokból, kiegészítőkből is dől a lóvé, arról nem is beszélve, hogy a játékok eladásaiból is részesednek a gyártók. A sima Xbox vaskos bukta volt, az X360 viszont már nyereséges, az idézett "elemző" meg nettó baromságokat hord össze (legalábbis szerintem), hiszen az X360 pont, hogy egy sikeres branddá nőtte ki magát, ami a kapcsolt szolgáltatások révén segíti azt a harcot "amit a Microsoft a Windows megmentéséért vív". Én ilyen hatalmas xboxos veszteségekről nem olvastam, sőt, épp ellenkezőleg, olyan cikkeket láttam, amin örömködnek h most már nem viszi, hanem hozza a pénzt. Az lehet, hogy az "entertainment" üzletág többi része veszteséges, de hogy az Xbox pont nem az (vagy ha az is, akkor sem az amit a Microsoft el fog adni az ziher. Gondoljunk csak bele, az Xbox1 rengeteg ütést kapott, a részvényesek is örjöngtek, de kitartottak mellette, mert poziciót akartak építeni a konzol piacon. Az X360 meghozta a békét, sikeres márka lett, sikerült az, ami pl. a zenelejátszók piacon nem jött nekik össze. Ezek után ismét egy vödörnyi pénzt öntenek a harmadik generációba, ami már erős hátszélt is kap, az előd sikere révén, plusz keresztbekasul integrálják bele az egyéb szolgáltatásaikat, ezzel is erősítve azokat..s akkor valószínűleg egyszer csak úgy döntenek, hogy ok, ezt most adjuk el. Nem látom a logikát:) )

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Új hozzászólás Aktív témák