Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz saintvti #705 üzenetére

    "Minem a windózra 200 cd író alkalmazás? Minek rá 500 képnéző... amiből 450 fizetős?"

    Semminek. Kiválasztod, amit akarsz, a nagy választék sokszor nagyobb lehetőségeket is nyújt. Nem mindig a legnépszerűbb szoftver a legjobb. Bár a szoftvereim 70%-a multiplatform, illetve kiváltható Linuxon, a másik 30%-kal van bajom. ;]

    "- Ingyenes
    - Azt csinálja amit kell
    - Nem szól bele, hogy te hülye user ezt kell tenned, meg azt... teszed amit teszel, azt vagy jó lesz, vagy nem."

    Az ingyenesség kivételével (bár ez is megoldható :DDD ) ezeket a Windows-ban is meg lehet oldani. Ne hozd fel az UAC-ot, mert én meg felhozom a sudot. Mindkettőt ki lehet ideiglenesen kapcsolni.

    "Nem ad cca 1 GB-os cd író alkalmazást pl Nero, ad helyette 5 másik software-t, amivel mindent meg lehet csinálni, a lejátszó lejátszik, az író ír, a dvd borító szerkesztő meg dvd borítót szerkeszt"

    Az író és a borítószerkesztő bőven lehet egybe, a Nero-t én is utálom, 6-os verzióig még az volt a kedvencem, aztán kerestem is egy ideig normális írószoftvert, aztán megtaláltam az Ashampoo-t, ami bár fizetős, de lehet igényelni legálisan végleges kulcsot hozzá.

    "minél több sorból áll a kód, annál több a hiba benne - ergo, ha egy program cd-t ír, olvas, lejátszik, video-t szerkeszt.. palacsintát süt, akkor sokkal bug-osabb, mint azok a cuccok amik egyesével csinálják ezeket."

    Általában igen, de nem minden esetben. Attól függ hogy van megírva. Lásd, Opera: böngésző, mailkliens, IRC kliens, torrentkliens, RSS kliens, webszerver, fájlkezelő, ennek ellenére 6 megás a telepítője, nem tol semmit az arcodba, ha nem aktiválod az adott szolgáltatást, akkor nem is eszik plusz erőforrást és nem is látod, hogy benne van az adott szolgáltatás, gyorsabban indul, mint a FF. Ha ők meg tudtak írni egy ilyen kompakt szoftvert ilyen profin, akkor másnak is sikerülhet. Én sem szeretem a bloatware-t, de szeretem ha egy szoftver fícsörgazdag és nem kell minden aprósághoz külön szoftvert futtatnom. Nem vagyok ágyúval verébre típus, képet is sokszor MS Paint-ben szerkesztek, szöveget is vagy notepadben, vagy wordpadben, de vannak funkciók, amiket nem tudok nélkülözni.

    "ők is tudnak hekkelni, ha akarnak.... lehet vele fejleszteni meg minden.... aztán majd lesz valami."

    Na ez az egyik ok, amiért vonz a Linux. :D Windowsban még a half-open kapcsolatok számát sem lehet megnövelni, kapsz 25-öt, azt oszd be, ha meghackeled, akkor egyrészt EULA-t sértesz, ha elQrod, akkor pedig nem bootol be, mert megsértetted az integritás védelmet. ;]
    Bár itt legalább tudom mit kell ilyenkor csinálni, ha a Linux bedob egy kernel panic-ot, akkor viszont kábé lesek ki a fejemből. :(

  • anulu

    félisten

    válasz saintvti #705 üzenetére

    "- Nem szól bele, hogy te hülye user ezt kell tenned, meg azt... teszed amit teszel, azt vagy jó lesz, vagy nem."

    nettó 16 éve használok Windows, de még a sokak által sokat szidott UAC sem mondta, hogy mit KELL csinálnom, max szólt, ha el akarok qrni valamit. ha azt mondtam, h ok, menjen, onnantól saját baromságom.

    szerinted a Novell vagy a RedHat, mint cég nem profitorientált?

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • emvy

    nagyúr

    válasz saintvti #705 üzenetére

    Aki leirja azt, hogy

    Winfos
    Microfos
    Picipuha
    Micro$oft

    az nem komoly ember.

    Egyebkent meg nem fizetsz te senkinek, ne sirjal.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák