Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz djozsi #6 üzenetére

    hát ezt majdnem az ősidőkig vezethetnénk vissza:
    "Linux is cancer!" S.B.

    az, hogy Magyarországon hypermarketben vett Linux os-t futtató gépet, semmit nem mond a Linuxok minőségéről. Mivel nálunk OS nélkül nem szabad PC-t eladni, így sok cég a legegyszerűbbnek tűnő megoldást alkalmazza: valami Linuxot rádob, valahogy. Acer Emachines-re jellemzően Linpus Linuxot grafikus felület nélkül. Csak mert nyilván nem akarnak ezért külön embert fizetni.
    A kompatibilitás hiány jó része meg köztudottan a hw-gyártók sara, és pont az m$ monopólium miatt van, mert a hw-gyártók lusták, érdektelenek Linux driver kiadására. én nem csak netezős átlagfelhasználó vagyok, a feleségem, az anyósom ennél átlagabb felhasználó. gond nélkül használjuk a Linuxot. És még több tízmillió ilyen ember van.

    de megkérdezném tőled, hogy egy átlagfelhasználónak miért is jobb window$t használni, ha az alaptelepítésen túl nincs rajta antimaleware+jó tűzfal+semmilyen program. ő maga nem rakja fel ezeket, hanem valaki hozzáértőbb. ő meg csak használja, illetve még ezen védelmi sw-k ellenére is benyalja a fertőzéseket, mert az interaktív védelmi sw-kkel sem tud mit kezdeni. ezzel szemben ha egy ugyan olyan hozzáértő segítségével szerzi be a hw-t, telepítteti a sw-t, akkor mindezen gondok NÉLKÜL használhatja a gépet. ja, hogy kevesebb ember ért a Linuxhoz? és ez talán a Linux hibája csak?

    különben meg nem értem, miért beszélsz itt elitizmusról? csak mert a téves véleményedet nem fogadják el? én az eddig meglátogatott Linuxszal foglalkozó oldalakon inkább sok-sok segítőkészséget láttam. általánosíthatsz, ha akarsz, de az is csak félrevezetés.

    különben meg az m$-re rá kell engedni valami fogyasztóvédelmi szervezetet, hadd rugdossa! megérdemli. viszont ez a "kampány" alátámaszthatja a tőzsdefelügyeletnek küldött jelentéséből kiderülő paráját a Linux desktop terjedése miatt. hát csak f¤ssa össze magát! :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák