Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz #40553216 #14 üzenetére

    különben meg nem értem, miért beszélsz itt elitizmusról?

    ebben az egyben igazat kell adnom a kollégának, PH-n nem tapasztalom, de nem egy helyen láttam már a Linuxosok részéről az Apple fanokhoz hasonló sznobizmust
    csak egy példa egy Lin-Win flameből:
    Ubuntuval az a baj, hogy sok noobot csábít a Linuxra, akik nem értenek hozzá, aztán a hülye kérdéseik megtöltik a fórumokat
    vagy
    Én csak azt mondom, hogy azok a Win userek akik csak használni szeretnék azok ne Linuxozzanak (Ubuntu). Linux legyen azoké akik értékelik is a rendszert és érteni akarnak hozzá.
    ebben a flameben pont ez az elitista hozzáállás miatt a windowst védtem

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • anulu

    félisten

    válasz #40553216 #14 üzenetére

    "de megkérdezném tőled, hogy egy átlagfelhasználónak miért is jobb window$t használni, ha az alaptelepítésen túl nincs rajta antimaleware+jó tűzfal+semmilyen program."

    Vista SP2 Win Defenderét gondolom nem láttad, mert az "jajj, winfo$$$$$$$$", meg "csak Vistát neeeeeeee!". megsúgom, úgy konfigurálod, ahogy akarod. erről ennyit.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • stratova

    veterán

    válasz #40553216 #14 üzenetére

    Az Acer hozzáállását én is csak megerősítni tudom. Abban a helyzetben voltunk egyik rokonommal, hogy diák lévén igényelhetett Campusos később Msdnaa-s Windowst, így gondoltuk veszönk egy Windows nélküli notebookot. Xp-t szokta meg és használt azzal kompatibilis programokat. Az viszont egyszerűren vicc kategória, hogy ott csücsül a gépen egy Linpus 9.2 grafikus felület és bármiféle hardvertámogatás nélkül, sőt már a készítők oldalán sem található róla bármiféle információ. Ezt tetézi, hogy kezdetben még Windows Xp-s driver sem volt elérhető a géphez csak Vistas (ezek közül némelyik életre kelt Xpn is de nem mind). Szóval tényleg a hw gyártók is tehetnének kicsit többet ha már Linuxszal szálltják a gépet, a legszebb: a szóbanforgó Linuxszal "telepített" géphez mellékeltek egy Vistas driverlemezt és csókolom. Ellenben egy a fentinél normálisabb Linux mellett ott van a hordozhatóság, az is, hogy pl. egy Ubuntu ha az alapvető eszököket felismeri egy gépben telepítés nélkül is egész jól használható, kockázat nélkül kipróbálható egy átlagfelhasználó számára és nem utolsó sorban kényelmesen lehet vele particionálni is. Szerintem akár egy Linux és Windows is jól meg tud férni egymás mellett.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz #40553216 #14 üzenetére

    "hypermarketben vett Linux os-t futtató gépet, semmit nem mond a Linuxok minőségéről."
    Bizony nem. Én egy hete vettem használt laposat helyi pc boltban. Előtelepített minttel. Na az úgy volt megcsinálva, hogy vásárló hazaviszi és van minden. 100% hardver support, minden szükséges alkalmazás kéznél, 1 percen belül indul.

    Persze repült és ment helyette a fedora. Ilyen időket élünk. :D

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • válasz #40553216 #14 üzenetére

    (Segítőkész emberek? :C Hát akiket én ismerek azok lehet segítőkészek, de hihetetlenül hülyék is. :U
    Bocs, tudom napellenzőtől nem lát az ember, a tényeket nem fogja a felcimkézett agy... :R -ezt csak mert nincs szívem kitörölni :C )
    Ami #6-on van márpedig jogos felvetés. Helyes meglátás, pedig nem vagyok Ms tégla! :DDD Objektíven közelítette meg a dolgot és azt leszólni nem vall sok é..-re...
    Majd ha ott lesz ahol a win ugyanúgy is fog szenvedni. Amíg viszont a felhasználókat részesíti előnyben addig jobb is lehet, mint a winfos, de amint a pénz kerül elő elvész. Márpedig minnél nagyobb szelete lesz annál inkább el fog veszni ez az előny és ezt is mindenki szidni fogja. A biztonság meg nem összevethető, mivel nem egyenlőek a viszonyok. Ennek is van előnye, meg annak is. Jelenleg még nem jobb a Linux, mert még nincs rajta minden gépen. Tehát ez a lényeg nem az hogy hány linuxos veri a nyálát a win-es nyálverőkre! Mégha az emberi butaság miatt is van ez, de addig nem szólhatnak le senkit amíg nem lesz a részesedésük 50,0000001%-os!
    Az ms-t viszont pofátlansága miatt tényleg meg... :((
    Az ilyet nem szeretjük! :(((
    Általában csak olvasom a kommenteket, ritkán írok, mert úgyis lesz valaki akinek nem tetszik valami és beszól. Szubjektíven nem lehet ítélkezni.

    "Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

Új hozzászólás Aktív témák