Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Morden24 #15 üzenetére

    Oké, de a funkciója nem egyezik meg a névvel, nem az a neve, hogy operating system
    erre valaszoltam a DOS-szal, aminek konkretan az a neve, hogy 'lemezes operacios rendszer'. igen, sosem igy emlegetjuk, mivel rovidites (meg Qrva hosszu lenne). ettol meg teny, hogy az operacios rendszert ugy neveztek el hogy operacios rendszer, tehat maga a felvetes kozel sem olyan abszurd

    es ugyanigy az 'app' nem egy onallo, ertelmes szo - legalabbis nem volt az kis idovel ezelottig. utana nem neztem, de eros a gyanum, hogy az 'app' mint elnevezes a mobilos alkalmazasokra az Apple-nek koszonheto. elotte volt 'application' meg 'util' a szamitogepeken, tehat az 'app' igenis ROVIDITES az 'application'-hoz kepest

    akkora f*sznak meg nem kene lennie a MS-nak, hogy abba kot bele hogy a store letezo szo... bazzeg, jo hogy nem talalnak ki egy uj, nem letezo szot az online boltra :W

    kivancsi vagyok, mikor perelik be a Google Marketet is ugyanezen elmebeteg faszsag alapjan (a helyzet meglepoen hasonlo; a 'Google' teljesen uj jelentest kapott, igekent hivatalosan is letezo szova valt)

Új hozzászólás Aktív témák