Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz doc #17 üzenetére

    igen, sosem igy emlegetjuk, mivel rovidites

    Mi a neve? Az, hogy MS-DOS. Itt nem az a lényeg, hogy te hogy emlegeted a bejegyzett nevet, hanem a fordítottja, érthető?
    Pl. a "google it" eléggé mély szinten ivódott be a "keress rá az interneten" kifejezésre. Ezzel semmi gond nincsen, nem kifogásolható jogilag, de ha a Google a "keresés" szót védette volna le a keresőszolgáltatására, az már probléma.

    Az app pedig önálló, értelmes szó, ahogyan a mobiltelefon helyett is a mobil, vagy az automobil helyett az autó, esetleg a televízió helyett a tévé. Mondjak még ilyeneket?

    kivancsi vagyok, mikor perelik be a Google Marketet is ugyanezen elmebeteg faszsag alapjan

    Te cseszdmeg, azt nem fogod fel, hogy pont ez a gond? Hogy az App Store egyenlő lenne azzal, hogy Apple App Store, mindenki másnak meg Google App Store?
    A "Google Market"-et nem kell semmire perelni, és nem is lenne alapja.

    Vegyél be egy Xanaxot, higgadj le és utána gyere vissza, akkor talán menni fog.

    szerk.: Ha nem érthető, hogy miért is mondtam az utolsó modatot: jönnek ide az emberek, felhergelik magukat, mint nyugger a híradón, aztán meg puffognak mint az állat, és meg sem próbálják megérteni, ha valakik normálisan el akarnak egy egyébként totál közérthető dolgot magyarázni. Mindezt miért? Mert MS.
    Amikor a Facebook próbálja levédeni a hasonló faszságait, mindenki ezerrel picsog a topikokban, hogy büdösgeci, most meg fordul a helyzet, mert jön pár MS-hater, és megmondja a keményet. Öejj, bmeg.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Lortech

    addikt

    válasz doc #17 üzenetére

    erre valaszoltam a DOS-szal, aminek konkretan az a neve, hogy 'lemezes operacios rendszer'. igen, sosem igy emlegetjuk, mivel rovidites (meg Qrva hosszu lenne). ettol meg teny, hogy az operacios rendszert ugy neveztek el hogy operacios rendszer, tehat maga a felvetes kozel sem olyan abszurd

    Hogy mi a kifejtése a mozaikszónak, annak nem sok jelentősége van a kérdésben, ha csak a mozaikszó van bejegyezve, nem pedig a kifejtés - itt ráadásul el van látva az MS előtaggal.

    Az app szót én már akkor használtam, amikor iphone meg app store még fasorban sem volt, de ettől függetlenül elfogadom, hogy ez így egyben, mint app store lehet az övék.

    Google Market (Android Market) szerintem be sincs jegyezve, biztos vagy benne, hogy le van védve? (szerk: az Android már úgyis le van, szóval nem is látom szükségét.)

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Szabesz

    őstag

    válasz doc #17 üzenetére

    Van egy hely ahol az én termékeimhez, és csakis azokhoz árulok alkalmazásokat, legyen a neve Alkalmazás Bolt. De miért ne lehetne más termékeinek is ilyen felület ahol alkalmazásokat árulnak hozzá, azt miért nem hívhatja Alkalmazás Boltnak? (most vonatkoztassunk el tőle, hogy magyarul kicsit furán hangzik) Ez a kifejezés elég általános ahhoz, hogy ne lehessen levédeni. Elég érdekes lenne, ha az első személygépjárműnél levédik a kifejezést, a többi gyártó minek hívja a termékeit? Nem tudom érthető -e, mit szeretnék mondani.

    ps: Android Market, nem Google Market.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák