Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Gregorius #168 üzenetére

    Elkezdtem neked összegyűjteni pár weboldalt, és cikket a témában, a negyedik link után amit megtaláltam, hirtelen belebotlottam egy magyar nyelvű cikkbe, ami elég sok információt tartalmaz ahhoz, hogy magában is érdemes legyen ide berakni... így legalább mindenki elolvashatja ezt is... csak egy hónapja került ki.... és hova?

    http://libreoffice.hu/2014/08/26/az-office-open-xml-dokumentumformatum-inkompatibilitasai-es-ellentmondasai-altal-okozott-nehezsegek-a-nyilt-forras-szamara/

    Azt hiszem egyelőre mást nem is linkelek, megvárom a reakciódat erre.... különös tekintettel azokra a részekre, ahol libreoffice -ról, vagy opensource -ról szó sincs, pusztán épp azt taglalják, hogy mekkora egy használhatatlan ócskaság az ooxml.

    Gondolom azért az korábban is nyilvánvaló volt számodra is - vagyis remélem - hogy az ms ezt a formátumot kizárólag azért hozta létre, mert erősödött a nemzetközi nyomás arra vonatkozóan, hogy hosszú távon is használható, olvasható maradjon minden dokumentum, és adott esetben lehessen rá programot írni akkor is, ha a file -t eredetileg létrehozó program gyártója már nem létezik, és követhetetlen szellemi tulajdonjogok, esetleg hiányos dokumentáció miatt nem lehetne csak azzal a programmal olvasni a tartalmat.... erre ugye kiválóan alkalmas pl az xml, és kiválóan alkalmas egy olyan formátum, ami jól dokumentált, és szabványosított.....
    Na most... az odf már akkor is az volt, az ms -nek pedig lépnie kellett valamit, ezért összetákolta ezt a szart, hogy elmondhassa hogy neki is van bizony ilyenje, és így már mindenki örülhet... csak hát mégsem, mert ezt a formátumot továbbra is csak az ms tudja teljes körűen implementálni, (sőt még ő sem, mint azt fentebb írtam, és mint az sok cikkben is szerepel) senki más... olyan kitételek is vannak benne, hogy az ms újabb szabványosítási eljárás nélkül is turkálhat egyes részeiben, ami megint csak nyilvánvalóan lehetetlenné teszi mások számára a lekövetést....

    Na de többet nem is írok... olvass, és reagálj, aztán meglátjuk...

    Egyébként én személy szerint azt szoktam javasolni az embereknek, hogy ha már ms cuccokat használnak, akkor is inkább kerüljék az ooxml -t, mert saját maguknak okoznak ezzel gondot, még akkor is, ha csak a legújabb, és az egyel régebbi office csomagot használják az ms -től..... ami ugye kész röhej, mert egy szabványos formátumnak az lenne a lényege, hogy sok sok év múlva is lehessen rendesen olvasni, de ezt két verzión át sem tudja biztosítani az a cég, aki az egész tákolmányt kitalálta..... ezen az egyetlen tényen máris elhasalt az ooxml, és akkor ez még csak a jéghegy csúcsa...

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák