Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #228 üzenetére

    Ez már csak szőrszálhasogatás. A mobilinternet csak eszköz, nem a függőség tárgya, de egyébként a legtöbb függőség kialakulásához kell egy eszköz. Ahogy a koffein esetén is lehet eszköz a kávé, tea vagy bármi ami tartalmazza, mégis elég ritka, hogy valaki megvonás esetén vegytiszta trimetil-xantint fecskendezne intravénásan. Na meg az agyad sem azt a jelet küldi, hogy "hahó, ideje trimetil-xantint küldened", hanem megkívánod a kávét.

    Ugyanakkor ha nem lenne mobilnet, akkor az sem lenne magától értetődő, hogy az ember 0-24 online van és egy percre sem marad internet nélkül. Ha nem lennének koffeintartamú élelmiszereink (vagy nem lennének ennyire elterjedve), a koffeinfüggőség sem létezne vagy kisebb mértékű lenne.

    De egyébként meg direkt nem említettem semmiféle szolgáltatást a függőség kapcsán. A függőséget nem csak negatív felhanggal lehet alkalmazni és én sem egyértelműen az addikcióra (szenvedélybetegségre) céloztam a korábbi posztjaimban. Valamennyien függünk a létfenntartáshoz szükséges biológiai folyamatoktól és ezek mellett a technológiáktól is. Az is függő, aki csak a munkája miatt használja levelezésre, meg az is aki betegesen bele van buzulva mondjuk a Facebook-ba, utóbbi már besorolható az addikciók közé, míg előbbi nem.

    De ott van mondjuk az egyik legerősebb technológiai függőség tárgya az elektromos áram. Valamennyien nagyon erősen függünk tőle, mégsem mondjuk azt, hogy a Föld lakosságának a jelentős része szenvedélybetegként függ az áramtól.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák