Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Meglehetősen drámai hangvételű lett a cikk ami azt sugallja, hogy van azzal bármi probléma, hogy nem mobilinternetezünk eleget. Általánosságban az internethez való hozzáférésben nem állunk rosszul, miért is gond az, hogy az emberek nem neteznek eleget még a buszon ülve is?

    Mondom ezt úgy, hogy mobilnetem nekem is van, de a korábbi 2 GB adatforgalmamat jelentősen kisebbre cseréltem egy éve kihasználatlanság miatt.

    Ez inkább csak a szolgáltatóknak fáj, meg azoknak akiknek elemi érdekük, hogy 24 órában egy broadcast állomás legyél ami napjában hetvenhétszer posztol fotót az ebédjéről, macskáról, meg száztizenhatszor becsekkol mindenhova.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bostone #148 üzenetére

    Én 4 éve rendeltem először mobilnetet a telefonomhoz. Akkor 100-150-200 MB körül indultak a fapados csomagok.

    És lám... eltelt 4 év és olyan sokat fejlődtünk, hogy még mindig pontosan ugyan itt állunk. Sem többet nem kapunk, sem olcsóbban nem kapjuk.

    Korábban itt is említette valaki, hogy abszolút ostobaság adatforgalom szerint megkülönböztetni a csomagokat. Lehetnének korlátlanok (vagy legalább jóval többet lehessen forgalmazni), de inkább a sebességben legyen eltérés. Én is ezt pártolnám és logikusabb is, hiszen a rendszert elsősorban azzal terheled, hogy mekkora sávszélességet használsz, nem azzal, hogy mekkora adatforgalmat generálsz.

    Persze így mindenki megelégedne az olcsóbb csomagokkal, mert már 4-5 mbit/s mellett is villámgyorsan betöltenek a mobilra optimalizált weboldalak és Facebookra feltölteni egy fotót sem tart tovább pár másodpercnél.

    Szegény szolgáltatók így nem tudnák lehúzni az előfizetőket... :(

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #151 üzenetére

    Ha a szolgáltatóknak van pofája a kisebb csomagokban egyszerűen blokkolni a VoIP szolgáltatásokat, akkor a torrentezést is megoldaná. Ha csak ez az akadály a korlátlan csomagokhoz.

    Arról nem beszélve, hogy talán annak is ideje volna, hogy fejlesszék az infrastruktúrát, hogy alkalmas legyen a non-stop le és feltöltésre, streamingre és a többire.

    Sokak szerint a streaming szolgáltatások azért is olyan népszerűek, mert az USA-ban már fejlettebb a mobilnet, mint a vezetékes és a franc sem szórakozik offline zenével. Ha követed az USA tech portáljait, akkor előtted sem ismeretlen, hogy ott annyira fos volt a kábeles internet szolgáltatások minősége, hogy nem volt nehéz jobb minőségű, gyorsabb és korlátlan mobilnettel komoly alternatívát nyújtani.

    Az sem véletlen, hogy a Google szintén mobilnettel akarja eljuttatni USA-szerte mindenhova a villámgyors (korlátlan) internetet.

    Oldja meg az itthoni három nagy szolgáltató, hogy a hazai hálózat is alkalmas legyen erre vagy ha nem, akkor ne irreálisan drágán szolgáltassa ezeket a kis fos adatforgalmakat.

    Az 1000 Ft/ 1GB nem tudom honnan jön, nekem ezt a mutatványt egyik szolgáltatónál sem sikerült... hacsak nem arra gondolsz, hogy egy meglévő csomaghoz opcióban kiegészíted az adatforgalmat. A csak hang alapú csomagokhoz képest a kombináltak amikhez már jár 100-200 MB alibi adatforgalom átlagosan 1000-1500 Ft-al drágábbak. Ezt tudod kedvezményesen további 1000-1500 Ft mellett 1 GB-al bővíteni (a T-nél 1300 Ft), ami már rögtön 2000-2500 Ft-al dobja meg a havi költségvetést. Szintén a T-nél nézem, hogy ha még semmilyen interneted nincs, akkor 1 GB internet 2200 Ft. Gyanítom a többieknél is, mert szinte tankönyvbe illő az árszabása mindegyiknek (mármint a tankönyvek a kartellezés fejezetnél tárgyalják a jelenséget) és ha van is ideiglenesen különbség a szolgáltatók ajánlatában az hamar elsimul.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bostone #152 üzenetére

    "Anno a Telenor kínált egy csomagot, ami korlátlan mobilnetet biztosított, ugyan miért vezette ki?"

    Az sem volt korlátlan, csak annyira mint az összes többi. Megvolt az adatforgalmi limit ami után lassítottak. Olyan gyönyörűen megfogalmazták, hogy "500 MB korlátlan mobilinternet". :)

    Mellesleg az összes többi szolgáltató, összes internet csomagja korlátlan... hivatalosan. Hiszen az adatforgalom lejártával nem kapcsolják ki. Csak sebességet korlátoznak... szóval korlátlan. Érted ugye? :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz lezso6 #189 üzenetére

    Mint a barátnőm édesanyja, aki vett az egyik szolgáltatónál új telefont. Számgombos már nem nagyon volt, vett egy okosmobilt. Azt mondták neki, hogy ahhoz nem ártana a mobilinternet sem, hiszen hát okostelefon mobilnet nélkül semmit nem ér. Hát akkor rendelt hozzá 1 GB-ot is, mert azt mondták nem árt ha van annyi, hiszen ha az ember videókat néz az ám nagyon pörgeti az adatforgalmat...

    Munkahelyen van Wi-Fi, otthon van Wi-Fi, a kettő között autózik 15 percet, olyankor még a telefont sem veszi fel, nem hogy még fészbúkozik. Na jó, ha beszalad vásárolni esetleg elintéz 1-2 Viber üzenetet (amit megtehetne a csomagjában lévő több száz elverhető SMS-el is). De hírportálokat olvasgatni, multimédiázni jellemzően otthon szokott.

    Hát megérte... :)

    A világ legostobább önámítása, hogy az okostelefon mobilnet nélkül nem ér semmit. Csak azok mondják, akik annyira függnek az internettől, hogy már minden percüket ezzel kell kitölteni.

    Egy felmérés szerint az amerikai fiatal autóvezetők 77%-ka gondolja úgy, hogy ő biztonságosan tud vezetni akkor is ha közben a telefonját buzerálja. Egyszerűen elképesztő... a fiatal generációból kikerülő autóvezetők háromnegyede meg van róla győződve, hogy ez teljesen rendben van...

    Meg van egy másik tanulmány, ezt most nem találom, melyet pszichológusok készítettek arról, hogy ma már annyira éhes az emberek agya a folyamatos, több csatornás információ bevitelre, hogy nem képesek csak egyetlen dologra (pl: hagyományos iskolai tanóra, vezetés, baráti beszélgetés) koncentrálni. Ezért szinte kényszeres, hogy a telefonhoz nyúlnak, hogy netezzenek. Ha kell, akkor vezetés közben.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz lezso6 #195 üzenetére

    "Egy okostelefon internet nélkül kb csak játékra jó, ezért megvenni pedig _szerintem_ baromság."

    Ezzel nem értek egyet. Én az első okostelefonomat még mobilnet nélkül használtam és vannak sokan a környezetekben akik még mindig.

    Miről maradtam le mobilnet nélkül?

    - Nem tudtam azonnal értesülni a barátaim által megosztott Facebook, Twitter tartalmakról. Húha...
    - Nem kaptam meg azonnal az emaileket. Húha...
    - A naptárba felvitt események csak Wi-Fi közelében szinkronizálódtak. Húha...
    - A fotók megosztásával meg kellett várnom míg hazaérek. Húha...

    Meg sorolhatnék egy csomó dolgot amit az ember jellemzően otthon, munkahelyen, egyetemen csinál.

    Pár éve akinek azonnali email elérésre volt szüksége annak volt mobilnete, meg arra alkalmas mobilja, esetleg PDA telefonja (amik a mai okostelefonok elődjei). Nagyon kétlem, hogy a mai okostelefon userek egyetlen csapásra olyan fontos emberekké váltak, hogy elengedhetetlen, hogy 24 órában online legyenek.

    Félreértés ne essék. Nem azt mondom, hogy baromság a mobilnet, nekem is van már évek óta. De abszolút ki tudom bírni nélküle (szoktam is, mert sűrűn utazunk a párommal olyan helyre hetekre ahol nulla mobilnet térerő van).

    Nem mondanám, hogy az első Androidos telefonomat (amit egy évig használtam) csak játékra tartottam volna, vagy éppen a mostanit mikor elutazunk. Ugyan úgy használom arra amire egy okostelefont használni szoktak (sosem játszom rajta), csak éppen nem szinkronizál mindent azonnal ha nem vagyok Wi-Fi közelben. Hát nagy dolog...

    Szerencsére a munkahelyemen ismerik még a hagyományos telefont és SMS-t, ha nagyon el akarnak érni esetleg. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gábor0 #197 üzenetére

    Szerintem minden ott van a linken. A megkérdezettek igen jelentős részét nem érdeklik a veszélyek.

    Kérdezted már dohányostól, hogy érdeklik-e a veszélyei? :)

    Mellesleg a vezetés közbeni telefon buzerálás nem csak az USA-ban jelent veszélyt. Nekem is egy csomó ismerősöm van, akik Instagramra töltögetnek fel fotókat amiket vezetés közben készítettek. Volt olyan, hogy egy ismerősöm a tájat fotózta, de látszott az óra is ami 170 km/h-t mutatott. Ezt a kommentek hatására elég gyorsan törölte... még vezetés közben, mert ugye volt ideje kommenteket olvasgatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mr X #199 üzenetére

    Tényleg, jó kérdés. Minek is az okostelefon, ha otthon gép előtt is meg lehet csinálni.

    Mutass már nekem egy használható telefont ami nem 1 Ft-os szutyok a szolgáltatók kínálatában és nem okostelefon. :)

    Na most csak egy kérdés:

    Te átlagosan naponta mennyi időt töltesz Wi-Fi-től távol? 20 perc? 30 perc? 60 perc?

    Na jó, tegyük fel, hogy a munkahelyeden nincs. De ott mondjuk nem a munkával kéne foglalkozni? A szünetben lehet mondjuk élő emberi kapcsolatokat is ápolgatni, én a kollégákkal a kávészünetben nem telefonon keresztül kommunikálok. Iskola ugyan ez a felállás.

    Szóval az okostelefonnak valóban tényleg csak egyedül az a szerepe, hogy amíg a munkahely/iskola, kocsma, étterem és az otthonod közötti ingázást kitöltsd valamivel?

    Mindegy, nem folytatom tovább. Leírtam, hogy nekem is van mobilnetem, használom is, bár nem túlzottan sokat, mostanában havi 200-300 MB forgalom jön össze. Csak nem igazán értem azt az érvet sem, hogy az okostelefon nem ér semmit mobilnet nélkül. Ez hülyeség. Annak nem ér, aki a Wi-Fi.től távol töltött napi 30-60 percet sem bírja ki internetezés nélkül vagy tényleg olyan munkát végez amihez TÉNYLEG kell.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mr X #204 üzenetére

    "Ez egyéni ízlés kérdése, ha nem kellene okostelefon, én tuti valami 3k-s samu vackot vennék."

    Én nem. Volt jó pár ilyen céges/flottás telefonom. Borzalmasak hangminőségben. Vagy én nem értettem a másikat vagy ők nem értettek engem. Meg egy SMS megírása is kínszenvedés (világ életemben utáltam számgombokon SMS-t írni), hát még a naptár, meg telefonkönyv kezelése.

    "Plusz én nem mondtam, hogy az okosteló nem ér semmit mobilnet nélkül, az érveidre reagáltam csupán."

    Valóban, te azt mondtad, hogy ha csak Wi-Fi közelében kap netet, akkor felesleges okostelefont venni. Akkor most mi van? Mégis van értelme csak ne vedd meg?

    Mindannyian mások vagyunk, eltérő felhasználási szokásokkal. Van akinek indokolt a mobilnet megléte, van akinek nem. Én csak ennyit mondtam és azt semmi esetre sem állítottam, hogy a mobilnet felesleges. Csak nem értek egyet azzal, hogy okostelefon mellé kötelező.

    Én annak idején majdnem ugyan úgy használtam az okostelefont mobilnet nélkül mint most. Beírtam a naptárba dolgokat, megírtam az emaileket, elolvasgattam az offline RSS cikkeket (erre is számos jó alkalmazás volt), lefotóztam ha érdekességet láttam. Aztán 40 perc utazás után beértem dolgozni és hopp ott volt a net, elindultak a szinkronizációk.

    Nyilván ha a munkahelyeden nincs használható Wi-Fi és a számítógéped sem használhatod privát dolgokra akkor nem arról a napi 30-40 percről van szó amíg távol vagy tőle, hanem ez élből minimum 8 órát jelent, a napod nagy részét.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #211 üzenetére

    Én semmilyen ellentábort nem képviselek, pontosan azt mondtam, hogy mindenkinek mások az igényei és pontosan azt mondtam, hogy van akinek szüksége van rá (ez rendben van), meg van akinek nem (ez is rendben van). És már csak azért sem képviselem a "nem kell a mobilnet" tábort, mert tízmilliószor leírtam, hogy nekem is van, én is használom.

    Ezzel szemben pont az "okostelefon nem ér semmit mobilnet nélkül" tábor az aki nem képes elfogadni, hogy valaki megvan nélküle is.

    Csak számomra vicces, hogy az okostelefonok terjedésének néhány éve alatt mekkorát fordult a világ. Ma már sokan úgy adják elő a mobilinternetre való igényeiket, mintha előtte élet sem létezett volna a Földön és szinte a csodával egyenlő, hogy az emberiség idáig nem pusztult ki nélküle. Ezek az emberek mit csináltak néhány évvel ezelőtt? Hogyan sikerült nekik elvégezni a napi teendőiket mobilnet nélkül?

    Pontosan ez a technológiai függőség.

    Már lassan én érzem hülyének, maradinak, meg nagypapásnak magam amikor olyan kijelentésekre ragadtatom magam, hogy mobilnet nélkül nem áll meg az élet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #222 üzenetére

    Na jó, de ez miben cáfolja azt a kijelentésem, hogy vannak akik függőségi viszonyban állnak a mobilnettel? Mindenki áll valamilyen technológiákkal függőségi viszonyban (pl: elektromos áram, banki szolgáltatások), de ez még nem teszi hamissá azt a kijelentést, hogy vannak akik a mobilnet meglététől függnek.

    Mintha azt mondanám, hogy azért nincsenek alkoholisták mert vannak szerencsejáték függők. Ez egy érvelési hiba.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kali #228 üzenetére

    Ez már csak szőrszálhasogatás. A mobilinternet csak eszköz, nem a függőség tárgya, de egyébként a legtöbb függőség kialakulásához kell egy eszköz. Ahogy a koffein esetén is lehet eszköz a kávé, tea vagy bármi ami tartalmazza, mégis elég ritka, hogy valaki megvonás esetén vegytiszta trimetil-xantint fecskendezne intravénásan. Na meg az agyad sem azt a jelet küldi, hogy "hahó, ideje trimetil-xantint küldened", hanem megkívánod a kávét.

    Ugyanakkor ha nem lenne mobilnet, akkor az sem lenne magától értetődő, hogy az ember 0-24 online van és egy percre sem marad internet nélkül. Ha nem lennének koffeintartamú élelmiszereink (vagy nem lennének ennyire elterjedve), a koffeinfüggőség sem létezne vagy kisebb mértékű lenne.

    De egyébként meg direkt nem említettem semmiféle szolgáltatást a függőség kapcsán. A függőséget nem csak negatív felhanggal lehet alkalmazni és én sem egyértelműen az addikcióra (szenvedélybetegségre) céloztam a korábbi posztjaimban. Valamennyien függünk a létfenntartáshoz szükséges biológiai folyamatoktól és ezek mellett a technológiáktól is. Az is függő, aki csak a munkája miatt használja levelezésre, meg az is aki betegesen bele van buzulva mondjuk a Facebook-ba, utóbbi már besorolható az addikciók közé, míg előbbi nem.

    De ott van mondjuk az egyik legerősebb technológiai függőség tárgya az elektromos áram. Valamennyien nagyon erősen függünk tőle, mégsem mondjuk azt, hogy a Föld lakosságának a jelentős része szenvedélybetegként függ az áramtól.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dany007 #230 üzenetére

    Látnád milyen egy nagyobb családi összejövetel nálunk vagy barátnőméknél, ahol a 18 év körüli és alatti korosztály a vendégségbe érkezés pillanatától a távozásig nem képes 10 percnél hosszabb ideig elszakadni a telefontól meg a bugyuta szolgáltatásoktól. Beszélsz hozzájuk és teljesen random módon felkapják a telefont és szívbaj nélkül folytatnak párhuzamos kommunikációt még vagy négy másik emberrel.

    Barátnőm nagyapja szokott viccből a kezébe venni egy vágódeszkát és simogatja, de egyik sem értékeli a viccet.

    Rohadt idegesítő egyébként. Ha nem lennének a saját vagy barátnőmék rokonai kirúgnám a kezükből, hogy legalább azt megvárják míg az ember szövegel hozzájuk.

    Múltkor a választások miatt visszamentem a régi általános sulimba szavazni és összefutottam több régi tanárommal is. Azt mondták borzasztó, a mostani 12-14 éves gyerekekkel már nem tudnak bánni, egyszerűen semmi sem köti le a figyelmüket 10-15 percnél hosszabb időre. Nagyon nagyon komoly reformokra lesz szükség az oktatás átalakításában, mert ha már az utóbbi 15-20 évben csak a funkcionális analfabéták képzése ment, akkor most aztán végképp kicsúszik a talaj a konvencionális oktatás lábai alól és funkcionális életképteleneket fogunk csak képezni. Nem csak nálunk, hanem világszerte.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kenwood #234 üzenetére

    Szerintem vannak emberek akiknél hasznosabb időtöltés lenne kicsit többet fordítani szépirodalomra, hogy jobban menjen a szövegértés.

    Ne vedd célzásnak ha nem akarod! :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kenwood #240 üzenetére

    Akinek nem inge... :)

    De unalmas az ezredik fórumozónak elmagyarázni, hogy mit mondtam és mit nem mondtam.

    Például nem mondtam, hogy az utazás közben megejtett internetezéssel baj van és csináljon helyette mást az ember. Azt viszont mondtam, hogy nincs azzal baj ha valaki utazás közben nem internetezéssel köti le magát.

    Tehát akkor, hogyan jönnek ide a bulvár lapok meg Tolkien regénye?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz r3dsnake #288 üzenetére

    "A telefon zavaró tényező mert egyből muszáj válaszolni."

    Ugyanakkor pont ez az előnye. Ha én valamit meg akarok beszélni valakivel, akkor a hanghívás egyetlen perce alatt többet el tudok érni, mint nyomi üzeneteket küldözgetni 15 percen keresztül. Ha meg nekem egy információ most kell, akkor nem fogok arra várni, hogy a fogadó válaszolni óhajtson mikor akar.

    "ha épp nem ér rá a másik, majd reagál, ha épp tud"

    Ha épp nem ér rá a másik, majd felveszi/visszahív, ha épp tud.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Syl #303 üzenetére

    "Nem hülyéztem le senkit! :((( Csak azt írtam, hogy kár hangoztatni az érvet, ha itt többen nekiestek egy embernek."

    Hát de mit nem lehet érteni ezen? Az a megállapítás helytelen, hogy mindenki úgy használja az eszközeit ahogy neki jól esik. Ezt én is próbáltam már a topikban kifejteni, de hát aztán gyorsan a segítségemre sietett néhány kedves úriember, aki nem hagyta, hogy tévhitben éljek és elmagyarázták, hogy az okostelefon nem ér semmit mobilinternet nélkül, aki az ellenkezőjét gondolja... nos az inkább ne gondolja, mert nem úgy van és kész, ezt alátámasztandó saját, személyes igényeiket is felsorolták.

    Jobb ha te is megérted ezt! :)

    Ha nincs mobilinterneted ne is vegyél okostelefont. Vannak mondjuk nagyon szép számgombos telefonok a szolgáltatóknál 1 Ft-ért, azok kellenek az olyannak aki nem mobilinternetezik! :)

    Ja csak az újabb és újabb viták elkerülése érdekében leírom hetvenötödik alkalommal is az újonnan érkező kommentelőknek:

    - Nem, egyáltalán nincs bajom a mobilinternettel, nem tartom a sátán eszközének és nem, egyáltalán nem gondolom, hogy hülye aki előfizet!
    - Igen, nekem is van mobilinternet előfizetésem évek óta.
    - Igen, volt idő amikor még nem volt és úgy használtam okostelefont, de valahogy nem haltam bele ebbe a beteges elmeállapotba. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Syl #307 üzenetére

    Én mindig úgy élvezem mikor elmegyünk barátnőmék víkend házába egy kis faluba pihenni. Nulla térerő, nem csak mobilnet, hanem úgy semmilyen térerő nincs egy konyi sem. Sem internet, sem SMS, sem hanghívás. Ha lent vagyunk 1-2 hétig az alatt igazán lehet pihenni.

    De ha mondjuk ott van barátnőm 18 éves húga is vagy ugyan ennyi idős unokatestvérei, akkor ők mást sem csinálnak csak nyomkodják az iPhone-t, mert az ő szolgáltatójuk valamennyire elérhető ott. Ennek így nem tudom mi értelme van, ezt otthon a kanapén is lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #20749568 #311 üzenetére

    "...de te is értsd meg. Sokkal olcsóbb és egyszerűbb interneten kommunikálni."

    Én kerestem, de sehol nem találtam azt a mondatot, ahol a kolléga azt mondta, hogy az SMS olcsóbb és minden tekintetben egyszerűbb.

    Abban igaza van, hogy a jelenleg forgalomban kapható telefonok 100%-ka SMS kompatibilis, míg a saját tapasztalatom az, hogy ha a csevegő appokat használom, akkor legalább 4-5 különböző szolgáltatás felé (Viber, WhatsApp, iMessage, Hangouts, stb) vannak szétaprózódva az ismerőseim, ráadásul jelentős részüknek nincs mobilnete, így NEKEM hiába van, ha NEKI nincs és csak akkor kapja meg mikor éppen Wi-Fi közelében van.

    Meg a felháborodásotokat sem értem. Nem mondta, hogy használjatok inkább SMS-t, csak nem kéne arról sem megfeledkezni... csak mert elhangzott olyan kijelentés, hogy mobilnet nélkül nincs is igazán kommunikáció, ami nem igaz.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz TeeJay #333 üzenetére

    "majd ha 1ezerért adnak 5-10gigát legalább 4stabil megabit esetén akkor jöhet, addig nem érdekel"

    15 év múlva már lesz mobilneted. :)

Új hozzászólás Aktív témák