Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz #33253120 #164 üzenetére

    Nocsak, lehet normálisan is válaszolni? Ez egy költői kérdés a PH-s megmondóembereknek.

    ---

    Ha így van, akkor ezekből következik a kérdés, hogy például a kutyáknál miért nem volt ekkora evolúció? Az elképzelések szerint nagyjából tízezer éve lett háziasítva, viszont egy nőstény tíz év alatt akár ötven kölyket is tud elleni, azaz ötven évre levetítve kétszázötvenet, míg egy nő tud szülni ennyi idő alatt mondjuk tíz gyereket, azaz akár huszonötször is gyorsabb lehet a szelektálódásuk. Ehhez képest kozmetikailag és némely fizikai paraméterekben tudták őket valamennyire tuningolni, de igazából olyan sokat nem fejlődtek például intelligenciában.

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz #33253120 #169 üzenetére

    Csak evolúciós nyomás hatására változhat egy faj? Hiszen pont a háziasítás és a tenyésztés miatt alakult ki az egy farkasból a tízezerféle kutya. És pont azért, mivel gyorsan szaporodik és sok utóda van, a kedvező mutációkat elvileg könnyű továbbvinni.

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz #33253120 #216 üzenetére

    Értem, tehát a kipufogógázok vagy az elégetett szén füstje tulajdonképpen minket segít, hisz, ha hozzászokunk, akkor annál erősebbek leszünk. Ugyancsak hasonló hatása van a sok eldobott műanyagnak, fémnek és mindennek, a környezet pusztítására való hajlam ösztönös.

    Kérdés, ugye, van-e időnk hozzászokni.

    Ha az a meteor űrhajó, akkor - ha magunkból indulunk ki, - nekünk lőttek. Ha meteor, akkor pedig úgysem tudunk vele mit kezdeni.

    De tegyük fel, hogy van rajta valamilyen kezdetleges élet, és cáfoljuk/megerősítjük az élet keletkezéséről kialakult matematikai-, fizikai-, termodinamikai tételeket. És akkor mi van?

    Mire jó azt tudni, hogy miként alakult ki az élet egymilliárd éve a múltban? Mire jó olyan kutatásokat végezni, amelyek eredményei a jövőben esetleg hasznosak lehetnek?

    Van például most egymillió cigányunk, akik többségükben a társadalom peremén élnek, nyomorognak, jelentősen rontják a bűnözési statisztikákat, a társadalom elvárásai szerint minimális értéket állítanak elő, viszont a többiek által befizetett adókból és járulékokból élnek jórészt?

    Ahelyett, hogy a múlton merengenénk, ami már lezárult, vagy a jövőn, ami teljesen nyitott, miért nem a jelenre koncentrálunk, miért nem a jelen súlyos problémáit oldjuk meg?

    ---

    Félreértés ne essék, ezek a kutatások természetesen fontosak, és már az elején is azt írtam, hogy foglalkozni kell velük, de nem közpénzből. Nagyon örülnék neki, ha magáncégek finanszíroznák az ilyet, vagy az államok akkor, ha már felszámolták a nélkülözést, és az emberiség erkölcsileg egy magasabb szintre lépett, ahol a rendelkezésére álló technológiával nem él vissza.

    Az első részhez: miért nem emeljük fel a cigányokat, hogy hozzájáruljanak a társadalmi terhekhez, így például ilyen kutatásokat finanszírozhatnánk gond nélkül?

    [ Szerkesztve ]

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz #33253120 #216 üzenetére

    Egyébként pedig annak is elég nagy a valószínűsége, hogy az ember az egyedüli értelmes lény az egész univerzumban (mind a százmilliárd galaxisban).

    Ezt nem én állítom, hanem a neves ameriai biológus, Jared Diamond, és a Harmadik csimpánz felemelkedése és bukása című könyvének egyik fejezetében fejti ki, hogy miért is. A lényeg, hogy ha belegondolunk, piszkosul szerencsések vagyunk, az általunk ismert élet feltételei elég szigorúak, megfelelő hőmérséklet, minimális hőingadozás, a fogóujjak kialakulása, a beszéd kialakulása, termeszthető, nagy energiaértékű gabonák, tenyészthető állatok, a földrészek ideális alakja (!) stb.

    Ha ezek közül bármelyik hiányzik, nem alakul ki civilizáció, vagy nem tud túllépni egy bizonyos szinten.

Új hozzászólás Aktív témák