Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz azbest #36 üzenetére

    Hit. Ez is érdekes téma. A hit sokkal nagyobb szerepet játszik az életben, mint hinnéd : )

    Kik a szüleid? Honnan tudod, hogy ők azok? Mondták? Az van az anyakönyvbe írva? Az szentírás? Végeztél genetikai vizsgálatot?

    Honnan tudod, hogy léteznek bacilusok? Láttál már egyet is? Vagy mondták, hogy vannak?

    A Tyrannosaurusokról régen az volt az elmélet, hogy ragadozók. Aztán jött az új, hogy dögevők. Ma olvastam, hogy megint ragadozóknak gondolják őket. Na, most akkor melyik?

    A kilencvenes években a tévében ment egy műsor, hogy a hús rákkeltő. Aztán egy ideig nem volt az, de idén megint előszedték a témát. Most akkor rákkeltő vagy sem? Melyik az és melyik nem az?

    A sort lehetne folytatni, remélem, érthető.

    Az meg, hogy az általam írtakban nem fedezel fel logikát, még nem feltétlenül azt jelenti, hogy bennem van a hiba : )

    [ Szerkesztve ]

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz azbest #59 üzenetére

    "Minnél jobban megérted a dolgokat, annál több új kérdés fogalmazódik meg." - tehát minél jobban megérted a dolgokat, annál kevésbé érted az egészet?

    "A neurológusok és agykutatók biztosan pontosabban leírták már hogyan működik a memória. Csak pár évet kell tanulnod, hogy képes legyél megérteni." - Csak elméletek vannak egyelőre, senki sem tudja, hogyan működik.

    "Az izom memória csak egy mondás. Te tényleg azt hitted, hogy az izomszövet emlékezik?" - Nem hiszem, hanem tudom. Gyakorló táncosként és fellépőként egy régebbi (egy-másfél éves) koreográfia újrafelidézése/ismétlése során a begyakorolt mozdulatokra az izmaim és nem az agyam emlékezik, egyértelműen megkülönböztethető attól, mint amikor egy rég tanult (pl. matematikai) dolgot veszek elő mélyről. És amikor gyerekként zongoráztam, ott is a kezeim "tudták" a darabot, nem az agyam. Ha nem hiszed, próbáld ki.

    "Az intuíció meg inkább pszichológiai dolog. Egyébként meg a tapasztalatból születő előítélet, ami leegyszerűsíti a gyors, de nem feltételen jó döntések meghozását." - Pont egy ismerősöm mesélte vasárnap, hogy múltkor ment autóval, és hirtelen az az érzése támadt, hogy álljon meg. Megállt, és a következő pillanatban az egyenrangú kereszteződésben bal oldalról egy autó húzott el előtte lassítás nélkül. Tapasztalat?

  • #73749248

    törölt tag

    válasz azbest #67 üzenetére

    Kötekedés on: a hangya vajon élőlény? Úgy értem: önálló élőlény? Vagy valójában a kolónia az igazi élőlény? :)

Új hozzászólás Aktív témák