Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz gabor.79 #154 üzenetére

    Ezek olyan kérdések, amiknek egyedül is utána tudsz nézni, ott a Google. Popper teljesen nyilvánvalóan meg se próbálta ezt.

    "Lehet, hogy Popper Péter téved"

    A piros sarokban Popper, aki nulla bizonyítékot hozott, nulla percet foglalkozott a témával.
    A kék sarokban több ezernyi tudós, mögöttük másfél évszázadnyi kutatás, rengeteg bizonyítékkal.

    Én azért olyan nagy összegben nem fogadnék Popperre.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • redgreg

    tag

    válasz gabor.79 #154 üzenetére

    Bár felesleges neked válaszolni, de mert utazom, így nincs jobb dolgom. Szóval nézzük :
    Első kérdés egyszerű. Az ember azért mászott le a fáról, mert az a homida amelyik az őse új környezetben kellett, hogy megállja a helyét. Ahogy amúgy a főemlősök mindegyike vegyes életmódot folytat.
    A miért nem mászott vissza már érdekesebb. Viszonylag sok elmélet van. Ebből a legelterjedtebb a szavaknak vadász/dögevő elmélet. Less rá. A lényege a szavanna határán élve ki ki merészkedett, és húst evett bőségesen. Nekem a kedvencem a beltengeri elmélet. Ami a hiányzó részeket azzal tölti ki, hogy egy ideig vízi életmódot folytató lényekké váltunk. Erre közvetett bizonyítékok vannak. Pl a szőrtelenség , a vízi reflexek, a hűtési mechanizmusunk stb.
    Miért maradtunk felegyenesedve? Előnyös volt a szavannán.

  • #33253120

    törölt tag

    válasz gabor.79 #154 üzenetére

    1-2: A felegyenesedés, vagy általánosabban az egyedek változása az evolúciós nyomás hatására fejlődik ki. Ami ha túl kicsi, akkor nem történik semmi, ha túl nagy, akkor meg mindenki megdöglik. Ezért pont akkora mértékűnek kell lennie, hogy ez bekövetkezzen, és annyi ideig kell tartania az evolúciós nyomásnak, hogy a dns-ben lévő örökítőanyag aktivizálódni tudjon. Ez pár generáció. Az evolúciós nyomáshoz inhomogén környezet kell, hogy a létforma az addigiakhoz képest ne érezze jól magát benne, és rákényszerüljön a változásra. Ha az evolúciós lépcső bekövetkezett, akkor az visszafelé már nem fog működni, ha valami evolúciós zsákutcába jutott, az elpusztul. És pont ez az egyirányúság adja meg az első kérdés második felére a választ, hogy miért nem mászott vissza az ember a fára, egyszerűen mert arra már alkalmatlanná vált. A második kérdés is itt lép be, azaz a különböző fajok különbözően reagálnak a ugyanarra a hatásra. Vagyis az a mértékű evolúciós nyomás ami lehozta az embert a fáról, még nem hozta le a majmot is, és a nem fán élő medve és farkas sem lett érintett a kérdésben.
    Kezd el nézni ezt az sem baj, ha az elejétől, de talán így is érthető a sztori, bár kicsit korábbanról indítja a dolgot mint amivel példálózol, de nagyon érthetően teszi ezt.

Új hozzászólás Aktív témák