Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #27 üzenetére

    Én magyarországi német és magyar gyárról beszélek

    úgy már más, ezzel én is tisztában vagyok.

    Ettől függetlenül a panaszkodásnak nincsen semmilyen haszna, ha a német tulajdonú gyár jobb feltételeket biztosít, akkor ott kell próbálkozni. A kisember csak a lábával tud szavazni.

    A progresszív adó pedig sehogyan sem fog (itt) működni. Te arról beszélsz, hogy hogyan lehetne finomhangolni 10 meg 20%-kal, hogy mindenkinek jó legyen. Én meg azt mondom, hogy ezzel a progresszív adóval nyomorgatták az ország szorgalmasabbik felét 2011-ig. 2005-ben amikor fogalmatlan pályakezdő voltam 38% (harmincnyolc százalék) volt a felső kulcs.méghogy 20%, lol. (És persze még voltak egyéb lehúzások) és a munkabérem kicsit több mint 50%-a adózott a felső kulcscsal ami már Br 1,5M-től kezdődött. Kerestem is akkoriban vagy feleannyit mint egy számla nélkül-okosba burkoló, köműves stb.

    Ha visszaállítanák a progresszív adózást megint hipp-hopp felmenne ide, mindezt úgy hogy még az alja is többet fizetne.

    másrészt nem kellene beletörődni és ezzel válaszolnék az utolsó előtti mondatodra is, hogy én mindenre lecserélném a fideszt, még egy majomra is, mert ha nagy hasznot még az sem hozz, legalább nem okoz akkora kárt sem és beéri pár banánnal a milliók helyett, sőt a majom egy gerinces állat, a politikus nem, mondjuk a jogászok nagy részét is ide lehetne sorolni.

    Akkor lehet valamit lecserélni, ha jobbra tudod cserélni. Ha úgy akarsz valamit lecserélni, hogy fogalmad sincs mi lesz helyette, akkor az szinte biztosan rosszabb lesz. Így van ez a fidesszel is. És tisztázzuk, rühellem őket, de a többi banda amellyett hogy ugyanilyen gátlástalanul lop (illetve lopott amikor hatalmon voltak) legalább jóval tehetségtelenebbek és biztosan tudom, hogy én ott szarabbul élnék és szarabbak lennének a kilátásaim. Neked is.

    Tudod az a baj, hogy megint nincs igazad, ez az ország nem volt mindig ilyen, csak a sok faszkalap tönkretette

    Ez az ország a középkor vége óta mindig ilyen volt. Azóta nincsen/nem volt egységes államalkotó népcsport emiatt csak a széthúzás és a külső hatalmakkal szembeni erőtlenség volt/van. No meg persze az átlagos emberanyag sem valami erős mostanában.

    az egykulcsos csak azért volt jó a zorbánnak, mert egyszerű mint az egyszer egy, az IQ-ja csak ennyit tudott kihozni,

    remélhetőleg te sem hiszed el. Remélem nem sértődsz meg, de nagyon egyszerű vagy, ha szerinted Orbán buta...

    =====

    Annak az embernek aki több fizetést visz haza nem ellenégnek (akit még a jelenleginél is jobban meg kéne adóztatni) hanem példaképnek kellene lennie (ha ő ennyit tud keresni talán én is el tudok jutni hasonló szintre ha kitartó vagyok).

    Mert aki jelenleg többet keres, az jelenleg is már arányosan többet adózik, ráadásul leginkább befizet a kasszába (hacsak nem valami állami kegy-pozíció).
    Legyenek akkor inkább a politikusok és azok holdudvarai, kifizetőhelyei az ellenség. Ők nem bérből és fizetésből élnek.

Új hozzászólás Aktív témák