Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Penge_4 #72 üzenetére

    "A kiesett szavazókat hogyan pótolod?": úgy ismertél meg itt, mint akinek hasbaakasztós kamuszöveg terén problémája van? :P

    "Ismét csak azt tudom mondani, hogy a jelenlegi kormány az egyetlen, aki legalább kicsit is, de fellépett a hálapénz és az egészségügyben zajló korrupció ellen.": persze, mert utálják a konkurenciát.

    az alapprobléma az ebben a helyzetben, hogy az igazi nagy gazemberek nem lesznek angyalok attól, ha egy-két kis stiklit helyreraknak és utána elmennek gyónni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • MageRG

    addikt

    válasz Penge_4 #72 üzenetére

    "Ahogy a karhatalom és "igazságszolgáltatás" léte sem."
    De elvben igen, ezért hozták létre. Ez egyébként egy elég mélyen gyökerező emberi igény.

    "...aki jó képességű az fizesse ki magának a tankönyvet már általánosban és középiskolában is, aki meg olyan magaviseletű, hogy már mindenhonnan kicsapták..."
    Szerintem ezt a fajta támogatást nem magaviselethez kötik. De sejtem mit akarsz mondani.

    "Az oktatás tudásközpontú legyen, ne szociális központú."
    Külön lehet választani a szociális segélyeket az ösztöndíjaktól. Ettől függetlenül a gyermeksegély iskoláztatáshoz kötését jó dolognak tartom. (Ez egy eszköz lenne a nyomor újratermelésének megakadályozására.)
    De arra is kíváncsi lennék mit hozna egy iskolai voucher-rendszer.

    "Ne tőlem kérdezd,..."
    Az "azért vagyok rossz, mert mások is rosszak" elég olcsó önigazolás.

    "...többséget viszont nem a legszegényebbek teszik ki."
    A legszegényebbeknek nagyon rossz az érdekérvényesítő képességük. Valószínűleg a legtöbbjük nem is hallott a tüntetésekről. Ezért szeret a kormány rajtuk spórolni, és ezért is aggasztó hogy a számuk növekszik.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák