Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Cazenove #58 üzenetére

    Sajnos a mindenkori kormány (ez nem politika!!) úgy érzi nem fontos pályaválasztási tanácsadást nyújtani a fiataloknak. A valóság az, hogy már általános iskolában jelen kéne legyen. De ugyanilyen számkivetett téma a felvilágosítás is. Aztán meg lehet nézni a statisztikákat... Nem hiszed el hány évesek vannak az abortuszlisták élén...
    Tisztán látszik, hogy ha nem ismerik a lehetőségeiket akkor nem is tudnak jól választani.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Danex

    addikt

    válasz Cazenove #58 üzenetére

    Megvan az érettségi és na hogyan tovább... csináljak egy OKJ-t és legyek melós 150ezerért? - Nem

    Akkor főiskola-egyetem, na de ott mit kéne tanulni? Természettudományokat nem szereti az emberek jó része, ha reál beállítottságú akkor a bölcsész dolgok is kiesnek.

    Maradtak a gépész/villany/infós ágak.

    Árammal nem szeretnek dolgozni... legyen gépészmérnöki / mérnökinformatika, progterv az nem, mert a Pascalt nem szerettem meg a gimiben a 2 hét alatt...

    Na de otthon én rakom össze a gépet és a szomszédnak is felraktam már a windowst akkor mérnökinfo.

    Ponthatár 280, fizetés 3-4-500.000Ft tökéletes.

    1. Félév Analízis I,progalap szia puszi,
    2. félév fizika I, basszus a V=S/T az első óra első 20percéig tartott a bemutatkozást is beleértve, de mi ez a d a képletekben... ne már deriválás, ja hát pont azon buktam el analízis I-en...

    És már az első félévben csúszott diákunk 1 évet... az a baj, hogy olyan nagy az ugrás a gimnázium és az egyetem (legalábbis a mérnökin biztos), hogy sokan egyszerűen nem tudnak sebességet váltani. Gimiben én is órák előtt a szünetben átolvastam az anyagot meg figyeltem órán és megvolt a 4-es. Egyetemen meg...

    És valahol itt a baj, hogy aki nem éhbérért, meg hitelen akar élni annak csak a felsőoktatás vagy a külföld marad. A felsőoktatáshoz meg túl nagy a lépés, ezért is a 50+%-os lemorzsolódás.

Új hozzászólás Aktív témák