Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fallenrize

    csendes tag

    válasz Danex #17 üzenetére

    Es ez alapvetoen egy eleg nagy problema, hogy utan ilyen embereket a kod kozelebe engednek. mert ebbol altalaban csak 1 valami epul amit ugy hivnak hogy technical dept, mas nagyon nem

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz Danex #53 üzenetére

    Én úgy látom, hogy ebben a szakmában pont nem a "papír" számít (Te írtad így :DDD ), mert az nem oldja meg senki helyett az informatikai problémákat, ha "papírt" nézem, akkor a "guruk" inkább matematikai/fizika területéről jöttek, pl. egy gazdasági informatikus főiskolai diplomát ezekhez képest óvódáskirakónak tartok, de itt is fennáll annak a lehetősége, hogy OKJ-s bizonyítvánnyal rendelkező olyan tudással/képességgel van felvértezve (amit nyilván nem az OKJ-s képzésen sajátított el), amit a fentiek igencsak megirigyelnének tőle.

    A másik, hogy a használható tudással/skillekkel rendelkező emberek mind foglaltak vagy külföldön vannak, oktatás ide vagy oda nincs is igazán kit kiképezni, (az igencsak nehezíti az egészet, hogy pl. a Z generáció a 30-as éveiben találkozott először az informatikával, akkor is valószínűleg belekényszerült) mert olyan nehezen fejleszthető adottságok kellenek ehhez a szakmához, amikkel kevés ember születik. Ezt úgy mondom, hogy az IT HR-ben nem vagyok járatos, saját "laikus" vélemény.

    [ Szerkesztve ]

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz Danex #56 üzenetére

    Sajnos sok hasonló tudással rendelkező ember tartja magát informatikusnak(10 millió informatikus országa vagyunk), hogy egy szemléletes ellenpéldát említsek (bár szvsz átlátod): én nem tarom magam rendszermérnöknek,(nem is vagyok az) de 1 nap alatt átmigrálok 50 klienst 100 telepített alkalmazással(mondhattam volna x kiszolgálót is y szolgáltatással) bármilyen OS-ről bármilyen OS-re, hogy fizetek annak a felhasználónak, aki mindezt észreveszi és ezzel nem is mondtam annyira durva workaround-ot (kiváncsi vagyok, hogy ehhez hány 10k oldal ismeretanyag szükséges és pl mennyit fedhet le az IT val kapcsolatos összes rendelkezésre álló tudásanyagunkból :DDD ).

    A mondandód sztem egyik lényege, hogy ehhez a szakmához is nagy alázat/saját tudás/rendelkezésre álló tudás átlátása kellene, ami nagyon hiányzik.

  • TomMusic

    őstag

    válasz Danex #60 üzenetére

    Villanyon vagyok, és azért a reál beállítottság nagyon ajánlott.
    Főleg hogy a matekra épül a húzótárgyak nagy része.
    Bár ez nyilván a saját hibám, de én már 3 éve nyomom, de a matek miatt úgy elcsúsztam, hogy olyan, mint ha most kezdeném (mármint ha a képzési időt nézzük). (Azzal szoktam nyugtatni magam, hogy de legalább elkezdtem.. :DDD )
    Szerk.: levelezőn pl. matekra (is) úgy kell bemenned, hogy előre tudod az anyagot. :K
    Matek2 már számomra dimenzióváltás volt, főleg mert nem voltam bent az első 2 órán, hála a Neptunnak. Szóval abból semmit, egy árva betűt sem értettem. Aztán egyszer valamikor félév vége felé vettük a Fourier sorfejtést (amit nagyon szeretnék elsajátítani, mert nagyon tetszik a vele elvégezhető spektrumanalízis), és egyszer csak világossá vált az ákom-bákom a táblán, mint ha bekapcsolt volna egy translate funkciót az agyamban. A többiek nem is nagyon értették, de én teljesen vágtam miről volt szó. Utána az előadás végén mondta a tanárnő, hogy na, ezt nem kell olyan mélyen megtanulni, mert nagyon összetett, koncentráljunk a többi anyagra (amikből egy betűt sem értettem). Na az kicsit "vicces" volt. Egy dolgot értettem az egészből, de azt gyak. nem kellett megtanulni...
    Bocsi a kitérőért. :))

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • Cazenove

    csendes tag

    válasz Danex #60 üzenetére

    Ezzel csak egyetérteni tudok. Még egy valamit megjegyeznék: gyakorlat és labor. Mert az oké, hogy az előadást egy normális, profi arc tartja, gyakorlatra olyan embereket hoznak be, akik nem tudják megoldani a feladatot, olyan másodévesek, akik nem biztos hogy 100%-ig tisztában vannak az anyaggal vagy nem tudnak normálisan előadni. Ugyanez igaz a laborra is. Így elég nehéz elsajátítani normálisan az anyagot.
    Vagy mondhatnám az olyan tantárgyakat is, mint a Digit, amit a Digit 1 + Digit 2ből gyúrtak össze egy féléves tantárggyá. Nincs elég idő, hogy gyakorlatilag diafelolvasás van és a tantárgy 3/4 nem kell részletesen ismerned, csak vázlatszerűen. Igen ám, de így meg nem biztos hogy megérted a maradék 1/4-et, amit viszont tudnod kell.

  • UnA

    Korrektor

    válasz Danex #76 üzenetére

    Ezzel egyetértek, de én a fórumtárs felvetésére válaszoltam, ami a téma nem igazán alapos ismeretéről tanúskodott.

  • Mezey Lipót

    tag

    válasz Danex #80 üzenetére

    Ezek a Programozoo Schoolok a legújabb nagy átverés shaw színterei. Gondolom tele vannak versenypiacon acélosodott, sensei mester programozás oktató gurukkal. Főleg vidéken :))
    Inkább csak ráéreztek a könnyű prédára, a sok szerencsétlen, beetetett wanabee azon vágyára, hogy pár hónap alatt majd Nagy Programozót faragnak belőlük, ill. a zajló hisztériakampány folyamodványaként várható állami mecenatúrából befolyó milliócskákra. Arról persze jól elfelejtenek szólni, hogy fekete öves programozásra 1000 tagból jó ha egy lesz alkalmas és akkor még optimista voltam. A maradék 999 meg mehet majd méhésznek. Van még pár szakma, ahol vagy arra születtél, vagy vagy sose lesz belőled a szakma kiváló mestere. A programozás tipikusan ilyen. A CNC esztergát meg lehet tanulni kezelni és a matekot is be lehet seggel elég jó szinten, de a valós élet gyakorlati problémáit algoritmusokra bontva, programként lemodellezni+még fejből kenni-vágni a mindenféle divatos framework-ök csínját-bínját, nem az utca átlagemberének az agyszerkezetéhez konvergáló igény. Nem mellesleg napi 8 órában programozni sem egy leány álom, rohadva egy büdös irodában, miközben kóder napi 70-et szívva szépen készíti magának az ideg és gerincbántalmakat, a magas vérnyomást, meg egyebek mellett a II-es típusú cukorbajt is.

    Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

  • Mezey Lipót

    tag

    válasz Danex #85 üzenetére

    Akkor csak így tovább fiúk..., "előre a Lenini úton "! Minden heppy...
    A sok kis programozó zseni általános iskolás 20 év múlva elárasztja a zországot, addigra pedig a magyar emberek a kocsmában is jáva nyelven fognak káromkodni... :))
    Bocs de láttam már ebből a iskolák, profok, zsenipalánták, programozósdit játszó cégek témából eleget és ha nem haragszol, most nagyon ki kell mennem röhögni...
    Persze értem, hogy lobby meg hasonlók, az infósoknak is verni kell a tamtamot, mert mostanában kissé háttérbe szorultak a pénzosztó kezeknél... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

Új hozzászólás Aktív témák