Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Viszpi #113 üzenetére

    Eladja a 3600X-et amíg értelmes áron el lehet, és vesz egy 3300X-et, hogy addig is legyen valami, ami azért játékra alkalmas, amíg kijön a 4000-es széria. Ha ígyis úgyis fejlesztene 4000-es szériára, akkor jó terv, így bukik a legkevesebbet. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • BiP

    nagyúr

    válasz Viszpi #113 üzenetére

    Nem a 60e-es ára fog csökkenni a 4xxx széria jövetelekor, hanem 40e-es :)
    Semmi értelme nincs, hiszen a 3300x bevezetéskori árán is fog ugyanúgy bukni, cserében végig "gyengébb" procija lesz.

    Én ~3éve csináltam ilyet, hogy az akkori 6700k-t cseréltem egy i3-6100-ra, hogy a Ryzen érkezése miatt ne bukjak rajta. (ill. kacérkodtam a váltás gondolatával is). Közben volt egy szar procim, és anyagilag semmivel sem voltam előrébb, úgyhogy ment vissza a 6700k.
    Felesleges ezzel pöcsölni.
    Mentségére legyen mondva, a 3300x teljesítménye nem annyival gyengébb, mint anno nekem az i3 vs. i7 volt.
    A 3600x egy jó proci, jó teljesítményű 6magos, továbbra is keresett lesz, nem hiszem, hogy annyit esne az ára.

    megj: ha nem tuningol, a 3600x szerintem jobb választás a felára ellenére.
    Én decemberben 2700-at vettem a 2700x helyett, mondván jobb, olcsóbb, ugyanúgy tuningolható.
    Hát, valóban olcsó volt, viszont tuningban nem volt combos, tuning nélkül meg a 65W limit miatt nem boostolt gyakorlatilag semmit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák