Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #45 üzenetére

    Tudom, oldschool vagyok, de nekem a 2x m.2 SSD, 1x SATA SSD, 2xSATA HDD-n kívül még van DVD író is a gépben(van pár játékom, ami csak lemezről megy, meg DVD filmjeim) és az is bosszant, hogy a mai alaplapokon nincs PCI slot amibe a SB X-Fi-met tehetném, így kénytelen vagyok beérni a Xonar DGX-szel, ami a SB-hez képest fapad... no de majd ha veszek USB-s SB-t...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #100 üzenetére

    Nem utolérte, megelőzte. Akkor érte volna be, ha azonos teljesítményt azonos órajelen tudna, csakhogy a Ryzen órajelei alacsonyabbak. Ahol még mindig az Intel vezet, ott jelentősen alacsonyabbak.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #124 üzenetére

    15% IPC növekedés nem ér meg egy cserét, max 2xxx-ről.

    Én is beleestem ebbe a csapdába, mikor 1600X-ről váltottam 3600-ra(egy 2400G közbeiktatásával) 68e-ért vettem az 1600X-et, 35-ért tudtam eladni, aztán 72-be volt a 3600(OK, az megjelenéskori áron), szóval 37e-ért kaptam +10-15% teljesítményt... anyagilag nem érte meg, de kaptam jó áron 2400G-t és kíváncsi voltam rá, onnan meg már jó upgrade volt a 3600 teljesítményben(1600X-hez képest nem lett volna az).
    De én legalább tudom, miért vállaltam a bukót(kíváncsiság, kütyümánia).

    A 2400G azóta szüleim gépében ketyeg(egy Athlon 5350-et váltott), és fog még vagy 5-6 évig, szóval az a proci legalább megérte(35e-ért)...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #127 üzenetére

    Igen, de nem ez volt a kérdés.
    Atom_Anti a 3600X-et akarja upgradelni 4xxx szériára, egy 3300X beiktatásával, mert szerinte akkor kevesebbet bukik.
    Erre mondom, hogy egyrészt szerintem(ha csak nem kedvez neki a használt piac eszeveszettül a 3600X eladásakor) többet fogy két lépésben bukni, másrészt a 3600X-ről nem éri meg majd váltani, harmadrészt közben gyengébb procija lesz.
    Ezért gyanítom, hogy valami olyasmit játszik, mint anno én, hogy kipróbál egy érdekes procit, amiről viszont már érdemes lehet váltani, csak nem R3 4xxx-re, hanem R5 4xxx-re, ki tudja, még a magszám is nőhet... mondjuk ha a 4xxx szériában a 6 magos R3 és 8 magos R5 lesz, a 3300X ára a földbe fog állni, inkább, mint a 3600X-é(szvsz).

    A 3100 és 3300X szvsz igazán annak éri meg, aki vagy új budget gépet épít vagy Ryzen 1xxx/2xxx R3-ról akar felfele váltani, és nekik is csak akkor, ha beáll az ára.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #129 üzenetére

    Az utolsó előtti generációt annak éri meg nyomott áron venni, akinek elég az a teljesítmény, amit az ad. Viszont akinek elég a 2xxx procik teljesítménye, azoknak elég az 1xxx-eké is...különösen a mostanság árult 12nm-es belsővel(nem véletlen, hogy annyian emlegetik az 1600AF-et)... szóval esélyes, hogy már váltottak, és még egy váltás már nem érné meg.

    Kivéve, ha(ahogy Inteléknél nem rég) magszámot emelnek minden kategóriában - abban az esetben nem éri meg a 2-vel korábbi generáció, hanem az új generáció egy kisebb modellje jobb lehet, persze miután az ára beállt. Egyszerűen azért, mert akkor újonnan a kutya nem fogja venni a régieket, mert annyit nem fognak az áron engedni, használtan pedig azért nem, mert annyit kéne az áron engedni, hogy sokan inkább megtartják azokat a procikat, pl. második gépbe.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #142 üzenetére

    OK, akkor fogalmazzunk úgy, hogy nekem nem éri meg.
    Számoljunk egy kicsit...
    Tegyük fel, hogy a R5 4600 ugyanannyiért jön be(és ugyanannyi magos), mint az R5 3600 jött(nekem 72e volt)...
    Tehát kifizetek 72e-t az új prociért, a régit jó esetben 45-50e közt viszi el valaki, legyen mondjuk 47e.
    Ha megtartom a mostani procim, akkor 72e-ből van 100%-om.
    Ha lecserélem, akkor 72e+72e-47e= 97e-ből van 120%-om
    97e az 34%-kal több a 72e-nél... nekem nem éri meg.
    Ráadásul, ha olyan játékkal játszok/dolgozok, ami kihasználna több szálat, akkor érdemesebb lenne már(ahogy mondod is) egy 3700X-re upgrade-elni, az esélyesen tovább kitart, ha a fejlesztők ráállnak a több szálra optimalizálásra amúgy rendesen.

    Akkor érheti meg mondjuk 3600-ról váltani, ha mondjuk azonos órajelek mellett, +15% IPC-vel 8 magos lenne az R5 4600 és mondjuk 80-90e-nél nem indít magasabb áron(3600 árában kb. instant get lenne egy ilyen, ha van rá keret)... de akkor is igazán inkább majd jövő év Q1-Q2 táján, ha lekopik róla az újdonság-felár

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Viszpi

    tag

    válasz BiP #144 üzenetére

    Azért tegyük hozzá hogy középkategória aljáról beszélünk kb, itt jó lenne ha nem így lenne... egyébként ugyanez igaz a 2600 vs 3600 témában is +15-20%-ért 40-50%-os felár... a high endnél pl 9900k / 3900x abszolút megértem a nagyobb felárat a +5-10%-ért, de itt... sajnos az újdonságok mindig magasan nyitnak és jóideig ott is maradnak egy ideje...

    Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #150 üzenetére

    Tudom, de a hírek szerint a 3300X-ben egy CCX lesz, 4 jó maggal.
    Amire válaszul írta, ott nem a 3100-ról volt szó.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #156 üzenetére

    Persze, többet számít a proci FHD-ben mint 4K-ban, de nem többet, mint a VGA - mondjuk FHD-ban 30-70% a VGA javára, 4K-ban meg 10-90%, ha legalább alsó-közép kategóriás procid van. Nyilván egy Atom mellé kb. mindegy milyen VGA-t teszel, le tudja húzni 10 alá a min. FPS-t. Egy Atom és egy i3 közt nagyobb a különbség arányaiban(!), mint egy i3 és egy i7 közt...

    Egyebekben egyetértünk.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #159 üzenetére

    Azokat a százalékokat ex has írtam oda, igazából érdekes lenne kimérni, csak baromi bonyolult, hisz nem kéttényezős a történet.
    Az igazság az, hogy ha játszani akarsz, akkor sokat egyszerűsödik a dolog, mert a háttértár és a memória viszonylag keveset számít játék alatt, már ha nem a leglassabb 5400rpm-es HDD-ről vagy 2133MHz-s RAM-ról van szó, de egy középkategória(SATA SSD / 2666MHz RAM) és felső-közép/felső kategória(NVMe SSD / 3200-3600MHz RAM) közt már alig van különbség, azoknál sokkal többet számít a proci és VGA.

    Ellenben egy általános felhasználói élmény szempontjából, ahol már böngészés, programindítás sebessége, vagy mondjuk kitömörítés(zip vagy jpeg akár), ott sokat számít a proci és háttértár sebessége, a memória, és hirtelen utolsó helyre kerül a VGA, mert ez mind olyan művelet, amivel már egy IGP is hatékonyan megbirkózik.
    És akkor a többi alkatrész, mint alaplap, hangkártya, hálózat, stb, illetve a teljes SW oldal(pl. driverek vagy alkalmazás-optimalizáció, OS-oldali ütemező, stb) figyelembe vételétől eltekintettünk...

    És persze mindig annak az alkatrésznek a cseréje hozza a legtöbbet a konyhára, ami a leginkább szűk keresztmetszet, ezért különösen vicces, hogy Atom_Anti szűkíteni tervez egy keresztmetszetet, és javulást vár tőle - nagyon kétlem, hogy pár százaléknál többet nyer egy szálon, miközben harmadával kevesebb szál fog a rendelkezésére állni...

    Ami még érdekes kérdés számomra az az hogy egy mai proci a teljesítményének mekkora részét használja olyan számításokra mai játékokban, amik nincsenek közvetlen befolyással az fps számra, mint pl. AI, útvonalkeresés vagy fizikai számítások, és ezeknek az indirekt befolyása az fps-re(esetleg engine-függően akár direkt, ha valami szinkronizálás van implementálva).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák