Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    Úgy látom, többen vannak olyanok, akik nem teljesen informáltak. Hogy mire gondolok? Nem akarok idézni egy másik oldalról, ahol részletesen leírják a visszásságokat, így csak felsorolás-szinten említek meg párat, mert az egész nem arról szól, hogy Kaspersky picsogna a MS által bevetett kis trükkök miatt (mellesleg aki szerint jó a defender, az jobb, ha szétnéz biztonságtechnikai oldalakon, ahol tesztelgetik az ilyen jellegű programokat - nagyon meg fog lepődni).

    Szóval a MS egyrészt visszahozta a már korábban az EU-n belül elítélt gyakorlatát (például az EDGE az alapértelmezett böngésző - holott ezért már kapott pár éve egy bírósági ítéletet); másrészt több vírusellenes programnál 'érdekesen' áll a helyzethez (példák: 'in-place upgrade'-nél letörli az általa nem biztonságosnak ítélt megoldást, és a Defender az alapértelmezett - ha nem törli, akkor upgrade után folyamatosan jelzi (felugró ablakos biztonsági figyelmeztetés), ha a defender ki van kapcsolva, de ha valaki a bekapcsolásos gombra kattint, akkor a háttérben leszedi a korábban már feltelepített más megoldást a Defender beüzemelése mellett - ha meg kellene újítani a korábbi vírusirtó licence-ét, akkor csak 'elrejtve' tájékoztat erről, és ha valaki nem újít, akkor újra csak leszedés, Defender bekapcsolás van mindenféle értesítés nélkül - ...).

    Vagyis bár az itteni hír alapján tényleg csak úgy tűnik, hogy Kaspersky-éknek savanyú a szőlő; de a valóságban inkább már egy újabb erőteljes MS visszaélést látni. Sajnos...

  • Joci10

    őstag

    válasz janeszgol #29 üzenetére

    Csakhogy az Apple nincs monopolhelyzetben, amit ki tudna használni. A MS van. Ezért is született annó a döntés ellenük (és ezért volt a Win telepítéskor a felugró ablak a böngészőválasztásnál).

    Mellesleg az átlag felhasználót tényleg nem érdekli, hogy ki mit rak az oprendszerébe, mert ha nem tetszik, akkor lecseréli azt. Viszont az, hogy a MS mindenáron vissza akarja erőszakolni a saját megoldását, ami versenyben sincs a normális vírusirtókkal (és most nem csak a Kaspersky megoldásairól van szó; mert mint említettem, ez nem egy Kaspersky - MS ellentét, hanem MS - minden vírusirtó cég közti); ugyanakkor Defender használatánál azt jelzi, hogy de mennyire biztonságban vagy, miközben meg normális biztonságtechnikaival meg sipítozik, hogy nem; na az felháborító (mint ahogy a Win10 szándékos tuszakolása, a 'mindenki bétatesztelő' elv használata, és a 'megnézem mindened, és folyamatosan küldöm magamnak' kémkedése is).

  • Joci10

    őstag

    válasz anulu #46 üzenetére

    Arra nem emlékszem, hogy mennyi ideig volt kötelező, de azóta újra él az a helyzet, ezért emlegették fel. Mellesleg ez inkább csak mellékkérdés, csak meg lett említve, hogy bár korábban a MS le lett b@szva emiatt, de most újra ugyanez van.

    De, a felemlegetett gond pont abból jön, hogy ha más vírusirtót használsz, akkor ott lesz rendszeresen sárgával lesz jelezve (időnként felugró ablakkal), hogy a Defender nem aktív (vagyis hogy veszélyben lehet a géped) - ha meg bekapcsolod, akkor nem a már korábban felrakott egyéb megoldás mellett fog működni, hanem helyette (vagyis azt kérdés nélkül leszedi), és úgy jelzi, hogy teljes biztonságban vagy. Vagyis nem Te döntöd el az indításnál/telepítésnél, hogy mi legyen fent; hanem a MS.

    Az XP-t SP2-SP3 környékétől használom (még SP2-es volt a telepítő, amit megvettem, de rövid időn belül kijött az SP3 is), így nem ismerem az általad említett gondot. Ezzel nem azt mondom, hogy nem is volt, csak azt, hogy én átugrottan az esetleges ilyen jellegű dolgokat. És igen, az előtt a Windows-ban nem volt semmi normális megoldás, mégis tudta mindenki, hogy "1. rendszer (plusz frissítések), 2. tűzfal és vírusirtó, 3. minden más".

    Egyébként aki szerint a Defender milyen jó, két megbízható oldal tesztje:
    AV-Test
    AV-Comparatives
    Az első linken nagyon jól látni, hogy bár használhatóságban az elsők között van, de védelemben és teljesítményben is az utolsók között található.
    A második linken pedig azt látni, hogy sok-sok teszt közül egyedül a "removal" teszten sikerült 2 csillagot elérnie a 3-ból, de a "detection" teszten már csillag nélkül maradt (vagyis tulajdonképpen semmire nem jó); és a többin is csak 1 csillagot sikerült elérnie.
    Innentől már csak a hit maradt, mint védőbástya, mert a tények ellene szólnak. :)

Új hozzászólás Aktív témák