Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz Joci10 #28 üzenetére

    Akkor ma beperelem az Apple-t, mert nekik is vannak alapertelmezett szoftvereik. Az egesz egy hiszti. Ez a KIS nekem sem szimpatikus mar. Sulyos vadak vannak a ceg korul. Csalas, ok maguk irnak kartekony kodokat, amit ugye az o szoftveruk ismer elsonek. A Win az MS tulajdona. Az csinal vele, amit akar. Ezt kellene felfogni az eu-s barmoknak is.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • anulu

    félisten

    válasz Joci10 #28 üzenetére

    az alapértelmezett böngésző ha jól tudom 5 évre szólt, addig kellett a kötelező választási képernyőt feldobni.

    az MS sem mondja, h nem kell másik víruskergető, nem is akad össze sem AVG sem Avast se SEP se semmi mással.

    ha meg nem lenne gyári víruskergető, akkor meg amiatt nyiválkolnának sokan (jogosan), hogy mindenfajta védelem nélkül van telepítés után a gép. XP SP2 előtti RPC hívásra emlékszel? felment a szűz gép, mire felment a patch, addigra már kapcsolt is ki a gép a bug miatt. igenis legyen egy alap szintű védelem gyárilag benne.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • PrometheusX

    aktív tag

    válasz Joci10 #28 üzenetére

    Én is tapasztalok hasonló érdekes működést a Windows 10 1703-as és 1607-es frissítése alatt KIS használatánál.

    1607 alatt egy ideig nem nagyon tudtam felismertetni a Windows 10-el a KIS-t. A tűzfalat felismerte a Windows és át is engedte az irányítását a KIS-nek, viszont a vírusirtó részét nem ismerte fel. Folyamatosan értesített hogy nincs felismerhető vírusirtó, és bekapcsolja a Defendert. Group Policy-ből sikerült kikapcsoltam a Defendert, nem tudtam mást tenni. 1703 alatt szintén ugyanez a helyzet: nem ismeri fel a KIS-t, csak a tűzfalát.

    Szóval most igazat adok én is KIS használóként a Kasperskynek, mert egyszerűen szólva nincs megoldva a jó integráltság a Windows 10 és a KIS között. Úgy tapasztalom, hogy trükkös ez az egész, hátráltató módon más gyártókkal szemben; és nem úgy tűnik hogy a Microsoft dolgozna azon, hogy más gyártók is hasonló előnyöket élvezhessenek a saját termékei mellett.

    Jó lenne ezen változtatni, a végfelhasználóknak nem jó ha egy gyártó monopol helyzetben van (jelen esetben a Microsoft a Defenderrel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák