Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz fgordon #160 üzenetére

    "Egy robotirányítású eszköz is el tud rakni dolgokat... Már ha a Mars-ig el tud menni valami, a holdig biztosan..."

    A gond az, hogy negyven évvel ezelőttről beszélünk.
    Még a mostani Mars szondák is 10-100 méteres pontossággal 'huppannak' le.
    Ilyen szempontból a távolság 'csak' annyi előnyt nyújt, hogy a Marsra ~ 20 perc alatt ér el a jel, a Holdra 1 másodperc.

    A WTC egy más tészta. Az usának csak jó, ha mindenki azt hiszi, hogy ő rombolta le a saját tornyait, mert ennyire mindent megtehet a világban. Másrészt a között is volt vagy 30 év.
    Azért 30 év nem kevés idő. Ne keverjük a múltat a jelennel. A mars szondákat (robotokat!) a hold utazással. Annak idején még sehova nem küldtek robotokat. Csak szondákat. Azok meg vagy pályára álltak és szedtek infókat, vagy becsapódtak, aztán ha túlélték akkor tudtak adatot gyűjteni.

    "nem az űrkutatást mondom, hogy kamu, hanem konkrétan az első holdraszállás megkérdőjelezéséről beszélek, hogy szerintem nem bizonyítható, hogy pont úgy volt minden, ahogy mondják."

    Még szép ;) Csúnya is lenne az űrkutatást megkérdőjelezni. :)
    Amúgy meg persze, hogy nem tudhatjuk, hogy minden úgy volt-e ahogy mondják. Elvégre neked is és nekem is csak azok az információk állnak rendelkezésre, amit 'mondanak'. Másból nem lehet ítélni, mert se te, se én se ismerősünk nem volt ott, hogy más biztos forrásból kapjunk infot. A kérdés már csak az, hogy ki milyen következtetést von le ebből.

    A cikkben szereplő állításokat nem az Indexesek szülték a saját kis agyukból. Ennyit én se nézek ki belőlük. Ők csak összeszedték az infokat különböző forrásokból és leírták.

Új hozzászólás Aktív témák