Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Dany007 #148 üzenetére

    Azt hiszed a szkeptikusok hisznek a felsőbbrendűben?:)
    A holdraszállás nagyon nagy tudományos lépés volt, de talán még nagyobb politikai húzás a hidegháború kellős közepén. Valószínűleg ezért csámcsognak rajta ennyire (érdekes módon a többi Apollo program már nem ekkora cirkusz). Most pedig sikeresen újra olajat öntöttek a tűzre ezekkel a letörölt felvételekkel. Azért kiveri a biztosítékot, amikor egy ilyen történelmi jelentőségű eseményről készült felvételek, ahelyett, hogy teljesen külön kezeljék, dupla páncélszekrényben, dolgozó apuka hazaviszi felvenni a kacsamesék legújabb epizódját a csemetéknek. Miközben itthon a legutolsó, jelentéktelen filmek is előkerülnek az archívumból, vagy innen-onnan, addig pont az USA-ban ne lett volna elég pénz az ilyen felvételeket biztonságban tárolni?

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Johnny Cage

    addikt

    Nos, érdemes azért megnézni a Mythbusters "Moon Landing Hoax" című adását, ahol egyenként veszik sorra a hoax-hívők érveit a holdraszállás meghamisítását illetően. A leglátványosabb az a kísérlet, amikor megpróbálják reprodukálni, ahogy az űrhajósok könnyedén szökdécselnek a holdon.

    ...először egy stúdióban, olyan kötél segítségével, amilyet film-forgatásokon használnak a méteres szaltókhoz: [link] (lényeg 6:25-től) - Az eredmény egész jó, de nem elég meggyőző.

    ...majd egy zuhanó repülővel idézik elő a holdéhoz hasonló 1/4-es gravitációs erőt: [link] (lényeg 5:45-től) - Az eredmény tökéletes. A műsorvezető pont úgy mozog, ahogy az asztronauták a holdon készült felvételeken. Tökéletesen meggyőző.

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz Johnny Cage #152 üzenetére

    MOD: akarom mondani földi 1/6-ának megfelelő gravitációs erőt.

  • Dany007

    veterán

    válasz Ijk #151 üzenetére

    Persze persze. Tény, hogy ez a kavarás dühítő.
    De a lézer maga, eléggé megcáfolhatatlan.
    Engem az is meglep, hogy az elmúlt 5-10 évben lett ez ennyire felkapott. Mármint a kamu teória... Hol volt ez az elmúlt 30 évben?

    Csak mert pl a 2. vh.s elméletek egyből a háború után elterjedtek és még ma is tartanak.
    Ez meg 30 évig semmi, aztán hirtelen, hoppá ez kamu volt ? ááh...

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz Dany007 #154 üzenetére

    Képzeld el, mit érezhetnek azok asztronauták, akik tényleg jártak a holdon, amikor azt látják, hogy az amerikai lakosság közel 10%-a (nem kis szám) kételkedik bennük ahelyett, hogy tisztelnék és ünnepelnék őket (vagy saját magukat, hisz ez az emberiség érdeme)... szerintem visszakívánkoznak a holdra.

  • fgordon

    senior tag

    Olyanról beszélünk, amit SENKI nem látott valójában, aki itt fórumozik, mindenki bizonyos információk alapján mondja ezt. Ha az információk hamisak, hamis a következtetés is.

    1. Szerintem nem kell ember, hogy a holdra valami eljusson, és lerakjon oda valamit, azt megcsinálja a gép is. Az, hogy mióta van ott, nehéz bizonyítani, hogy mondjuk nem csak 20-30 éve, hanem régebben...

    2. Ha tényleg megtörtént volna az űrséta, azóta több is történt volna... Miért nem sétál senki sem a holdon manapság? Erre nincs VALÓDI jó indok... szerintem az lenne a valódi prezentációja az űrkutatásnak... de érdekes módon csak ősrégi felvétel van...

    Gondoljunk bele: valaki tényleg holdra száll, és TELJESEN MÁST lát, mint a régi felvételen... na, azt nehéz lenne megmagyarázni... így, hogy SENKI nem sétál ott... nincs mit magyarázni...

    Lehet, majd Kína megcsinálja, és leleplezi a többi világ hatalmakat később...

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • Dany007

    veterán

    válasz fgordon #156 üzenetére

    "Olyanról beszélünk, amit SENKI nem látott valójában, aki itt fórumozik, mindenki bizonyos információk alapján mondja ezt."

    Ez így igaz, viszont a Te információid (már ha lennének) se első kézből valóak. Te is csak következtetsz a meglévő infóid közül. Ergo a Te következtetésed se ér többet, sőt még annyit se, mint a mienk, mivel még alátámasztani se tudod, még annyira se mint mi!

    "1. Szerintem nem kell ember, hogy a holdra valami eljusson, és lerakjon oda valamit, azt megcsinálja a gép is. Az, hogy mióta van ott, nehéz bizonyítani, hogy mondjuk nem csak 20-30 éve, hanem régebben..."

    Persze. Majd bedobok neked egy 1mmx1mm-es tükröt a szénakazalba, aztán lődd meg nekem 2km-ről!
    Nehéz bizonyítani? Kb annyira nehéz, mint azt bizonyítani, hogy mikor alakult az Osztrák Magyar Monarchia. Feljegyzések! Jegyzőkönyvek. Na meg az ott dolgozó emberek.
    Viszont ennyi erővel semmit se lehet bizonyítani, amit te a saját szemeddel nem látsz. Szal ezt ugye te se gondoltad komolyan?

    "2. Ha tényleg megtörtént volna az űrséta, azóta több is történt volna... Miért nem sétál senki sem a holdon manapság? Erre nincs VALÓDI jó indok..."

    Hát már hogyne lenne valódi indok. Eleve mi bizonyítja azt, hogy nem történt meg? Mert a megtörténtéről elég sok bizonyíték van. Viszont az ellenkezőjéről te még egyetlen egyet se írtál. Hogy mért nem sétálnak ott manapság? Mert minek? Győztek, és ez volt a cél!
    Kb olyan, mintha le akarnád győzni a haverodat 20km-es futásban! Rajthoz álltok, aztán a végén megelőzöd, majd legyőzöd. És kész. Ettől te még nem fogod minden másnap lefutni azt a 20km-t!

    A másik meg, hogy a 6 küldetés alatt hazahozott több, mint 370Kg Holdközettel mi van?
    Az is csak kamu? Ezeket a köveket a világ minden táját vizsgálták, analizálták, elemezték! Sz.ted ennyi tudós komplett hülye, hogy nem veszi észre ha csak filmes kellék lenne?

    Tessék érveket, bizonyítékokat felsorolni ha tényleg azt vallod, hogy kamu! Vagy cáfold meg az én érveimet, de bizonyítékokkal alátámasztva!
    Azt mondani valamire, hogy "pff ez szerintem nem így van, meg nem úgy, meg nem amúgy" a legkönnyebb dolog, viszont jelentősége az kb nulla.

  • Dany007

    veterán

    Egy kis plusz info morzsa, miszerint nem csak én gondolom így a dolgokat.

    "miért rendezték volna meg hatszor a holdra szállást? – és a független bizonyítékokon – több ország, például a Szovjetunió követte teleszkópokkal a küldetést"

    [link]

  • fgordon

    senior tag

    válasz Dany007 #158 üzenetére

    Egy robotirányítású eszköz is el tud rakni dolgokat... Már ha a Mars-ig el tud menni valami, a holdig biztosan...

    Én elvi dolgokról beszélek, és a világ korrektségét alapul véve.

    Nem offtopic, de a WTC katasztrófa is ugye vagy a "nem létző" t. szervezet munkája, vagy USA önmagát rombolta le, és szerintem az utóbbi tűnik teljesen biztosnak. Ha az USA lerombolja magának a WTC-t, miért ne lehetne kamu a holdraszállás is?

    Tisztázzuk: nem az űrkutatást mondom, hogy kamu, hanem konkrétan az első holdraszállás megkérdőjelezéséről beszélek, hogy szerintem nem bizonyítható, hogy pont úgy volt minden, ahogy mondják.

    Hiszen a WTC-nél mitől omlott le egy teljes épület a WTC ikertorony mellett? Érdekes, ezt nem vizsgálgatták... ennyit a világ korrektségéről...

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz Dany007 #159 üzenetére

    Te komolyan mindent elhiszel, amit a Zindex ír? Ők is átvesznek dolgokat, és ők is a neten olvasottakból írnak sokszor... attól, hogy nagy látogatottságú portál, nem jelenti azt, hogy minden hiteles...

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • dabadab

    titán

    válasz fgordon #161 üzenetére

    A te hitelessegged ezzel szemben abból táplálkozik, hogy... ?

    Egyébként nekem úgy tűnik, hogy momentán te vagy az, aki elhisz minden marhaságot, amit a neten olvas.

    DRM is theft

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz fgordon #156 üzenetére

    1. a légkör totális hiányában, kozmikus sugárzásban évmilliókat eltöltött kőzeteket csak 10-20 év múlva bocsátották a szakértők rendelkezésére, mert csak és ezt persze senki nem furcsállta, különösképp az oroszok nem, eddig teljesen logikus

    2. űrséta ≠ holdséta, armstrong-ék után még pontosan 5x történt meg, de ha legalább arra vetted volna a fáradtságot, hogy végigfutod ezt a fórumot, akkor ezt sem írtad volna le. történelemkönyvekre vagy szakirodalomra hivatkozni se merek

    "Gondoljunk bele: valaki tényleg holdra száll, és TELJESEN MÁST lát, mint a régi felvételen... na, azt nehéz lenne megmagyarázni..."

    vajon mi újat látnának, amit mi innen a földről egy megfelelő méretű távcsővel nem... óceánokat, oázisokat meg pánsípos indiánokat, minden bizonnyal

    [ Szerkesztve ]

  • rii

    nagyúr

    válasz fgordon #156 üzenetére

    " ..... Olyanról beszélünk, amit SENKI nem látott valójában, aki itt fórumozik, mindenki bizonyos információk alapján mondja ezt. Ha az információk hamisak, hamis a következtetés is. .... "

    gratulálok.
    így van.
    éppen ezért felesleges belefolyni a belopolitkiába, hinni bármely szóvivőnek, hinni bármely médiának, hír-műsornak, hiszen nem tudod mi folyik a színfalak mögött, nem tudod mit mondanak-nem mondanak el, mit ködösítenek

    " ... 2. Ha tényleg megtörtént volna az űrséta, azóta több is történt volna... Miért nem sétál senki sem a holdon manapság? Erre nincs VALÓDI jó indok... .... "
    de van rá indok. És éppen az rá a valódi indok, hogy nincs rá szükség, illetve rengeteg pénzbe kerül, az adófizetők zsebéből
    már a 60-as évek amierikája is zúgolódott, felesleges pénzkidobásnak vélték.

    akkoriban ezzel akarták mentálisan legyűrni a nagy vörös ellenséget, ahogy voltaképp a japánnak szánt antombombák is legikább a szovjetúniónak szánt üzenet volt, hogy "van is atombombánk, és le is merjük dobni".

    a holdon - a szinte szinte nulla ismereteim alapján - a sarokok alatt van némi jég, amit talán fel lehetne használni a rakéták üzemanyag előállításához, és így a hold egy ugródeszka lehetne a többi bolygó eléréséhez, de ezen kívül semmi más ok nincs rá, hogy legkisebb értelme is lenne dollármilliókat ölni megint abba, hogy a holdra eljusson valaki, és ott bányásszon.

    Tényleg sokkal értelmesebb dolgokra is el lehet b*szni ha van egy országnak feleslege ... ráadásul a hidegháború, és a 60-as évek űrkutatásai olyan költésgeket emésztettek és követeltek meg, hogy az akkori másik szuperhatalom, a CCCP bele is rokkant.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Dany007

    veterán

    válasz fgordon #160 üzenetére

    "Egy robotirányítású eszköz is el tud rakni dolgokat... Már ha a Mars-ig el tud menni valami, a holdig biztosan..."

    A gond az, hogy negyven évvel ezelőttről beszélünk.
    Még a mostani Mars szondák is 10-100 méteres pontossággal 'huppannak' le.
    Ilyen szempontból a távolság 'csak' annyi előnyt nyújt, hogy a Marsra ~ 20 perc alatt ér el a jel, a Holdra 1 másodperc.

    A WTC egy más tészta. Az usának csak jó, ha mindenki azt hiszi, hogy ő rombolta le a saját tornyait, mert ennyire mindent megtehet a világban. Másrészt a között is volt vagy 30 év.
    Azért 30 év nem kevés idő. Ne keverjük a múltat a jelennel. A mars szondákat (robotokat!) a hold utazással. Annak idején még sehova nem küldtek robotokat. Csak szondákat. Azok meg vagy pályára álltak és szedtek infókat, vagy becsapódtak, aztán ha túlélték akkor tudtak adatot gyűjteni.

    "nem az űrkutatást mondom, hogy kamu, hanem konkrétan az első holdraszállás megkérdőjelezéséről beszélek, hogy szerintem nem bizonyítható, hogy pont úgy volt minden, ahogy mondják."

    Még szép ;) Csúnya is lenne az űrkutatást megkérdőjelezni. :)
    Amúgy meg persze, hogy nem tudhatjuk, hogy minden úgy volt-e ahogy mondják. Elvégre neked is és nekem is csak azok az információk állnak rendelkezésre, amit 'mondanak'. Másból nem lehet ítélni, mert se te, se én se ismerősünk nem volt ott, hogy más biztos forrásból kapjunk infot. A kérdés már csak az, hogy ki milyen következtetést von le ebből.

    A cikkben szereplő állításokat nem az Indexesek szülték a saját kis agyukból. Ennyit én se nézek ki belőlük. Ők csak összeszedték az infokat különböző forrásokból és leírták.

  • dabadab

    titán

    válasz Dany007 #165 üzenetére

    "Annak idején még sehova nem küldtek robotokat"

    Azert a Lunohod nem kulonbozott olyan nagyon a Mars Roverektol. Azzal is gyujtogettek meg raktak ki tukroket, csak eppen nagysagrendekkel kevesebb volt a teherbirasuk, mint az embereke.

    Ja, meg a WTC-vel kapcsolatban is azert gazosak am az osszeeskuveselmeletek, mert a keszitoik vidaman figyelmen kivul hagyjak a kenyelmetlen tenyeket, ellenben nem restek mindenfelet kitalalni, ha eppen arra van szukseguk.

    DRM is theft

  • fgordon

    senior tag

    válasz Dany007 #165 üzenetére

    Az utóbbi 4 válaszból a te válaszod volt szerintem a legkorrektebb, amit az enyémre írtak.

    Köszönöm a válaszokat, de senkinek nem sikerült meggyőznie, hogy tényleg megtörtént az első holdraszállás, pont úgy, ahogy leírták.

    Szerintem jobb egy olyan hozzáállás, hogy nem biztos, hogy minden úgy volt, ahogy mondják, mert nincsenek rá egyértelmű bizonyítékok, mint elhinni, amit mondanak, csak mert mondják, de nem bizonyítják.

    Ti jogotok, hogy elhisztek olyat, amit nem bizonyítottak be, és az enyém, hogy ne higgyem el. És semmi baj nincs azzal, hogy Ti elhiszitek, és én sem akarok senkit meggyőzni, hogy nekem van igazam, hiszen én sem tudom bizonyítani, viszont Ti sem.

    Én azt mondom, majd 10-20 év múlva, ha újra ember lép a Holdra, akkor ki fog derülni, hogy az első felvételekkel valami nem stimmel, de nem izgulok, USA majd kitalál valami magyarázatot, hogy mi is az oka... a többség meg majd úgy is beveszi...

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz fgordon #167 üzenetére

    "Én azt mondom, majd 10-20 év múlva, ha újra ember lép a Holdra, akkor ki fog derülni, hogy az első felvételekkel valami nem stimmel, de nem izgulok, USA majd kitalál valami magyarázatot, hogy mi is az oka... a többség meg majd úgy is beveszi..."

    Honnan fogod tudni, hogy akkor igazat mondanak? Simán megrendezhetik azt is, nem?
    Csak akkor hihetsz el bármit is, ha a saját szemeddel látod! Szerintem jelentkezz űrhajósnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #166 üzenetére

    Na hát erről nem is tudtam.
    De mindenképpen dicséretes, hogy talán ez a második topic, ahol egyetértünk és 'egy oldalon állunk'. :)
    Ahogy látom viszont ez is az elsők között lévő robot volt. Egy évvel a Holdra szállás után.
    Ergo, ha lenne érdemi bizonyíték(om) arra, hogy azokat a bizonyos Föld-Hold távolság méréseket már ez előtt elvégezték, akkor még szilárdabb lehetne ez az érvelés / bizonyítás.
    Aztán fogalmam sincs, hogy van-e ilyen a neten valahol.

    @#167) fgordon:

    Hát köszönöm h ezt mondod.

    "Én azt mondom, majd 10-20 év múlva, ha újra ember lép a Holdra, akkor ki fog derülni,"

    Na #168-asban kolega pontosan azt írta le, ami nekem is egyből beugrott. Hogy vajon mi a biztosíték arra, hogy az valós lesz? Érted... Ennyi erővel arra se lesz több bizonyítékod elhinni. Kb. ugyan ez a szitu lesz akkor is.

    Btw, remélem te sem hiszel Istenben :)

    [ Szerkesztve ]

  • Sanyix

    őstag

    válasz rii #164 üzenetére

    "És éppen az rá a valódi indok, hogy nincs rá szükség, illetve rengeteg pénzbe kerül, az adófizetők zsebéből"

    Azért közel sem olyan sokba mint a kápítálizmus fenntartása. Most a generált válságban nagyságrendekkel több pénzt költött el egyedül az usa, mint amennyit a holdraszállásra. És ezen kívül kb minden nagyobb ország hasonlóan tett.

    Ez a szép világ, szaros semmiresemjó önmagukban működésképtelen szervezetekre van pénz (meg háborúkra), de űrkutatásra nem.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • dabadab

    titán

    válasz Sanyix #170 üzenetére

    "Most a generált válságban nagyságrendekkel több pénzt költött el egyedül az usa, mint amennyit a holdraszállásra."

    Viszont az szepen vissza is fog jonni. Az urkutatassal pont az a gond, hogy nem nagyon latszik, hogy mikor terul meg a belefektetett penz, ha egyaltalan.
    Azzal nincs semmi gond, ha egy tavkozlesi muholdat kell felloni, vagy a GPS rendszer szatellitjeit kell potolni, mert arrol konnyu belatni, hogy behozza az arat. Na de az, hogy a Holdon ugrandozzon par ember?... Raadasul amugy is a gepesitett kuldetesek vannak most divatban, a robotokat nem kell etetni, itatni, lelegeztetni, tornaztatni meg szorakoztatni utkozben (amin raadasul meg lehet sporolni a visszautat), ha meg esetleg utkozben felrobbannak vagy tul gyorsan csapodnak bele a celba, akkor meg el lehet intezni azzal, hogy van ilyen.

    DRM is theft

  • Sanyix

    őstag

    válasz Sanyix #170 üzenetére

    mellesleg a holdnak számtalan előnye van:
    -kis gravitáció, 0 légkör. Megfelelő teljesítményű ott megépített mágneses gyorsítókkal, 0 kg magával vitt üzemanyaggal lehetne küldeni szondákat/konténereket bárhova a naprendszerben, csak meg kell építeni és áram kell hozzá (többszáz tonnás vonatokat gyorsítanak a földön is többszáz km/h-ra, ergo kiforrott és működő. Pl a marsi felszereléseket nevetséges költségeken juttathatnák el, valahogy olyan hatékonysággal, intha tehervagonokat dobálnánk a mars felé. Pillanatok alatt hatalmas bázisokat lehetne építeni szinte bárhol.
    Még emberi űrhajókat is lehetne küldeni, bár elviselhető gyorsulással valószínűleg csak besegíteni tudna a gyorsító, de az is nagyon sok üzemanyagspórolást jelent, és könnyebb űrhajót, több hasznos terhet.
    pl földre visszaküldeni akármit, akár embereket is ez elég lenne, max kis pályakorreciós hajtóművek kellenének a visszatérőegységekre.
    Tehát a holdról bárhova elindulni kb ingyen lenne.
    Áram meg ugye van. Ott vírít a nap fullos teljesítménnyel a holdfelszínre, van egy belátható időn belül nem kimeríthető energiaforrásunk (fisszió), és készül egy soha ki nem merülő (fúzió).
    -bányászható fémek, oxigén, valamennyi víz, és helium-3 izotóp (ami állítólag nagyon hasznos fúziónál, de a földön nemnagyon van)
    -über turistacélpont

    Iszonyatos mennyiségű pénz van a holdban, de kedves profitmindenekelőtt bankárainknak nincs vér a pucájukban...

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz dabadab #171 üzenetére

    Dehogy fog visszajönni. Az már rég landolt a világ leggazdagabb embereinek zsebében, el is érték az célt: pénz átcsoportosítása (átlagembertől lehúzzák-> és megy az óriáscégeknek/leggazdagabb embereknek).

    Az átlagember meg azt kapja vissza, ami a generált pénz mögötti fedezet volt (semmi).

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • dabadab

    titán

    válasz Sanyix #173 üzenetére

    Ize, azert - hasonloan a holdraszallashoz - a kozgazdasag terulete is egy kicsit maskepp nez ki, mint ahogy azt a mindenfele alulmuvelt elmeletgyartok lefestik (pl a Zeitgeistben). :)

    DRM is theft

  • Sanyix

    őstag

    válasz dabadab #174 üzenetére

    nememléxem teljesen hogy festették ott le, de arra igen hogy van benne igazság(pl a generált pénz fedezet nélkül, bár ez eddig is közhely volt).
    Az tény hogy az egész egy akkora átverés, hogy ilyen még nem volt. Annyira jól sikerült, hogy sokan bíznak is benne, és elhiszik hogy szép és jó ;)
    kétségtelen hogy a Föld legjobban sikerült átverése, de talán a galaxisé is.

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • dabadab

    titán

    válasz Sanyix #175 üzenetére

    (A Zeitgeist kozgazdasagi resze hazugsagok, feligazsagok es csusztatasok gyujtemenye, tenyleg nem erdemes komolyan venni.)

    "pl a generált pénz fedezet nélkül, bár ez eddig is közhely volt"

    ...kozgazdasagi analfabetak koreben. Amugy meg kb minden kozgazdasagi kepzes egyik legelso eleme a tobbszintu bankrendszer mukodese, a penzteremtes, meg annak elmondasa, hogy a modern penzugyi rendszerben egy orszag penzenek a fedezetet az adott orszag gazdasagi teljesitmenye adja. (Aztan kesobb, gazdasagtortenet vagy hasonlo cimszo alatt azt is elmagyarazzak, hogy milyen alapveto problemak voltak az arany-fedezetu penzekkel, meg arrol is szo esik, hogy milyen problemak vannak a jelenlegi rendszerrel.)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Sanyix

    őstag

    válasz dabadab #176 üzenetére

    Csak az a probléma, hogy nincs mögötte gazdasági teljesítmény SE. Csak gondolnak egyet (persze megvizsgálva kinek mi lesz jó), és gyártanak pénzt.
    És ezért írtam a "semmit", mert az minden fedezet hiányát magában foglalja, a gazdasági teljesítményét is.

    Mellesleg ez a "kozgazdasagi analfabeta" kifejezés is vicces, egy olyan rendszernél ami idiótaság, szarul működik, és szervesen hozzátartozik hogy szarul működik. A közgazdaság mint áltudomány, egy önmaga által generált dolog -> kb egy nagy semmi, 0 értelme van.. És mellesleg az egész "hazugsagok, feligazsagok es csusztatasok gyujtemenye", mint láthatjuk ahogy most megy a "senki sem tehet a válságról" szöveg, mikor nagyonis tehetnek róla, hiszen emberek irányítják, nem jönnek ide a zufók és nyúlnak bele, vagy allah :D

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Sanyix #172 üzenetére

    Ez mind igaz, de sajnos fémből, oxigénből, valamennyi vízből és hélium-3-ból egyelőre nem tudnak például élelmet készíteni, így vagy rendszeresen szállítják ezeket a Földről, vagy a teljes állományt cserélik háromhetente. Ez nagyobb költség, mint amennyit nyerünk azzal, hogy mennyivel olcsóbb lenne onnan eljutni a Marsra.
    Arról szintén megfeledkezel, hogy egy űrhajót vagy egy szatellitet nem lehet csak úgy összeállítani a garázsban, elég komoly gépek és felszerelés kell hozzá, amit szintén fel kellene vinni. Plusz ugye a munkaerő, ami szintén nem két ember, hanem inkább ezrekről beszélhetünk. Akkor ugye még ezeknek is kell valahol lakniuk, illetve ennyi embernek már nagyon komoly infrastruktúra kell, mozik, focipályák, kávézók, stb., hogy ne őrüljenek meg.

    Ez olyan nagyságrendű befektetést igényel, amire az egész világ összefogására lenne szükség. Ráadásul politikailag is borzasztó rizikós döntés, hogy "bocs, emeljük az adókat, csökkentjük a nyugdíjakat, de cserébe 100-szor olcsóbban juttatunk el szondákat a jupiterre (Amiből az átlag földlakónak belátható időn belül nem lesz semmiféle kézzelfogható haszna.) Most képzeld el, hogy a világ közel összes országában tüntetések, lázongások kezdődnek...Inkább az lenne az eredménye, hogy az űrkutatást ejtik egy jó időre.

    Amíg nem tudnak teljesen egy teljesen önfenntartó zárt kisméretű ökoszisztémát készíteni, addig esély nincs arra, hogy bármi is megvalósuljon abból, amit írtál. Elég régóta folyik már a kutatás ebben a témában,kisebb eredmények vannak, tehát valószínűleg azért 50-100 éven belül képesek leszünk önfenntartó Hold kolóniákat készíteni. Majd akkor lesz realitása annak, amit írtál.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Sanyix #177 üzenetére

    "Csak gondolnak egyet, és gyártanak pénzt."

    Amikor ilyet csinalnak, annak inflacio a vege.

    "közgazdaság mint áltudomány"

    Nem az. De most komolyan, lathatoan kb annyira vagy kepben gazdasagi ugyekben, mint holdraszallos ugyben azok, akiket itt osztottal. Nem gondolod, hogy el kellene kerulnod azt a godrot, amibe ok beleestek?...

    DRM is theft

  • Sanyix

    őstag

    válasz KilgoreTrout #178 üzenetére

    most is lehet önfenntartó rendszereket csinálni, ergo zöldség, gyümölcs simán termelhető. Hús már problémásabb.

    Kb így kezdőtött az amerika benépesítése is, infrastruktúra, mindenféle építés sok pénz...

    Mint mondtam a szaros bankárok üzérkedéseire, és háborúkra nagyságrendekkel több pénz megy el, mint amennyi akár egy holdbázis építéséhez kellene. Csak át kell csoportosítani.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz dabadab #179 üzenetére

    "Amikor ilyet csinalnak, annak inflacio a vege."

    Vagy válság amikor próbálnak úgy tenni mintha minden rendben lenne.

    A közgazdaság áltudomány kész. önmagát generálja. Az a gond hogy képben vagyok, ezért látok át ezen a végtelenül szar rendszeren. Sajnos sikerült megismerni és undorodni ettől a fostengertől az utóbbi 2 évben(azóta olvasgatok a témában). Pedig előtte még én is hittem a mesékben...

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Sanyix #180 üzenetére

    Mutatsz egy bármilyen, emberek számára élhető környezetet biztosító önfenntartó rendszert? Én eddig a Biosphere2-ról hallottam, ami olyan nagyságrendű volt, mint ami a holdra kellene, de az meg ugye nem működött teljesen.

    Azért Amerikában nem haltak éhen a konkvisztádorok, ha esetleg elsüllyedt egy utánpótlást szállító hajó...
    Holdbázishoz rendszeres föld-hold járat kellene. Nem tudnának mindent ott előállítani. Pl gyógyszerek, vagy bármilyen bonyolult alkatrész.

  • Sanyix

    őstag

    válasz KilgoreTrout #182 üzenetére

    Én arról sem hallottam. Viszont 1-értelmű hogy megvalósítható. Mi kell a növényeknek? termőföld, o2, co2, napfény. Utóbbi van, első 2-t lehet vinni, a 3.-at meg ember termeli.
    Iss-nél is megcsinálják úgy hogy semennyire sem önellátó. A hold meg akármennyire is távolinak tűnik, nincs messze az iss-hez képest. Iss eléréhez 0-ról ~7,6 km/sec-re kell gyorsulni, részben légkörben. Föld körüli pályáról a hold eléréhez. 10,5km/sec-re kell, ami már nem sok. A puha leszállás üzemanyagköltségét (és ezzel sok tömeget) meg lehetne takarítani a mágneses pályával, mivel lassítani is tud. Földkörüli pályára állást meg ramjet/scramjet szárnyas űrrepülőkkel lehetne olcsóbbá tenni, és persze azzal hogy komponensekre van bontva mindent, több járművet használva a holdra utazásra, és nem egy batár nagy többezer tonnás egybemonstrumot mint a saturn v.
    Akkor az volt a mondás, hogy nehéz lenne földkörüli pályán szinkronizálni és dokkolni. Ma már egy 386-os gép vezérlő is röhögve automatikusan eljut akár a holdig is, és visszatér épségben, annyira nem bonyolult (csak az akkori számológép teljesítményű gépeknek volt gond).
    Gyógyszer... megint piti tömeg, ami szinte semmit sem jelent, és sok embernek bőven elég. Bonyolult alkatrészek a földről jönnének, és ahogy kialakul a holdon az ipar, egyre függetlenebbé válhatna.
    Sőt az utánpótlási szállítmányokat jó előre betervezve ionhajtóművekkel is el lehetne juttatni a holdhoz, ugyanis pont annyira terveznék előre hogy akkor érkezzen meg amikor kell. Emberekhez persze kémiai rakéta kéne, mert náluk nem járja a több hónapos gyorsítás :D

    De már gondoltam rá hogy az egész elképzelést grafikusan 3d-ben ábrázolom mondjuk sketchuppal, bár szerintem ezt már sokan megtették csak meg kéne találni. De ha láttad a 2001 űrodüsszeiát, akkor kb hasonló pár kiegészítéssel.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Sanyix #183 üzenetére

    "Mi kell a növényeknek? termőföld, o2, co2, napfény. Utóbbi van, első 2-t lehet vinni, a 3.-at meg ember termeli."
    Azért a természet ezt kissé bonyolutabban oldja meg...Nagyon komoly szabályozás kell, hogy pl a termőföld tápanyagtartalma egyenletes maradjon, a levegőben lévő egyéb gázok is nagyban befolyásolnak mindent. Messze nem olyan egyszerű, mint az ember gondolná. Érdemes utánanézni boisphere2-nek, kábé ilyesmit tudnék elképzelni a holdon.

    Az ISS-en átlag 6-an vannak. Egy űrhajókészítő/javító/tankoló holdbázison ennél azért kicsit több emberre lenne szükség. Már csak maga az infrastruktúra, amit oda kéne szállítani többezer tonna fölötti. Plusz mondjuk 500-1000 embernek kaja, mindenféle utánpótlás (gondolom ruhagyár nem lenne, nem lenne műanyagöntöde, nem lenne napelemgyár) szintén óriási tömeg.
    Jelenleg egy kg feljuttatása föld körüli pályára 20.000 dollár körül van...
    Majd ha lesz űrlift, akkor persze nem lesz ilyen gondunk.

    De igazából ezeket már mind kutatják egy ideje, és amint olyan szintre jutnak, valószínüleg meg fogják csinálni. Most sajnos még nincs meg hozzá a technika.

    Te mit tennél, ha azt mondanák, hogy ezen a héten elutazhatsz Bora-Borára 200 millióért, vagy pár hónap múlva 20ezer forintért?

  • EmberXY

    addikt

    válasz KilgoreTrout #184 üzenetére

    Ha van napelem, van áram is...
    HA van víz (jég, vagy kilélegzett pára lecsapódva, tisztított szennyvíz, stb), akkor lehetséges az elektrolízis, aminek során a vizet árammal oxigénre és hidrogénre lehet bontani
    Szén-dioxid nyerhető a légzés vagy az égés során, csak össze kell gyűjteni.
    A termőföldhöz meg humusz kell, azt pedig a biológiai bomlás során lehet nyerni.
    Csak víz legyen, bármilyen halmazállapotban.

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz EmberXY #185 üzenetére

    Akkor ezt magyarázd el a sivatagi éhezőknek, ha csak áram kell a virágzó mezőgazdasághoz (pára ott is van, bomlás ott is van).
    Szerinted mindegy milyen ásványi anyagok vannak a humuszban?

    [ Szerkesztve ]

  • EmberXY

    addikt

    válasz KilgoreTrout #186 üzenetére

    Először mindenképpen a víz kell, mert oxigén nélkül lőhetjük az egészet.
    Ha van oxigén, aztán a többi már magától jön, légzés, égés, bomlás, minden.
    Rengeteg víz kell.

    A humuszban lévő ásványi anyagok megtalálhatók az élőlényekben is, hiszen "az vagy, amit megeszel", a tested abból épül fel, amit beviszel, ha egy test lebomlik, ugyanezt adja vissza. Szerintem nem kéne plusz anyagokat belevinni, ez már az "élelmiszeripar felé tolódik", etetik velünk a sok szart.

    Up the Irons!

  • Sanyix

    őstag

    válasz KilgoreTrout #184 üzenetére

    Azért ne várjál el luxust rögtön az elején. Visznek 2 ruhát azt jóvan, mint az iss-en, mellesleg az is vicc tömeg más dolgokhoz képest.
    Napelemet lehet vinni, amúgy a legtömegtakarékosabb egy atomreaktor lenne. Kicsi, könnyű, és nagy mennyiségű áramot termel. Aztán később lehet napelemezni.

    Otthon virágcserépben nőnek a fűszernövények (meg paradicsom is), télen bentvannak. Ott nem szabályoz semmi, öntözve van, és nől.

    Az hogy most 20k dollárba kerül 1 kg feljuttatása az űrbe, ugyanis ez a leggazdaságtalanabb módszerre vonatkozik, a leggazdaságtalanabb technikák között (űrsikló), egy elavult, túlbonyolított, mutyizott rendszerrel.
    Sokkal olcsóbb is lehet, a jelenlegi technikai színvonalon (és lett is volna, ha a venture star programot nem állítják le majdnem teljes készültségnél, mert nem készült el időre az üzemanyagtartály(és mert inkább irakra kell a pénz...)). Ez nem is fog fejlődni, ugyanis se ion, se nukleáris meghajtás nem lesz alkalmas földkörüli pályára álláshoz.

    Van sokminden amivel csökkenteni lehet az űrutazás költségeit: ramjet, scramjet, aerospike hajtómű, szárnyak, skip reentry, stb. Ezek közűl semmit sem használnak a jelenlegi űrjárművek, és nem is fognak, mert most az elégazamimostvan,csakvegyükelőarégiterveketésújítsukfel(orion alias apollo 2.0) mentalitás a menő, mert irak, meg gonosz terroristák, meg hasonló generált marhaságok miatt.
    De mind működik, csak össze kell rakni egy járműbe.

    Űrlift soha nem lesz, az egy hülyeség, egy merész álom. Azt megépíteni (bár valószínűleg nem is lehetséges) sokkal nehezebb lenne, mint most a marsra eljutni... Egy legalább 36000 km magas torony, ami brutális erejú húzást kell hogy kibírjon 2 irányba... (na a megépítése a vicces, mert amíg 36000km-nél nem magasabb, nem húzza kifelé a centripetális erő, valaminek meg kéne tartani azt a többszázezer tonnát.)

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • bandiras2

    senior tag

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • eXodus

    őstag

    válasz bandiras2 #189 üzenetére

    40 év alatt ez az első kép ami bizonyítja? Nem viszik túlzásba....

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz eXodus #190 üzenetére

    Igen, sajnos nem voltak tudományos mérések vagy fotók, esetleg videó.
    Igazából nem sok ember tudja mi történt, egyszercsak elkezdtek körbehordozni pár embert, hogy jártak a holdon.
    Meg különben is a hold olyan messze van, hogy szerintem olyan messze nem is lehet menni. Nem értem miért hisz el mindent mindenki.

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz eXodus #190 üzenetére

    "40 év alatt ez az első kép ami bizonyítja?"

    És az odaútról, leszállásról, holdsétáról készült fotók, videók? Azokkal mi a helyzet?

  • fgordon

    senior tag

    válasz Dany007 #169 üzenetére

    Én hiszek valamiben amit akár Istennek is lehet nevezni (akár: ősvaló, energia, önmagam), de az nem az, amit az egyház lejmolás szinten dicsőít. Az egyházak által teremtett vallásban nem hiszek, és sajnálom azokat (a jó értelembe véve szánalom), akiknek szükség van a katolikus/egyéb látványos műsorra, hogy önmagukra találjanak.

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz eXodus #190 üzenetére

    Igen, én is ezt hiányolom, hogy azért jóval hamarabb is publikálhatták volna ezeket... Ki tudja bebizonyítani, hogy ember rakta azokat oda, és hogy mióta vannak ott? Senki...

    Szerintem az utóbbi 30 évben azon dolgoztak, hogy próbálják az első holdraszállást visszamenőlegesen dokumentálni, hogy ne derüljön ki, hogy kamu, mert akkor bedőlne az egész, mint egy kártyavár.

    Kinek volt 39-40 éve a lakosság közül olyan cucca, hogy ellenőrizze a holdraszállást, és ne a nagyhatalmak által látható "sajtóhazugságot" lássa? Senkinek. Innentől kb nincs független bizonyíték... Utólag sok mindent lehet mondani, hogy ez meg az volt, így meg úgy, meg elveszett az eredeti felvétel, meg a Batman és a kiscica elvitte a bizonyítékokat...

    Mikor adták oda másnak az első Holdról származó köveket? Mennyi idő telt el az első hivatalos Holdra szállás és az között? Ja, hogy addig ők vizsgálták, persze...

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • bandiras2

    senior tag

    válasz fgordon #194 üzenetére

    "Kinek volt 39-40 éve a lakosság közül olyan cucca, hogy ellenőrizze a holdraszállást"

    Az oroszoknak, és akkoriban vérre menő küzdelmet folytattak azért, hogy megmutassák kinek van jobban igaza. Kubai rakétaválság mond valamit? Mikor orosz dízelsubok olyan engedélyekkel cirkáltak az amerikai blokád körül, hogy önvédelem gyanánt atomtöltetű torpedót is bevethetnek... Majd pont a ruszkik nem verték volna ki a balhét ha bármi kamuszaga lett volna a dolognak. Kieső szemekkel pásztázták a távolodó verdát az összes rendelkezésre álló műszerükkel,és akkor Bajkonur MINDENT megkapott amit csak akart, bármi áron. Nekik volt minden ami a helyzetkövetéshez kellett. Még holdrakétájuk is volt, csak indításnál felrobbant, míg a Saturn 5 nem. Ezért értek a Yenkik a holdra a ruszkik előtt.

    Mellesleg a yenki rádióamatőrök meglepően jól felvoltak szerelve akkoriban, élőben hallgatták az apollo 13 balesetét is, már amikor a föld méltóztatott arra fordulni. A keringő űrajó 90-180 percenként hallatszik 10 percen keresztül a földi amatőr számára, míg a hold felé távolodó 12 órán keresztül hallgatható egyhuzamban. Rengeteg rádióamatőrt kellett volna elhalgattatni, de érdeked módon erre nem került sor.

    [ Szerkesztve ]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • mdk01

    addikt

    Mivel egyre többen feszegetik a holdra szállás valódiságát el kellett tüntetni az árulkodó jeleket tartalmazó filmeket és nyilvánosságra dobtak 4-et amin semmi árulkodó jelet sem lehet találni.
    Most viszont szégyenlik magukat az amcsik hogy eltűntek a felvételek de még mindig nem annyira mintha mondjuk 2020-ba mikor még jobb technikák lesznek megdönthetetlen bizonyítékokkal megcáfolnák a 69-es holdra szállást.
    Amilyen buták az amcsik a népesség 80% ezt be is veszi.
    Kár beszélni is róla.

  • bandiras2

    senior tag

    A ruszkik amúgy is zabosak voltak a nyugatra, mert lelőtték a lunokhod bejelentés szenzációját: rádiócsillagászok fogták a jeleit, aztán az egyik kolléga bemondta hogy ez faxhang... Kerítettek egy faxot,és 10 perc múlva a TIMES azonnali különkiadásaként jöttek az első panorámaképek a holdról. Ott tettek volna alá a yenkiknak ahol tudnak

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz mdk01 #196 üzenetére

    "és nyilvánosságra dobtak 4-et amin semmi árulkodó jelet sem lehet találni"

    A holdraszállást ÉLŐBEN sugározták a világ valamennyi országában 1969-ben! Milyen 4 felvételről beszélsz? Több órányi adás van a TV társaságok birtokában jóember! Értsétek már meg, hogy nem a felvételek vesztek el, hanem az eredeti nyersanyag, ilyen kurva nehéz egy egyszerű szöveget értelmezni?

    Ti hány évesek vagytok, komolyan?

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz mdk01 #196 üzenetére

    "Amilyen buták az amcsik a népesség 80% ezt be is veszi"

    E topik alapján nem az amcsik értelmi képességeivel van probléma.

  • DJ Reinhardt

    tag

    "Igen, én is ezt hiányolom, hogy azért jóval hamarabb is publikálhatták volna ezeket..."

    Ez alapján nem lehet túl idős. Max pár hetes :DD

    Bocs, de ez adta magát.

Új hozzászólás Aktív témák