Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz shtml #40 üzenetére

    Azért valljuk be férfiasan, hogy aki a 768-ra szerződik, az valszeg azért teszi, mert levelezésre, hírek olvasására, banki tranzakciók bonyolítására használja a netet, és bőven elég neki ez a sávszél, és jó, ha az 5 gigát eléri a forgalma, de hogy 20 gigát a legritkább esetben az tuti. (Igen, igazad van, biztos van olyan előfizető, aki 768-on napi 20 órát youtubeozik, és neki milyen rossz ez, de azért te sem gondolod komolyan, hogy ez több, mint az előfizetők 0,000000001%-a. Na ő majd vált 2Mbit-re...)

    [ Szerkesztve ]

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz shtml #40 üzenetére

    Napi 1-2 youtube video letöltése nem okoz 20g forgalmat. Nekem debian install cd-k letöltögetése meg normális mennyiségű youtubozás mellett sincs 10g forgalmam egy hónapban.

    A korlátokat valószínűleg úgy számolták ki, hogy megnézték az ügyfelek forgalmának szórását és csináltak egy tisztességes kompromisszumot. A szolgáltatónak se jó, ha folyamatosan balhézni kell az ügyféllel, mert mindig van másik isp. Én nem érzem úgy, hogy túlreagálta volna.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • shabbarulez

    őstag

    válasz shtml #40 üzenetére

    A havi 20GB a teljes ügyfélkör úgy 80-90%-ának nem lesz valós korlát, mert 1xűen nem generál havi szinten ekkora adatforgalmat. Ergo az ő szemszögéből a szolgáltatás kvázi korlátlan, mert a használati szokások mellett nem ütközik semmilyen korlátozó limitbe. Az 1 Mbps-es csomag belépő szintű csomag, akik arra fizetnek elő azoknak a havi adatforgalma még kisebb, annak a vásárlói körnek szinte majdnem 100%-ban nem okoz gondot a havi 20GB limit, elhanyagolható az a kisebbség akinek mégis. De annak meg ott a lehetőség hogy előfizessen nagyobb csomagra, ahol már nagyobb limit van és így ott már nem ütközik korlátba vagy keres másik szolgáltatót.

    #36
    Azért a szolgáltató sem szándékosan szivatja az ügyfelét, olyan racionális korlátokat állítanak fel, ami az ügyfelek döntő többsége számára kvázi nem korlát, mert a közelébe sem kerül.

    Azt pedig nem az ISP határozza meg hogy mi a "szerződéses szint", hanem a piac. A bevétek és költségek aránya határozza meg az hogy átlagosan mekkora adatmennyiség az ami egy előfizetőre kalkulálható, mert annyi még rentábilis. Az internet szolgáltatásban nem létezik olyan hogy korlátlan. Minden erőforrás korlátos. A bevételek, a költségek így ennek megfelelően a hálózati erőforrások, stb, stb. A bevételek már nem nagyon nőnek a szolgáltatóknál, mert az piacok telítődnek, nincsenek új ügyfelek akik növelhetnék a bevétel tömeget. A szolgáltatások ára is folyamatosan esett az elmúlt évek során ez csak csökkenti a bevételek nagyságát, de persze az árak csökkenése egy idő után megáll és stagnál, mert akármeddig nem csökkenhetnek a bevételek. Csökkenő bevételek mellett nem marad más mint a költségek csökkentése. Az idő előrehaladtával, a hálózati technológiák fejlődésével, az egységnyi adatátviteli kapacitás ára csökken, ez teszi lehetővé hogy a szolgáltatók hálózatain évről évre egyre nagyobb adatforgalmat generálhassanak az előfizetők, gyakorlatilag stagnáló vagy akár csökkenő árszint mellett. Viszont az előfizetők által generált adatforgalom mértéke egyes esetekben nagyobb arányban nő, mint ahogy a hálózati technológiák költségszintje csökken. Így a fajlagos sávszél költség akár nőhet is, ami csökkenő bevétel oldal mellett hosszútávon nem fenntartható állapotot szül. Ez előbb utóbb a bevétel oldali növelését kényszeríti ki. A szolgáltató mert ételemszerűen azoktók akarja ezt a többlet bevételt beszedni, akik a hálózati erőforrásokat is nagyobb mértékben használják mint a döntő többség, így a költségek döntő részét is ők generálják.

Új hozzászólás Aktív témák