Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Azzal ugye mindenki tisztában van, hogy például a telefonszám megadására felszólítja a Facebook a tagjait? Nekem nem egyszer megjelent már az üzenet, hogy iszonyúan felelőtlen vagyok, amiért se telefonszámot, se második e-mail címet nem adtam meg, így rossz lesz nekem, mert ez nem biztonságos. Szerintetek mit fog reagálni a legtöbb júzer arra, hogy addig nincs biztonságban, amíg meg nem adja a telefonszámát? Persze sarkított a dolog, mert ez a jelszó elvesztésére vonatkozik, de ugye az már az apróbetűs rész, esetleg valami almenü almenüje, a fő megfogalmazás és az alacsony biztonsági szint jelzés pont elég a legtöbb embernek.
    Egyszóval rohadt álszent a Facebook, ezt ne feledje, aki most itt annyira hangoztatja, amivel egyébként én is egyetértek, hogy aki hülye, az megérdemli.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Morden24 #28 üzenetére

    Azért egy konkurencia nem ártana ennek a médiumnak, mert elég zavaró, amikor nem lehet megkerülni. Már láttam játékba is beépítve, hogy lájkolni kell egy oldalt a további pályák feloldásához. Kezd eltúlzottá válni, mivel nincs ellenfele. Itt már nem arról van szó, hogy tud a trendekről, hanem hogy könnyen képes lehet megalkotni és irányítani őket, amivel lassan az emberek mindennapi életét is befolyásolhatja, az meg már túl nagy hatalom egyetlen cégnek, amit nem szabadna megkapnia. És most itt el kell tekinteni attól, hogy hány ember telefonszámát, személyes adatait, érdeklődési körét, személyes kapcsolatait, stb., tárolja és milyen formában, nem ez a lényeg, hanem hogy ezzel a képességgel jelenleg más nem rendelkezik, a Google még a közelében sincs egy használható közösségi felületnek, a keleti közösségi oldalak (ahol a Facebook sehol sincs) meg nem jönnek el idáig. Tehát lehet, hogy "jól" csinálja, de biztos, hogy ez jó az embereknek hosszú távon? Mintha csak 1 mobil szolgáltató lenne, csak a Facebook nem pénzt kér, hanem egyre nagyobb és átfogóbb betekintést az emberek hétköznapi életébe.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Morden24 #30 üzenetére

    Nos, a Google-nek van pár szolgáltatása, amivel a Facebook nem rendelkezik, ha csinálnának egy közösségi oldalt, amibe integrálnák a YouTube-ot (ami másodsorban közösségi oldalként is működik, emellett Facebookon is úgy oszt meg az ember videót, hogy YouTube videót linkel be), a Marketet (online szinkronizáció a telefonnal, illetve lényegében a Market funkciói Android felhasználóknak) és a ChromeOS-t részben (sokkal bonyolultabb játékok és alkalmazások a felhőben, mint amit a Facebook valaha is nyújtani tudna), akkor oda-vissza agyonverhetnék a Facebookot a szolgáltatások terén. De nyilván ekkora melót nem akarnak, pedig logikus lenne, de valamiért más irányból közelítik meg a dolgot.
    Amúgy nem feltétlen kellene regisztrálni ismerősök miatt mindenhova, akinek nem tetszik, hogy egy ember csak egy helyen van fenn, annak nem tetszik és kész, így járt. Idővel pedig kialakulnának normál felhasználóbázisok, lenne mit preferálni. Mellesleg az e-mail bőven elég a normál kapcsolattartásra, chat-re is van 25 millió alternatíva (de még közösségi oldalakon is meg lehetne oldani, hogy üzenjenek egymásnak felhasználónév ismeretében, aztán engedélyezhető, szűrhető vagy tiltható lenne az oldalon kívülről érkező üzenet fogadása - de ez az ugye, ami nem fog megtörténni), nagyon tudom sajnálni, akinek ez nem elég és tényleg az a legjobb szórakozása, hogy 3452 ember mindenféle idióta firkálmányait olvasgassa egy weboldalon, meg a hülyébbnél hülyébb képeket nézegesse - Tisztelet a kivételnek, aki értelmesen használja; nincsenek sokan. Csak 10+ ismerősöm van Facebookon (nem is tudom pontosan, olyan rég jártam ott, de nincs 20), de néha nagyon unom, amit ott találok ha elvétve belépek. Mintha 20-25 éves emberek hirtelen 5 évessé válnának. Meg tiltottam már le nyíltan rasszista irományokat az üzenőfalamról egy volt osztálytársamtól, akiből nem néztem volna ki ilyet.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Dany007 #32 üzenetére

    Személyes adatok tekintetében nem lenne gond a Facebookkal, ha nem lenne lehetőség bárki számára láthatóvá tenni ezeket. Itt ugye az jön be, hogy a Facebook nemzetközi, nemzetközi törvények viszont nincsenek, így nehéz megállapítani, hogy kinek a felelőssége valami, ha az USA másképp rendelkezik törvényekben ugyan arról, mint az az ország, ahol egy esetleges visszaélés történik. Például a Facebookra feltett képek ugye szerzői joggal vannak védve nemzetközileg, tehát a tulajdonos megoszthatja, de az engedélye nélkül senki nem mentheti el, pláne nem teheti fel máshová, személyes adatokra ugyan ez igaz, csak ott nem a szerzői jog védi. Azonban ez mégsem igaz minden országra, illetve mindenhol másképp ítélik meg az ezekkel való bánást és a személyiségi jogokat is (például nálunk törvénysértő bárkit lefényképezni a tudta és beleegyezése nélkül, míg USA-ban ezt szabad (legalábbis nem büntetnek érte, ha nem származik belőle becsületsértés), sőt az így kapott képet még talán a szerzői jog is levédi), biztos van olyan hely, ahol nem is minősül törvénysértésnek, ha ellopod más fényképét vagy telefonszámát. Az USA elvileg nem ilyen, de azért 50 tagállam és mindnek mások a törvényei... ezért nem lehet megfogni sehonnan a dolgot. Csak az az USA-beli állam tudna lépéseket tenni, ahol a Facebook szerverei vannak, feltéve ha a törvényeik így működnek, amit nem tudni. De ebben úgysem lennének érdekeltek. A Facebook így könnyen mondja azt, hogy nem vállal felelősséget, mert nincs mivel megfogni, nincs olyan törvény, amivel kötelezni lehetne a felelősség vállalásra, és így nem is lehet arra kötelezni, hogy bizalmasan kezelje a nem bizalmasnak megjelölt adatokat, bár alapesetben egyik adat sem bizalmas. Talán csak a telefonszám, bár abban sem vagyok biztos, sosem adtam meg telefonszámot ott (máshol is csak egy másik számomat, amit nem használok élesben).
    Amúgy a személyi szám és a TAJ szám miatt szerintem nem kell aggódni (bár gondolom csak példaként hoztad fel), USA-ban nyilván egészen máshogy hívják ezeket, utóbbi ugye nem is létezik, tekintve hogy nem kötelező semmilyen biztosítás, így gondolom annak is egész más formája van, mint nálunk. Amúgy érdekes ötlet, nálunk ugye csak személyazonosság igazolására van joga bizonyos szerveknek ezeket az adatokat elkérni (hatóság és szerződéskötés, de a kártyát egyik sem veheti el tőled úgy, hogy az kikerüljön a látómeződből), de így is bizalmasan és titkosan kell kezelnie, ergo a Facebook törvényt (vagy legalább jogszabályt) sértene azzal, ha elkérné, nálunk legalábbis. Hogy az USA ezt hogy oldotta meg, illetve mit lehetne kezdeni egy ilyen esetben nemzetközi törvények híján... az jó kérdés.
    Ezek a dolgok hamarabb értek el minket, minthogy a társadalom felkészült volna rájuk, ez a szomorú igazság. Most pedig jóformán hajlandóság sincs a megoldások keresésére, mert minden illetékes kalózokat kerget, egy modern kori boszorkányüldözés keretein belül.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák