Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #28 üzenetére

    Igen, most kezd még csak igazán berobbani, de ahogy írod is ez majd idővel le fog ülni szépen.
    Az elterjedése leginkább az erőszakos marketingpolitikának köszönhető. Amit a FB úgy alakított ki, hogy öngerjesztő legyen. Amúgy ez szerintem hihetetlenül nagy ötlet volt a részükről. Elvégre elérték azt, hogy nem hogy pénzt nem kérnek a hirdetők a FB reklámozásáért, hanem ők maguk önszántukból reklámozzák azt, mert trend lett belőle.
    Itt arra gondolok, hogy ma már szinte minden oldalon ott figyel a megosztás FB-on meg a like!
    És ez egyértelmű reklám a Facebooknak. Viszont az oldal fejlesztői nem azért rakják a FB-os dolgokat mert ezért nekik fizet a FB, hanem azért mert trend lett belőle és nem akarnak lemaradni.
    Szóval elképesztő, míg mások súlyos százezreket fizetnek 1-1 oldalon történő megjelenésért, addig a FB-ot úgymond önszántukból reklámozzák az oldalak.

    Tehát így persze, hogy szépen elterjedt a móka, hiszen - ahogy korábban is írták - sok dolog "facebook only". Igaz még csak apróságok, de szerintem ez gyarapodni fog. Facebook így meg úgy meg amúgy.

    De végülis nekem a legnagyobb nemtetszést kiváltó dolog benne az a globalitás és a személyes adatok.
    Tény, hogy hirtelen nem tudnék mondani egy dolgot sem ami miatt ez veszélyt jelentene egy olyan emberre nézve akinek nincsenek rosszakaróik és rendesen levédi a profilját. Tény az is, hogy történt már bűncselekmény ahol az illető a Facebook segítségével választott magának áldozatot.
    A másik oldal, amit viszont nem értek, hogy a hivatalokban és a médiában is hallani mekkora botrány kerekedik 1-1 olyan esetből, amikor Xy emberek személyes adatai kerülnek nyilvánosságra. Sokat hallunk efelől az IT világban is. Lásd Zümm a google-től bele is bukott szépen. Nem részletezem tovább, a lényeg, hogy ezzel szemben egy Facebookon meg minden ott van egyhelyen. Rengeteg olyat láttam már, ahol a telefonszámtól kezdve a lakcímen át minden kint van! És igen, lehet ezt titkosítani, de sok ember - főleg a fiatalabbak - mit sem törődnek ezzel.
    Aztán meg megy az anyázás ha valamelyik majomnak a képe felkerül mondjuk a napiszar.com-ra : ) De ez csak a legkevésbé problémás a lehetőségek közül.

    Tehát nyilván hivatali szinten nem véletlenül "vigyáznak" annyira a személyes adatokra. Tényleg már csak az kell, hogy a személyiszám és Taj szám is kikerüljön.

    Tudom ezzel nem győztelek meg még semmiről, de nekem ez az egyik problémám vele. A másik meg a globalizálódás. Aminek megvannak a jó és rossz oldalai is.
    A fent említett tajszámos dolog például pillanatok alatt megvalósulhatna ha valaki elkezdené terjeszteni a Facebookon. Amolyan egy hülye százat csinál esete. Sok ilyet láthattunk már.
    Szóval ha mindenki ott van egy helyen, egy relatíve közös (zárt) közösségben, akkor sokkal jobban és könnyebben manipulálható, befolyásolható. Persze nem mindenki de a többség igen.

    Plusz a FB nagy ötlete az az egy volt, hogy mindent egybe tett. Szinte az összes facebook szolgáltatás már évekkel előtte megtalálható volt külön-külön. Itt most még megfejelték egy jó kis személyi adatlappal.

Új hozzászólás Aktív témák