Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Rickazoid #23 üzenetére

    Persze sarkított a dolog, mert ez a jelszó elvesztésére vonatkozik, de ugye az már az apróbetűs rész, esetleg valami almenü almenüje, a fő megfogalmazás és az alacsony biztonsági szint jelzés pont elég a legtöbb embernek.

    NEM a Facebookon megadott telefonszámmal van gond alapban. Attól még a múltkori fáma szerint NEM kerül ki a számod sehová, max akkor, ha valaki felírja.
    A dolog arról szól, hogy lesznek appok, amik kérik, hogy add meg a telószámodat, illetve ha meg van adva, figyelmeztetnek, hogy ez be lesz nyúlva. Nilván ha a accept helyett don't acceptre nyomsz, akkor ugyanott leszel, mint előtte.

    Szóval ez a nagy fejfogós rohangálás kicsit nevetséges, mert gyakorlatilag csak annyi változik, hogy pár olvasni nem tudó embert majd szórakoztat néhány telemarketinges. Párdőz, Magyarországon még erre is kevés az esély jóideig. Nem kell parázni, hogy az USA-ból majd felhívnak, hogy kell-e neked iPad 2 és lakás a Park Avenue-n.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • talpalavalo

    aktív tag

    válasz Rickazoid #23 üzenetére

    Sőt ez semmi, a FB konkrétan le is tilt h nem adod meg a telefonszámod, volt eset, hogy egy nyereményjáték miatt minden ismerősömnek el kellett küldenem egy üzenetet eleinte simán engedte majd Captcha-t keleltt megadni végül kiléptetett beléptem és addig nem engedett a fiókomhoz hozzáférni amíg nem erősítettem meg a telefonommal... Megadod a számod kapsz egy kódot amit beviszel és tádám nincs többé captca...
    A kérdés már csak az hogy mi alapján várja el egyáltalán azt is hogy az embernek legyen telefonszáma? tehát miért csak úgy erősíthetem meg a fiókomat? és mi van azzal akinek valami okból kifolyólag nincs és nem is lehet telefonja az mit csinál ilyenkor? Elvégre semmi köze egy social network-nek a telefonodhoz vagy a telefonszámodhoz mégis feltétel gyakorlatilag a regisztráláshoz még ha az nem is annyira egyértelmű...
    Egyébként nem hiszem hogy valaha is visszaélnének az adataimmal mert olyan adatot élből nem is adok meg amivel szerintem vissza tudnának élni, mint pl. a telefonszám, azzal sem tudnának mit kezdeni, gyakorlatilag kitörölhetik vele... Érdekes módon mondjuk én még sosem kaptam iylen reklám SMS-t sok emberrel ellentétben pedig itt-ott meg van adva a telefonszámom!
    Amibe sok embert beleszaladt ez az ingyenes játék a telefonodra vagy ingyenes ez az.. megadod a számod és bombáznak különfélébb szponzorált reklámokkal, elvégre ez is csak ugyanolyan mint egy banner, de legalább célzott és ha sms-t kapsz azt tutira elolvasod...

Új hozzászólás Aktív témák