Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #33 üzenetére

    "Ezek a dolgok hamarabb értek el minket, minthogy a társadalom felkészült volna rájuk"

    Ezzel egyetértek, báááár külföldről is elég elfajzott dolgokat hallani.
    Sok emberben előjön ilyenkor az egoizmus, a "menőzés", a naivitás és még sorolhatnám.
    Na meg persze a birkaszellem : ) A Taj szám is csak arra volt példa, ha valaki elkezd híresztelni valamit - legyen az akár orbitális baromág - a többség azt továbbítani fogja, így baromigyorsan eljut egy csomó emberhez a fals információ. Lásd West Balkán késelés. De ez megint csak egy példa.
    Az ilyen emberek többsége azt élvezi a FB-ban, hogy minél több ismerőse legyen, mert szerinte és sok más szerint is az a menő. Vagy, hogy épp megosztom a legújabb telómat amit anyucitól kaptam mert olyan drága és menő, hadd lássa mindenki.
    Vagy ha épp szarok egyet, akkor azt is elmondhatom mindenkinek, mert az én(!) dolgaim biztosan mindenkit érdekelnek! Itt jön a képbe a végtelen egoizmus. Xy kiteszi a múlt szombati party-s képeket ahol 3 díszpicsával feszít, hadd lássa mindenki milyen elborult feje is volt fél gramm fű meg 3 eki után! Holott ez v.színűleg a többséget nemérdekli, de ő maga meg menőzhet vele, nézzétek milyen picsáim vannak meg hogy milyen menő vagyok stb...

    Persze az ilyen szerencsére nem egy nagy %, csak érzékeltetésnek írtam a példát. De a mai fiatalok java része ilyen és hasonló dolgokra használja a FB-ot.
    Holott megvan ennek a pozitív oldala is.

Új hozzászólás Aktív témák