Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sirály12

    őstag

    válasz MaCS_70 #38 üzenetére

    Ilyen alapon tiltsuk be a kés használatát is!
    Mert ugye nem lehet tudni, hogy csak enni szeretnél vele, vagy másik ember ellen akarod használni!

    Azt szeretném tudni, hogy akik itt a drónok ellen vannak, azok közül hány embert figyeltek már meg drónnal?
    Ja hogy egyet se. Nincs több kérdésem.
    Nem akarok senkit megsérteni, de ez a tipikus birkaszellem, ami nekem nem kell, vagy nem értem, azt tiltsuk be. Gratulálok!

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz #82729984 #54 üzenetére

    Egy kővel is be lehet törni egy kocsi üvegét! Tiltsuk be a követ! ;]
    Vagy szabályozzuk, hogy csak 3cm-nél kisebb kövek lehetnek! :U
    A többi kőnek pusztulni kell!

    Gondolkozz már kicsit. Nem az eszköz a hibás, hanem az ember aki vezérli!

    Ahogy azt fentebb is írták, aki hobbiból tart ilyet, csak azt szivatná egy ilyen korlátozás, mert ő nem fog vele sem kukkolni, sem autópályák felett repkedni. Aki meg nagyon komoly drónokkal rendelkezik az úgyis pont lexarja a törvényt. Mert megteheti.

    "Márpedig ilyen esetek igen hamar meg fognak történni, hisz jelenleg a drónokhoz semmiféle végzettség, "jogosítvány" nem kell, biztosításról már nem is beszélve (márpedig véletlen müszaki hiba akkor is bejátszhat ha az irányítóval minden oké és úgye a drónoknak sincs semmiféle müszaki vizsgája...), ellenben egyre több embernek van."

    Persze kelljen jogsi ehhez is, amiért megintcsak pénzt lehet beszedni, kiválló ötlet! Gratula.
    De akkor az összes modellezőtő kérjünk jogsit, mert a helikopter, hajó, autó is balesetveszélyes.

    Nem értem miért kell egyből a szabályozáson és betiltáson gondolkodni?

    Azzal egyetártenék, ha azt mondanák, hogy nagyforgalmú utak, iskolák, stb közelében nem lehet reptetni, ez ok. De jogosítvány, meg betiltás? Na nee.

    [ Szerkesztve ]

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz #82729984 #61 üzenetére

    "Én pedig követelem hogy mindenki mászkálhasson az utcán vállról inditható rakétával meg géppuskával. Ja és a kézigránát legyen alap a nadrágzsebben."

    És még én vagyok a 12 éves. :DDD
    Gratulálok, egy sima drónt, ami inkább játék, hasonlítasz fegyverekhez. Minden tiszteletem a tiéd!
    Egyébként szerencse, hogy nem úgy kezdted, mert én sem személyeskedtem veled.

    "(pl. hogy egy időben egy helyen nem reptetünk több eszközt mert zavarhatják egymás frekvenciáját)."

    Innen látszik, hogy annyit sem értesz hozzá mint én! Mert lehet egy helyen több eszközt is használni, csak egyeztetni kell a beállításokat!

    "És akkor arról még nem is beszéltünk hogy a repülés mennyire összetett dolog, lévén 3 dimenziós. A legtöbb ember még autóvezetésben is béna pedig ott csak 2 dimenzióban történnek az események, ehhez képest szerinted a reptetéshez nem kell tudás meg ismeret, minek oda jogsi..."

    És persze szerinted mindenkinek van drónja? Szerintem kevés ember vesz, mert nem olcsó, és a legtöbben nem is nézik sokba. Szerinted mikor fog a szőke manci néni drónozni? Mert hogy van jogsija és vezet, az egy dolog, mert azt ugye muszáj, de drónozás helyett a legtöbb ember inkább punnyad a tv előtt sajnos.

    "Ez persze nem fog védeni a szándékos rosszindulat ellen vagy bünözök ellen, de hülyegyerek vérpistikék ellen igen és tipikusan az ő drónjaik balesetveszélyesek mert zéró tudással vezetnek egy ismeretlen müszaki állapotú eszközt mert jó poén emberek feje felett."

    És éppen ez az, hogy ez nem igaz! Mert pont a pistike fogja lexarni a rendelete, és a törvényt. Végig is gondoltad, amit írsz?

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz #82729984 #78 üzenetére

    "Hány embernek is volt mobiltelefonja 15 évvel ezelőtt? És most? Tényleg nagyon fiatal lehetsz... "

    Hány éve is lehet venni heliket? Nagyon sok, mindenkinek van? Kicsit álomvilágban élsz! Attól, hogy ezt most kicsit felkapták, nem lesz ám mindenkinek, mert ehhez az kell, hogy az érdeklődési köre olyan legyen az illetőnek.
    A koromat meg szerintem hagyd, mert nagyon mellé lőttél!

    "Azt mondtad hogy nem az eszköz a hibás hanem az ember és pont ezért nem kell szabályozni a drónokat. A te logikád alapján ennek bármire igaznak kell lennie."

    Igen ezt mondtam, de egy játékot ami arra van tervezve, ne hasonlítsunk már egy olyan eszközzel össze, amit eleve fegyvernek terveztek. Ez csak a mondandóm kiforgatása!

    "Ahogy irtam ráesik valakinek a fejére, az autó szélvédőjére, megijeszt valakit stb, a hatások kb. a sima ijedtségtől a halálesetig is terjedhetnek."

    Folyamatosan ezt kántálod. Esett már a fejedre ilyen? Vagy miért ilyen elkeseredetten lovagolsz ezen?
    Heli modellek nagyon régóta vannak, de még nem sok olyat olvastam, hogy sok leesett volna kocsikra az autópálya felett. Hát nem érdekes?

    "Hogyan is fog pistike drónt venni, ha azok megvétele és üzemeltetése engedélyhez/jogsihoz kötött? Visszakérdezek: hány pistikének van otthon engedély nélküli puskája, hány pistike lövöldöz az utcán pisztollyal?"

    Megvétele is engedélyhez kötött? Ezen jót kacagtam!
    Hogyan ellenőrzöd ezt? Mennyi ember kellene hozzá, hogy minden kínából érkező csomagot felbontson, és átnézzen, hogy nem hasonlít-e drón alkatrészre a benne lévő termék?
    Ezt mégis hogyan gondoltad?

    "De komolyan nem értem, hogy értelmes ember miért nem képes felfogni, hogy mennyire veszélyes ha akár több kilós drónok repülnek a feje felett, amiknek a müszaki állapota ismeretlen, a pilótát meg lehet hogy tegnap vették fel az utcáról előtte kéményseprő volt..."

    A helik műszaki állapota ismert? Vagy a vitorlázó és egyéb repülő modelleké? Szerinted akkor miért pont a drón kell az legyen, amit ennyire ellenőrizni kell? Ja mert most felkapott kicsit, ennyi?
    Leeső virágcserép nagyobb valószínűséggel üt agyon valakit, mint egy leeső drón. Miről beszélünk?
    Nem értem, hogy miért nem képes egy ember felfogni, hogy nem mindig van igaza.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz Snoxhill #79 üzenetére

    "Valami megoldás lehet kellene ellenük, de akármit is találnak ki az betarthatatlan, mert nem lehetséges az ellenőrzés. Ezek az RC eszközök minimum 5 éve elérhetőek, miért most akarják szabályozni? Nem kivitelezhető így értelmetlen!

    Ez a magénszféra megsértése már szóbekrült az utcai fényképezésnél is. Aztán mi lett belőle? Semmi, mert semmi nem történik ha feljeletsz egy ilyen személyt."

    Ez teljesen így van!

    Hatalmas +1

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz MaCS_70 #101 üzenetére

    "Éppen arról van szó, hogy a jelenlegi helyzet még nem kritikus, de most indul e egy olyan folyamat, ami már szabályozást igénylő helyzethez vezet, mert szabályozás híján kaotikusra fordulhat a helyzet.

    Igen, jelenleg még alig vannak kültéri repülő eszközök, azok drágák és komolabb tudást igényelnek, ennek megfelelően egy szűk, de hozzáértő réteg játékszerei.
    Azok az eszközök, amiket drónként emlegetünk, viszont éppen egyre megfizethetőbbek, nem kell hozzájuk különösebb szakértelem, viszont olyanok a képességeik, hogy egyre több, nem feltétlenül legetikusabb emberke számára is vonzóak, ráadásul kültéren működnek."

    Tehát hozzunk törvényt/szabályozzunk egy még nem is létező helyzetet?
    Tudnál nekem drónra vonatkozó külföldi törvényt említeni?
    Ebben is megint a világ előtt járnánk, mint az internetadóban, király!

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz MaCS_70 #112 üzenetére

    Akkor félreértettem a mondandódat, elnézést.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz Rive #114 üzenetére

    Vicces vagy.

    Ezt amit linkeltél, ezzel viszont egyet értek!
    Repülőterek környékén ne lehessen használni!
    Ugyanígy tiltanám nagyobb gyárak és energiaelosztók környezetében.
    Ezzel nincs semmi gond.

    A gond a túlszabályozás lenne.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz berghausmann #131 üzenetére

    Mindenkinek más a nézőpontja.
    Szerinted igaza van, szerintem nem.
    Ezen vitázni felesleges.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Új hozzászólás Aktív témák