Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz sirály12 #41 üzenetére

    Nem is írtam olyat, hogy tiltsák be, a szabályozással meg kvázi hivatalból tisztában vagyok.

    Arra próbáltam rávilágítani, hogy ebből bizony lesznek gondok, mert olyan eszköz terjed el, ami könnyedén alkalmas a személyes jogok megsértésére, ugyanakkor nehéz védekezni ellene.

    És ha odafigyeltél, akkor olvashattad, hogy két esetet is felhoztam, amikor valakit, valakiket bizony megfigyeltek drónnal, a naturista strand esetében kifejezetten tankönyvi helyzetben megsértve a személyiségi jogokat -- bár a kertbe berepülés és felvételkészítés sem kevésbé jogsértő.

    A szabályozás ezt nyilván nem tudja megoldani -- de ettől még szükséges. A további forgatókönyv meg megjósolhatatlan, túl sok az ismeretlen az egyenletben, talán még Hari Seldon számára is.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • #82729984

    törölt tag

    válasz sirály12 #41 üzenetére

    Hülyeségeket beszélsz.
    Először is a drónok használatát mindenképp szabályozni kell, nem csak azért mert pucér képeket készít(het)nek rólad, hanem mert balesetveszélyesek.
    Per pillanat bármelyik hülyegyerek reptethet drónokat mert rendel egyet kinából 100 dollárért, aztán ha mondjuk beejti 50 méter magasról a 70-el száguldó autók közé az egyiknek a szélvédőjére amitől az elrántja a kormányt és tömegkarambolt okoz, akkor majd jön a hülyegyerek és bevállalja a károk megfizetését meg megy a börtönbe ha haláleset is történik?
    Ugye hogy nem. Kb. mintha féltéglát dobálnál az autók közé csak itt a tettes akár kilométerekre is lehet és soha nem derül ki hogy ki volt.

    Márpedig ilyen esetek igen hamar meg fognak történni, hisz jelenleg a drónokhoz semmiféle végzettség, "jogosítvány" nem kell, biztosításról már nem is beszélve (márpedig véletlen müszaki hiba akkor is bejátszhat ha az irányítóval minden oké és úgye a drónoknak sincs semmiféle müszaki vizsgája...), ellenben egyre több embernek van.

    És persze lehet jönni azzal hogy _most_ milyen súlyú meg mekkora egy drón, csak itt hivnám fel a figyelmet hogy 5 éve még 3 colos pár dekás hülyetelefonnal kígyóztál, ma meg már 6 colos 20 dekás okostelefonnal hd-ban videózól miközben streameled az adást a neten online a telefonnal...

    Szóval nem kell megjósolni hogy néhány éven belül lesznek 8 hd kamerás sim kártyás gps-es, 6 rotoros fél kilós drónok is amit bármelyik hülyegyerek megrendelhet néhány száz dollárért kinából.

    Aztán majd ha egy ilyen a kocsid szélvédéjőre esik te leszel a legjobban felháborodva hogy zsebből kell kifizetned a kárt, ha meg mondjuk 50 méter magasból a gyereked fejére esik aki kinyiffan majd lesz nagy fujjogás az államra hogy miért nem szabályozza....

    És akkor eddig még csak véletlen balesetről beszéltem, innentől jön a szándékos károkozás. Például a lesifotózás és tsai amiről szintén oldalakat lehetne beszélni.

    "Ilyen alapon tiltsuk be a kés használatát is!"

    Akkor most mondok egy újdonságot: már be van tiltva. Konkrétan 8 cm-nél hosszabb pengéjü kést nem hordhatsz magadnál az utcán.

Új hozzászólás Aktív témák