Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz tdd587 #49 üzenetére

    A valós koncert/buli élményét ne hasonlítsuk egy CD-hez.. Szerintem nem egyenértékű.

    Mint írtam, véleményem szerint nem mind fog meghalni, és nem is ténylegesen halott, mert pl. sztem a beatport máig nagyon jól megy az elektronikus zenét kedvelők miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • BonFire

    veterán

    válasz tdd587 #49 üzenetére

    "Van pénz a koncertezésben..."

    Ó, istenem! A naivitásnak nincs határa. Persze, a Metallica négy tagja gennyesre keresi magát egy este, és annyi. Hát ez nagyon nem talált. Van neked arról fogalmad, hogy ezek a profi zenekarok mekkora stábbal utaznak? Mert ők nem ám a PeCsa személyzetével és cuccával fognak ám hangosítani. Legalább 100 fős stáb van a hátuk mögött, akiket utaztatni, szállásolni, etetni-itatni kell, és fizetni őket. Minden hangszernek külön technikusa van. Nem Kirk Hammet áll neki belőni a soundot, hanem a csicska, ugyanez vonatkozik a dobra. Ott sem Lars fogja órákig püfölni beálláson a bőröket, fenéket. Hangmérnökök, fénytechnikusok. Plusz a hórukkmen gárda, a "road"-ok, akik a rack ládákat cipelik, színpadot építenek, a kábelt húzzák, meg mászkálnak a fényhídon.

    Én 2001 nyarán, amikor a fizetés 25-30 000 körül volt, én nettó 70 000-et kerestem színpadtechnikusként havonta. Mondjuk nem is egy könnyű meló, és vigyázni kell a milliós cuccokra, mert nem teheti meg az ember, hogy elejtsen egy keverőpultot. És én csak a kábelhúzó culáger voltam. A hangmérnök kábé ennek a dupláját. Sokba kerül az a szórakoztatás.

    Viszont a koncertjegy árakkal irreálisan elszálltak. Ez pedig egyenesági következménye annak, hogy az emberek nem vásárolnak zenét. Míg vásároltak, egy átlag keresetű ember megengedhette magának, hogy egy nyáron akár 3-4 koncertre elmenjen. Saját tapasztalat. 16-18 éves koromban egy nyáron 2-3 külföldi együttes koncertje (Slayer, Sepultura, Metallica, AC/DC, Alice Cooper stb.), és 3-4 hazai banda koncertjére (Moby Dick, Pokolgép, Ossian, Lord) eljutottam a nővéremmel másodmagammal. A szüleim mindezt tudták finanszírozni, pedig sosem voltunk gazdagok. De akkor kitelt az akkori fizetésekből. Most mennyibe kerülne ugyanez?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák