Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    Csupán 4 kritikus ponton nincs igaza az öregnek:

    1, A felhő azért felhő, mert decentralizált, és nincsen semmiféle szerver, ha pedig mégis van (akkor az nem felhő :DD ), mint jelen esetben a Gógle akkor szépen elé lehet pakolni egy TOR hálózatot proxynak, ami mögött teljesen anonimek vagyunk jóskapista néven, a feltöltött adatokhoz, még ha nincsenek is titkoítva (lásd 2.-es pont) akkor sem tudnak konkrét nevet és párhuzamot vonni. A TOR pedig full nyílt forráskódú, úgyhogy az öreg is örülhet neki.

    2. Eleve titkosítva pakolunk fel mindent a klódba és akkor jöhet a nagyszakállú is fejtegetni. (pl. truecrypt, hogy legyen szintén nyílt forráskódú, hogy az öreg is örüljön neki)

    3. A Google Chrome OS especiell teljesen nyílt forráskódú (hogy az öreg is örüljön neki), aki bármilyen kémtevénységet sejt mögötte bármikor végignézheti a teljes forráskódját az utolsó sorig.

    4.Végül, de nem utolsósorban, ha még ez a fenti három , egyenként is elég nyomós (hátmég ötvözve) érv sem volna elég valami ultraparanoidnak, akkor ahogy már előttem is kifejtették, nem kötelező a Chrome OS-t a legféltetteb titkaink tárolására használni.

    Csak ennyi...

    Ezenkívül amúgy igaza van az öregnek ! :W :C

    [ Szerkesztve ]

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz ddekany #108 üzenetére

    1. "Gondolom nem ingyen adja a szolgáltató (pl. a Google) a szolgáltatását..."

    Rosszul gondolod, a Google Chrome, és az összes hozzá köthető szolgáltatás ingyenes.

    2. "...Tehát a szerveren kéne futtatnod a Truecrypt-et..."

    Nem igaz. Az adatok csontra titkosítva tárolódnak a szerveren, (ami nem cloud, mert a cloud az pl. az I2P na EZ a klód amiről itt beszélünk az egy szimpla kliens-szerver megoldás.) titkosított formában is utaznak a neten és érkeznek hozzád (esetleg újabb titkosításhalmazon keresztül > TOR) majd végül a nálad futó TrueCrypt bontja ki a CSAK nálad jelen lévő kulccsal.

    3...
    4...

    [ Szerkesztve ]

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz bambano #105 üzenetére

    "Nincsen benne szerver..."

    Lásd ddekanynak írt hozzászólásomban említett I2P pszeudo-domain hálózatot. Na az az igazi klód, igen, nincsen benne szerver, mindenkinél az adataid csupán töredéke van jelen , és senki nem tudja hogy kinek a mijét tárolja amíg az I2P hálózatban van.

    "Cloudba nem tudsz semmit titkosítva felrakni."

    Mitől ne tudnék, így megy ez ma is és már régóta, én speciel mindent titkosítva tárolok és küldök, és ha nincs külön titkosítva a vonal akkor én rakok rá (TOR) és ha pedig a szerver nincse titkosítva akkor majd én szépen kézzel eltitkosítom MIELŐTT feltöltöm, pl. truecrypt állományba pakolba vagy egyszerűen csak egy .rar-ba , amire megadtam 30 karakter hosszúságú kódot. Úgyhogy ennyi.

    "Az, hogy valami nyílt forrású, mióta számít? Éppen most bukott be az egyik, úgy igazából nagyon nyílt forrású projekt titkosítás szempontjából..."

    Valami konkrétumot is írhatnál erről az esetről.

    Te lennél a P.H. nagyúr ??? :W
    :C

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz ddekany #123 üzenetére

    I2P-nél nincs olyan hogy "a szerver" ... elmondom hogy hogyan működik az I2P: kb. úgy mint a torrent. Van egy oldal , amit feltöltesz, pl. joskapista.i2p az összes webszerverhez szükséesg cuccot te töltöd fel az i2p-n jelenlévő online bolyba.

    Az I2P-re becsatlakozó tagok, akik részt szeretnének venni az I2P pszeudo-domain rendszerében, meg kell osztaniuk ~10x annyi tárhelyet, mint amekkorára a saját megosztásukhoz szükség van. (Később elmagyarázom miért van szükség 10x akkora tárhely megosztására) ... Ezután feltöltheted a bolyba a saját webszerveredet, melyet kizárólag csak TE MAGAD tudsz letörölni és megsemmisíteni az .I2P hálózatból, tehát addig lesz fent a jóskapista.i2p-n szereplő weboldal és amit feltöltöttél amíg te online az i2p hálózatban vagy és le nem törlöd onnan. Rajtad kívül senki már nem tudja letörölni a joskapista.i2p-t. A joskapista.i2p minden egyes file-darabkájának részletei 10x , 10 különböző helyre kerülnek feltöltésre, de mindnekihez (aki hozzád hasonlóan megosztott 10x akkora tárhelyet) titkosítva kerülnek a darabkák, tehát senki nem tudja hogy nála a joskapista.i2p egyes darabkái vannak, illetve senki nem tudja hogy kinek a micsodájának a darabkái vannak. Ha te lecsatlakozol a bolyból , egy idő után (a gyakorlatban fél-óra után) "széthullik" az oldalad, mivel nem lesz már többé kotroll-seed aki az elvesző , és a folyamatosan lecsatlakozó darabkákat újraseed-elje és felcsatlakoztassa új helyekre. Azért van szükség arra , hogy minden weboldal fájljainak részleteti egyszerre 10 helyen legyenen fent egyidejűleg, hogy a folyamatosan lecsatlakozó felhasználóktól kieső részleteket azonnal legyen idő egy másik , újonnan felcsatlakozott peer-hez feltölteni.

    Amíg az adatok ebben a decentralizált felhőben keringenek egyrészt lehetetlen megállapítani, hogy ki az eredeti seed (értsd megállapítani az IP címét), másrészt pedig lehetetlen a rendszert cenzúrázni, mivel kizárólag a feltöltő tudja az általa feltöltött adatot, oldalt megsemmisíteni.

    Ezt az eljárást nevezik felhőnek a számítástechnikában, ilyen volt már régebben a gnutella network is, az I2P egyik elődje. Viszont sem a Microsoft által használt SkyDrive sem pedig a Google által használt megoldások NEM tartoznak ide. Mindkét megoldás hagyományos Kliens-szerver megoldás és semmi köze a fentebb leírt módon működő felhőnek, melynek a lényege hogy nincsen szerver, csak szétszabdalt darabkák melyek titkosítva keringenek és tárolódnak sok különböző helyen egyidejűleg.

    [ Szerkesztve ]

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz Alukard #144 üzenetére

    Hogy mi történik az adatokkal a Google Szerverein belül, hányszor kerülnek titkosításra, hogyan tömöríti a Google péppé az adataidat, 10 byte-ossá a 7 terrás winyódat, az az ő dolguk, de amint kikerül a hagyományos internetre, és te létesítesz vele egy szimpla TCP/HTTPS kapcsolatot, onnantól kezdve nem felhő - decentralizált alapú , hanem hagyományos kliens-szerver megoldásról beszélünk.

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz Rickazoid #127 üzenetére

    Nem akarok kötöszködni de szerintem inkább te érthettél félre valamit, a Googlenek nem az a perverziója, hogy 100 Gigaherces gépeket üzemeltessen azért hogy 2 milliárd júzer alkalmazásait egyidejűleg futtassa fél-terrabites hálózaton átküldve az adatokat... nem utolsó sorban azok az Atom procis netbookok amikre a Chrome OS készül igaz nem túl erősek mai viszonylatban, de az Atom proci és a 3D-s videókártya és az 1+ Giga RAM sem dísznek van bennük, még a Google szerint sem, főleg egy ilyen rommá csupaszított rendszerben.

    Sokkal inkább arról van szó, hogy a Chrome OS kernel ha online van frissül , az adataid és néhány alklamazás és beállításai szintén online érhetőek el. A Chrome Extensions által letöltött alkalmazások pedig offline tárolodnak a gépeden, a beállításaik viszont megintcsak a szerverre (NEM NEM A FELHŐBE! :W ) kerül(het)nek.

Új hozzászólás Aktív témák