Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz ddekany #123 üzenetére

    I2P-nél nincs olyan hogy "a szerver" ... elmondom hogy hogyan működik az I2P: kb. úgy mint a torrent. Van egy oldal , amit feltöltesz, pl. joskapista.i2p az összes webszerverhez szükséesg cuccot te töltöd fel az i2p-n jelenlévő online bolyba.

    Az I2P-re becsatlakozó tagok, akik részt szeretnének venni az I2P pszeudo-domain rendszerében, meg kell osztaniuk ~10x annyi tárhelyet, mint amekkorára a saját megosztásukhoz szükség van. (Később elmagyarázom miért van szükség 10x akkora tárhely megosztására) ... Ezután feltöltheted a bolyba a saját webszerveredet, melyet kizárólag csak TE MAGAD tudsz letörölni és megsemmisíteni az .I2P hálózatból, tehát addig lesz fent a jóskapista.i2p-n szereplő weboldal és amit feltöltöttél amíg te online az i2p hálózatban vagy és le nem törlöd onnan. Rajtad kívül senki már nem tudja letörölni a joskapista.i2p-t. A joskapista.i2p minden egyes file-darabkájának részletei 10x , 10 különböző helyre kerülnek feltöltésre, de mindnekihez (aki hozzád hasonlóan megosztott 10x akkora tárhelyet) titkosítva kerülnek a darabkák, tehát senki nem tudja hogy nála a joskapista.i2p egyes darabkái vannak, illetve senki nem tudja hogy kinek a micsodájának a darabkái vannak. Ha te lecsatlakozol a bolyból , egy idő után (a gyakorlatban fél-óra után) "széthullik" az oldalad, mivel nem lesz már többé kotroll-seed aki az elvesző , és a folyamatosan lecsatlakozó darabkákat újraseed-elje és felcsatlakoztassa új helyekre. Azért van szükség arra , hogy minden weboldal fájljainak részleteti egyszerre 10 helyen legyenen fent egyidejűleg, hogy a folyamatosan lecsatlakozó felhasználóktól kieső részleteket azonnal legyen idő egy másik , újonnan felcsatlakozott peer-hez feltölteni.

    Amíg az adatok ebben a decentralizált felhőben keringenek egyrészt lehetetlen megállapítani, hogy ki az eredeti seed (értsd megállapítani az IP címét), másrészt pedig lehetetlen a rendszert cenzúrázni, mivel kizárólag a feltöltő tudja az általa feltöltött adatot, oldalt megsemmisíteni.

    Ezt az eljárást nevezik felhőnek a számítástechnikában, ilyen volt már régebben a gnutella network is, az I2P egyik elődje. Viszont sem a Microsoft által használt SkyDrive sem pedig a Google által használt megoldások NEM tartoznak ide. Mindkét megoldás hagyományos Kliens-szerver megoldás és semmi köze a fentebb leírt módon működő felhőnek, melynek a lényege hogy nincsen szerver, csak szétszabdalt darabkák melyek titkosítva keringenek és tárolódnak sok különböző helyen egyidejűleg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák