Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz orbano #154 üzenetére

    költséges, de azért annyira nem értelmetlen.
    Azért értelmetlen, mert a hangreprodukcióban a 80-as évek elején elértük azt a minőséget, ahonnan az emberiség 99%-ának nincs feljebb. Az emberi fül a szűk keresztmetszet. Ami efölött van, az inkább költséges hobbi, mintsem ész érvekkel alátámasztható igény.

    A másik meg az, hogy a zene sosem a technikai eszközparkról szól. Louis Armstrong akkor lett világhírű, amikor az emberek többségénél a mono AM rádió jelentette az otthoni zenehallgatást, oszt' mégis átjött nekik. Az adathordozó pusztán techikai és kényelmi kérdés, a hangzásnál pedig (ahogy az előbb írtam) 30 éve elértünk a "megfelelő" szinthez.

    Ne érts félre, nem azt mondom, hogy mindenki hallgasson rossz hangzású eszközökön zenét, hanem azt, hogy a hangvisszaadás minőségével kapcsolatos problémákat lényegében évtizedek óta megoldottuk.
    Tudod, olyan ez, mint a filmeknél a 25 képkocka/másodperc. Technikailag megoldható lenne az is, hogy 50, 100 vagy ennél sokkal több képkockát jelenítsünk meg másodpercenként, csak ugye minek, ha a szűk keresztmetszet az emberi érzékelés.

    (#158) floatr
    Nem tudom, nem hallottam bakeliten egyik Black Sabbath lemezt sem. Nekem jó belőlük a cd meg az mp3 is. Én nem a lemezeik hangzása miatt hallgatom őket, hanem mert tetszik a zenéjük. Ami tuti, hogy a korábbi kiadások jobban, autentikusabban szólnak, pusztán azért, mert nincsenek természetellenesen "felhangosítva".

    (#164) BlackPriest
    Az audio cd formátuma és hibajavítási mechanizmusa olyan, hogy nem mindegy, milyen minőségű az adott lemez. Ebben eltér a számítógépen használt cd-ktől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák