Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz JetiRulez #16 üzenetére

    Tőlem lehetsz régimódi, engem nem zavar. :)

    Itt alapvetően arról van szó, hogy tart már ott (elvileg) az EU, hogy az internethozzáféréshez való jogot alapjognak tekintse.
    És mint olyat, ne lehessen korlátozni mondjuk arra való hivatkozással, hogy a kiadókat veszteség éri vagy miegymás.

    Gondolj pl: a vallásszabadságra.
    Jogod van abban hinni, amiben akarsz, de ahhoz is jogod van ez alapján, hogy ne higgy semmibe.
    Viszont mondjuk a pap/rabbi nem korlátozhat téged abban, hogy mibe higgy csak azért, mert nem voltál gyónni, nem adakoztál, stb.
    Persze, lehet, hogy a vallás belső szabályai ezt szabályozzák, de alapvetően, állami szempontból, és ez a kötelező, ez közömbös.

    Az, hogy jogod van hozzá, még nem teszi számodra kötelezővé azt, hogy igénybe vedd.

    Más kérdés viszont, hogy kötelességed ezen jogodat tisztességesen és jogszerűen gyakorolnod. :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • #95590400

    törölt tag

    válasz JetiRulez #16 üzenetére

    Nem érzem úgy, hogy az internet hozzáférésnek alapjognak kell lennie.
    nem érzem úgy, hogy az élelmiszerhez való hozzáférésnek (az ugye nem közüzem) alapjognak kellene lennie. szerintem, ha valaki egyszer ellop egy szalámit, azt ki kellene tiltani minden élelmiszerüzletből. innentől öngondoskodás alapján termelje meg a javakat, ha nem akar éhen dögleni. vagy szóljon a szomszédnak, h menjen el helyette a boltba.

  • bambano

    titán

    válasz JetiRulez #16 üzenetére

    Okmányirodában időpont egyeztetés nélkül annyi esélyed sincs, mint idén Talmának motorversenyt nyerni. Időpont egyeztetés pedig a neten zajlik.

    A könyvelőd ügyfélkapun adja le a mérlegedet. Neked ügyfélkapun kell egyre több mindent intézni. Nem opcionális, kötelező. Ha pedig kötelező, akkor egyre inkább afelé megyünk, hogy a net kötelező alapjog lesz.

    Azokban az országokban, közöttük Magyarország is, ahol nincs mindenkinek netje, ott közösségi hozzáférési pontok vannak, ahol azért fizetnek embereket, hogy internetképtelen ügyfeleknek segítsenek. Nálunk emagyarország pontnak hívják, külön kresztáblát kapott.

    Igen, ezen a téren a nézeteid 500 éve elavultak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Sanya

    nagyúr

    válasz JetiRulez #16 üzenetére

    vezess ceget internet nelkul, egyenlo a csoddel...

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • goshtone

    csendes tag

    válasz JetiRulez #16 üzenetére

    Bocs, hogy csak ilyen nagy soká reagálok, de nagyon nem tudom már kiegészíteni bambano véleményét. Szerintem jól megfogta, és az ügyfélkapu erre tényleg a legjobb példa. Számos olyan funkciója van, amit csak ott, csak azon tudsz elvégezni, nem beszélve azon funkcióiról, ami nem kötelezően használandóak, de csak ott érhető el a delikvens számára (például a TB pontja) Ez pedig még inkább igaz jópár másik országra is. És itt természetesen nem arról van szó, hogy mondjuk egy egyszerű magánember kiesik a társadalomból, ha nincs internet hozzáférése, lehet mindent eltud intézni, jóval nagyobb erőfeszítéssel, de számos olyan dologtól elesik, amit egyébként joga lenne tudni, de csak interneten fér hozzá.

    Egyébként már maga az időpontfoglalás szempontjából is negatív diszkrimináció az internet lekapcsolása, hiszen persze, el tudok menni elintézni, csak pár ezer órát ülök, miközben az akinek van internete, tud foglalni, vagyis nekem nincs jogom valamihez, ami másnak van.

    Az pedig, hogy ezen funkciókat nem fogják az idők végezetéig párhuzamosan futtatni valahol számomra érthető, még ha meg is tudom érteni az idegenkedőket, de mindig lennének olyanok, akik nem azt akarnák használni... E nélkül a költséghatékony állam, és a hatékony ügyintézés nem elképzelhető szerintem, bár nem mondhatni, hogy a téma szakavatott ismerője lennék.

Új hozzászólás Aktív témák