Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz fairi #1 üzenetére

    Az EU egy sz*r. Gyakorlatilag egy péniszről (USA) a másikra (Kína/más ország) ugrál.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • vicze

    félisten

    válasz fairi #1 üzenetére

    Te mégis miről beszélsz? :F
    Ezek zárt rendszereken alapuló szolgáltatások és a lényegük a zárt rendszer, ilyet csak a platform tulajdonos tud fejleszteni.

    Egészen mellesleg a FinTech ipar túlnyomó többség a EU-ban van mivel fizetési szempontból az USA kb. a kökörszakban van lemaradva, egy olyan országról van szó ahol a chip+PIN kb. ismeretlen volt pár évvel ezelőttig, ezért tudnak az olyan ujitások kint az NFC-s fizetés telefonon, ami EU-ban régota jelen volt, nagy ujdonságnak hatni ott.

  • vicze

    félisten

    válasz fairi #7 üzenetére

    Úgy látom nem igazán fogod fel mit írtam le.
    Ezek a fizetési rendszerk integrálva vannak a mobil rendszerkbe előre telepítve semmit nem kell letölteni beállítani regisztrálni, és ennek ekkora ereje van. Ezt hívják fölénnyel való visszaéléssel.
    Eleve az EU nem avatkozhat bele ilyen gazdasági versenybe. Leitad hogy volat és vannak alkalmazások és teljesen verseny képtelenek. EU-nak nem saját rendszerre hanem szabályozásra van szüksége, hogy a monopóliumokat meggátolja.

    Nem kell elmeséld mi volt hol, Mobiltárca használó voltam, és nyugatra költözés után évekig nem tudtam mobillal fizetni.

    Amazon Pay-ről te gondolom életedben nem halottál én meg akár napi szinten használom. Appok és minden hülyeség nélkül, mert Amazon integrálva adja minden eladónak minden nélkül, csak Amazon account kell és 1 click a fizetés.

  • vicze

    félisten

    válasz fairi #9 üzenetére

    iOS-ennnincs és nem is volt soha semmitlyen szolgáltatói vagy egyéb nem gyári alkamazás...
    Továbbra se érted, hogy a user semmit az ég világon semmit nem kell csináljon, van accountja azonosítva van és egyből működik minden ezt senki más nem tudja nyújtani csak a platform tulajdonos.

    "Paytm (tucat cég koaliciója"
    Ez pusztán nem igaz. Kb. egy ember mutyija, évi 300milla$ veszteséggel. Az ég világon nincs mögötte semmi, csak a One97 piaci ereje, ls felhasználói. Amiről te beszélsz azok befektetők, nem támogatók.
    WeChat idén száll be az India piacra és ezzel ott is sokszereplős lesz a piac.

    Csak olyan országban alakulhat ki alternatíva, ahol nincs NFC alapú fizetési kultúra azaz fejletlen a piac mert NFC és terminálok hiányában QR kódra mennek vissza, amihez csak kamera kell. Ez történt Kínában és terjedtek el délkelet Ázsiában általánosan. Így az NFC alapú ApplePay(ami mellesleg ezekeben az országokban nem létezik, ahogy Google Pay is csak Indiában van elég korlátozottan), elve értelmetlen és nem működő képes.

    Kínában mivel eleve korlátozza a kormány a külföldi cégeket, így nincsenek, de nem támogat semmit az ég világon. Alipay és WeChat Pay között kiélezett küzdelem van, semmilyen egységesség nincs az ég világon.

Új hozzászólás Aktív témák