Új hozzászólás Aktív témák

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    Azért ez messze nem csak a telefonokról szól...sőt még csak nem is a kereskedelemről. Ez a világ fölötti hegemónia vagy több pólusú világ kérdése is. Mármint az USA hegemón helyzete, -amit a hidegháború vége után élvezett és élt vissza vele elég keményen - kezdett véget érni az elmúlt két évtizedben .
    A történelem tanulsága szerint ilyenkor háborúk jönnek. Ezeket a nagyhatalmak tipikusan nem egymással, hanem szerencsétlen harmadik országokkal vívják. Bár egyelőre az orosz- amerikai ütközés a látványos, már Szíria kapcsán is kijön : a kínaiak az amerikaiak ellenségeit támogatják, és persze fordítva.
    Az agresszív amerikai külpolitika által háborúba taszított Ukrajna egyelőre érdekes helyzet : Kína mind az oroszokkal mind az ukrán kormánnyal vadul üzletel. ( ha valaki kétségbe vonja, hogy Amerika a fő ludas az ukrán háborúban, mert benyalta a kötelező nyugatbarát mantrát, akkor olvassa el Huntington könyvét a civilizációk harcáról. Huntington maga is a neokonzervatívok első nemzedékének volt a tagja, és elszánt amerikai. Viszont óva intette saját országát még a '90 es években, hogy valaha is egész Ukrajnát a befolyási övezetébe vonja: az Ukrajnát ketté osztó civilizációs törésvonal miatt ezt nagyon veszélyes dolognak látta. Ukrajna vagy semleges puffer állam lehet, vagy ketté kell osztani, mondta Huntington. Szerintem az idő őt igazolta. )

    Amúgy a II. Világháború óta legdurvább fegyveres konfliktus, a II. Kongói Háború ( 1997-2002)alapvetően az információs technológiában használt színes fémek miatt tört ki, titokban a nyugati és kínai cégek fűtötték. A háborúban 11 ország vett részt nyíltan , a nagyhatalmak meg titokban, és 4-5 millió a halottak száma. De persze a magyar sajtóban kb annyi jelent meg, hogy " törzsi konfliktus van " a Kongó medence keleti részén. Törzsi konfliktus, na persze.

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

Új hozzászólás Aktív témák