Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Silenzio #40 üzenetére

    Na végre valaki másnak is megakadt rajta szeme :)
    Én is csak nagyot lestem a kijelentésen.
    Hiszen a PC továbbra is az adott terület csúcsát jelenti. És ilyenkor nyilván a teljesítményt értem. Ilyen téren az összes többi "számítógép" a közelébe se ér.

    Viszont a legújabb telefonok és tabletek is a csúcstechnikát képviselik a maguk nemében. És itt ez viszont a mobilitást jelenti. Az is egyfajta technológia, hogy egy 5-7 évvel ezelőtti PC teljesítményét belezsúfolták egy bon-bonos dobozba.

    Szóval ha mobilitásról, egyszerűségről és persze manapság eladásokról beszélünk, akkor a tablet + okostelefon a csúcs.
    Ha viszont a teljesítményről, akkor a PC. Mármint ami az átlagember számára is elérhető (tehát nem kell belevenni a tudományos célra használt 1000 cpus gépeket stb...) Ja, és akkor még ott vannak a laptopok, netbookok. Tény, hogy 2-3x-os a súlya egy laptopnak egy tablethez képest, de egy tablet is - sőt ahogy írod már egyes telefonok is - akkora méretűek, hogy zsebbe, belső zsebbe egyáltalán nem férnek el. Ergo annak is kell egy hordozó eszköz, táska vagy hasonló. Onnantól kezdve pedig már szerintem mind1, hogy fél kilót vagy 1,5 kilót cipel az ember.
    iPhone-nál már pl nekem kényelmetlen volt zsebbe tenni. Egyedül a télikabátom belső zsebében fért el normálisan. Na de nyáron? És akkor ez még semmi, mert ma már vannak 4,0-4,3 colos telefonok is. Na azt hova tenném...
    Szóval látszik, hogy próbálják nyújtani a határokat, de újabb és újabb problémák jönnek elő.

    Aztán ha már nagy kijelző, akkor az akksi a gond. 1 napig bírja egy átlagos okostelefon átlagos használat mellett? Röhej.
    Most nemrég mikor párom kórházban volt - szülni - jóval többet telefonáltam, mint szoktam. Bent neteztem a kórházban 3G-ről stb... Hallod! Minden este mikor hazaértem rá kellett tennem a töltőre a telefont, mert másnapig már nem bírta volna ki. Vicc az egész.
    Látszik, hogy csak bele akartak tömni mindent amit lehet egy telefonba, de abszolút nem volt átgondolva, vagy ha mégis akkor szartak a részletekre. Lásd méret + akksi. Nem érdekes, hogy 1 napig se tudod használni, nem baj, de legalább van benn retina kijelző, 4-4,3 colos kijelző, HD lejátszás, felvétel... Hurrá, csak a töltőről le ne húzd! :D

    A helyzet az, hogy ma már az embereknek bőven elég a tabletek nyújtotta teljesítmény. Plusz azok is elkezdtek egyfajta fejlődésben fölfelé lépkedni a létrán. Kb ahol a PC tartott ~ 6-7 évvel ezelőtt.
    Viszont szerintem ez a mobilitás mánia kissé túlértékelt. Inkább az egyszerűség és a "menőzés" ami mozgatja ezt a szegmenst, na meg, hogy most ez igen erőteljes divat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák