Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz sh4d0w #322 üzenetére

    Ha jól értem: a sok xenont lassú - 24 óra alatt végigvitt - teljesítmény emeléssel biztonságosan el lehet égetni. Ezt kellett volna csinálni.

  • VinoRosso

    veterán

    válasz sh4d0w #322 üzenetére

    Nem is írtam olyat, hogy a xenon robbantaná fel, csak annyit, hogy eleve nem ajánlott olyan irányba elvinni a folyamatokat, hogy mérgezett legyen a reaktormag. Nyilván ezért voltak beépítve azok a határértékek amik közt üzemeltetni kellett volna az erőművet, hogy ezt elkerüljék.
    A piros lámpa sem azért piros, mert ha átléped akkor biztosan meghalsz, hanem akkor olyankor alakulhat úgy, hogy balesetet szenvedsz.

    Alulról indulva jellemzően (!) nem gond tetszőleges teljesítményen stabilizálni a láncreakciót. A művészet az, ha ezzel meg akarja hajtani valaki pl. a turbinákat is.

    A gond ezzel az, hogy alulról indulva ilyen teljesítmény elérése sosem cél. Ha bekapcsolják akkor üzemi teljesítményre emelik és nem állnak meg 6%-nál. Nincs értelme ott megállni mert semmilyen célt nem szolgál. Ha pedig csökkentve érik el az nem lehet másképp csak ha mérgezett a reaktor, másképp megállnának 20%-nál, vagyha mégsem akkor felvinnék 20% fölé. De nem üzemeltetnék 20% alatt semmiképp, csak ha egyszerűen nem képesek feljebb vinni. Tehát ez a forgatókönyv csak így fordulhat elő.

    De ha van bizonyítékod az ellenkezőjére és szívesen változtatok az álláspontomon, de anélkül miért tenném? Ha meg bizonyíték nélkül ragaszkodsz a tiedhez akkor szerintem nem az én egommal van gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák