Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GerykO

    aktív tag

    Először is gratulálok a munkához, amivel érthetően megfogalmaztad sokaknak a nem értett dolgokat. :R Elég tanulságos. :C A kommenteket nem olvastam végig, ezért ha valaki már írta ezeket akkor bocsi. :U
    Mivel zenész voltam, általánosban énekkarban is benne voltam, meg játszottam csellón, trombitán, meg egy fúvószenekarban (amivel nemzetközi versenyen is dobogós hellyel gazdagodtunk), és egy hip-hop zenekarban is zenéltem. Stúdióztunk is, próbáltunk felvenni a próbatermünkben, próbáltunk stúdióban felvenni, de mindkét helynek voltak hátulütői. :((
    Amit én hozzá szeretnék tenni a cikkhez, hogy még ha nem is hallod a füleddel a magasabb frekvenciatartományokat, de a felvételben benne van, akkor bizony teltebb hangzást kapsz. Jogos a kérdés: "Ez miért van?"
    Azért mert egy hang, (pl. ha megpengetsz egy megfeszített gumit) nem egy adott frekvenciájú rezgést bocsájt csak ki magából, hanem vannak úgynevezett felharmonikus hangok (valaki tanult is a zenéről, vagy akár fizikát, annak nem kell magyarázni), amik kvázi egy olyan frekvenciájú rezgést adnak ki magukból, amik erősítik a hang saját frekvenciáját.
    Hogy megértsd a hangokat, tudnod kell, hogy hullám tulajdonságúak(fizikai szemmel vizsgálva), amire az állóhullám a legjobb példa. Ez leginkább akkor lesz hallható, ha rosszul van beállítva egy hangszóró, és teljesen a fal felé szól, az onnan visszaverődő hanghullámok a hangszóró és a fal között bizonyos helyeken állóhullámokat alakítanak ki, magyarul "csendet" okoznak. Ezt ki lehet próbálni, minél alacsonyabb hangal próbálkozol, annál könnyebb lesz megtalálnod azt a pontot, ahol kialakul az álló hullám(a visszaverődő hang hullámtulajdonsága miatt mondjuk csúcspontján van, az "eredeti hang pedig mélypontján, akkor a hullámok kioltják egymást).
    Érdemes amúgy egyszer elmenni egy hallásvizsgálatra is. Én még általánosban voltam, és utána megkaptam, hogy denevér vagyok. :DD Ez nem állt másból, mint hogy beültettek egy hangszigetelt szobába, egy üveglapon keresztül láttak egy másik szobából, és a fejhallgatómba különböző oldalra, vagy akár mindkettőre változó időközönként változó frekvenciájú (magasságú) hangot nyomattak, és kézfelemeléssel kellett jelezni, hogy hallok-e valamit, illetve melyik oldalról. Durván 23KHz-ig érzékeltem a hangokat, nem igazán hallottam, csak éreztem, hogy valami más. :K
    Ha belegondolsz, a 20Hz alatti hangokat sem a füleddel hallod, hanem "szimplán érzed", mint pl remeg a fotel alattad, vagy a mellkasod remeg, mikor dübörög a basszusz. De ott van a földrengés, egy átlagos ember nem érzi meg a 2-6Hz-es hullámokat, de a függő csillárok már elkezdenek imbolyogni, az állatok meg menekülni... :K

    Igazából ezzel csak azt akartam mondani, hogy igenis van különbség egy bakelit és egy cd lemez élményében is(leszámítva az agyonkarcolt sercegő, magas zajú sz@r bakelitet). Egy digitális hang sosem fogja visszaadni az analóg hangok teltségét, de egyre jobban megközelíti azt. És ugyanúgy van különbség egy cd, és egy mp3 között is.
    Mint ahogy a cd/dvd meghajtót is össze lehet kötni egy külön kábellal a hangkártyával, vagy engedélyezheted a digitális lejátszást, itt is van különbség. Hallgathatsz zenét egy bútorozott, vagy bútorozatlan szobában (stúdióban/próbateremben), hallgathatsz zenét egy mono Socol- rádión, és hallgathatsz zenét egy nagyon jó fül/fejhallgatón, vagy akár 5.1/7.1es rendszeren. Én pl utazás közben egy ideig erőltettem a disc-mant, aztán egyszer kaptam egy mp3as cd-t bele, és nem találtam különbséget, mert az utazás közbeni zaj miatt nem igazán lehetett hallani a különbséget. Viszont otthon az 5.1en már nagyon is kijön a különbség, még lejátszó és lejátszó közt is van különbség. :Y

    A lehetőség mindenkinek adott. Az hogy ki mennyire igényes, az már más tészta, mint ahogy az is, hogy ki mennyire engedheti meg magának, hogy igényes legyen. :K :R

    Bocsi, hogy kicsit hosszú lett, de ennél tömörebben nem tudok fogalmazni, hogy érthető is maradjon. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #136 üzenetére

    Banyek, lehet hogy a példa sántit, de az állításom megállja a helyét! :K
    Akárhogy is nézed, az analóg jel mindig pontosabb, mint a digitális.
    Fejezd már ki nekem digitálisan a például a PI értékét légyszives, de mehet decimálisan, vagy hexadecimálisan, vagy akár binárisan is, egy végtelen tizedesjelű törtszámot kapsz. Lehet egy bizonyos tizedesjel után már elhanyagolható lesz a különbség a PI értéke és a tizedestörttel meghatározott érték közt, de megegyezni sohasem fognak. Tehát lesz különbség! Még ha egy bizonyos szinten vizsgálva, már alig kimutatható az eltérés. És szerintem ezt is leírtam. Nemakartam tovább boncolgatni bizonyos részeket, mert feleslegesnek tartottam belemenni, mivel a gondolatmenetemnek nem az volt a mondanivalója.
    Most akkor vagy rosszul fogalmazok, vagy te vagy a szőrszálhasogató? ;]

    Én leegyszerűsítve azt akartam mondani, hogy igenis az analóg jel tartalmazza, majd a legpontosabb, "legigazabb" adatokat a valóságról, amit rögzítettél. (Ha ebből ki akarod szűrni a zajokat, és elkezded konvertálgatni, akkor a konvertálás fog nagyobb pontatlanságot eredményezni a kerekítések miatt is...)

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz GerykO #138 üzenetére

    Kicsúsztam a szerkesztési időből, mert anyámmal folytattam egy emelt hangú eszmecserét, az én outputomnak nem volt megfelelő inputja nála, és az ő outputja valótlan adatokon alapult, de az ecc nem működik nála gőgösségből. :((( ;]
    Szóval egy dolgot akartam még említeni:
    Tegyük fel, hogy egyedül -nem beszélgetnek melletted, nem köhögnek mögötted, nem csámcsognak előtted, és nem áll semmi/senki a hang útjába- hallgatsz élőben egy színházteremben (aminek tervezett akusztikája van) egy szimfonikus zenekart, megspékelve egy énekkórussal. Vagy a helyeden van egy überprofi töbszázmilliárdba kerülő hangfelvevő "ezköz", és utána a felvett anyagot kell visszahallgatnod.
    -Melyik lesz az igazibb információtartalommal rendelkező adat?
    -Melyiket élveznéd jobban? (feltételezve, hogy szereted az ilyen jellegű zenét is)
    -Hol lenne teltebb a hangzás? (nem különböző digitális algoritmusokkal javított, valami az igazi zenétől eltérő kotyvasztott izét szeretek hallgatni)
    Magyarul nem szeretem a zenei cenzúrát.

    No meg persze a mű dolgoktól iszonyodom. Nem azt mondom, hogy nem nézek meg egy hatalmas formás szilikonmellet(ha nem lenne párom tuti meg is döngetném a gazdáját :DDD ), de tuti hogy nem olyat választanék feleségnek. ;] Ne műanyaggal dúsított tejen nőjön majd fel a gyerekem. :W
    Vagyis a természetesség híve vagyok, amit az analóg világ prezentál felém a hibáival("zajaival") együtt.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #139 üzenetére

    "Az egyetlen biztos pont az, hogy az analog jel tovabbitaskor menthetetlenul romlik, a digitalis meg nem."

    Persze, hogy romlik az analóg jel, ezért kell kábelekkel összekötni az erősítőt a hangfalakkal, a számítógép/egyéb jelforrást az erősítővel, nem pedig tescó/medi-marktos föccsöntött hama aranyozottnak álcázott zsínórral. De ennyi erővel a füled is analóg, cseréljük le az is digitálisra. :P ;]

    "De az analog modon kifejezett pi is az lesz"

    Az analóg módon kifejezett PI, az a "PI". Az pedig szerintem elég pontos. :K

    "Tudod, hogy mukodik az LP rogzitese?"

    Nem is érdekel addig igazán, míg a fülem pontatlansága miatt nem fogom hallani a különbséget. No meg a másik, nekem ne toljanak mindenre rá szűrőket, mert én arra vagyok kíváncsi, amit egy zenekar tud produkálni, és nem arra a hangmérnökök mivel csalják el a hibákat...
    Nem szeretnék steril világban élni, nem szeretem a steril hangzást sem! Maradok a természetesnél, még ha épp hallatszik az is a felvételen, hogy fingott a basszusgitáros...

    Ez az én személyes véleményem, ezzel nem kell egyet érteni. :N Ha számodra az a fontosabb, hogy digitális legyen, szíved joga, és soha nem fogom rád erőltetni a nézeteim, viszont lehet valakinek meg az én nézetem lesz a járhatóbb út... :U
    Csak is kizárólag a tisztánlátás végett szóltam hozzá a topikhoz, mivel a cikk bizonyos tartalmi részeivel nem igazán értek egyet.

    Mod:
    "Az LP sercegese, futomuzaja, nyavogasa, a lemez kopasabol adodo zaj meg egyebek az minden, csak nem termeszetes"
    Az első HSZ-emből idézve: "(leszámítva az agyonkarcolt sercegő, magas zajú sz@r bakelitet)"
    138as hsz-emből: "Banyek, lehet hogy a példa sántit, de az állításom megállja a helyét! :K "

    El is olvasod amit írok, és értelmezed is a mondanivalóm? Vagy csak kiragadsz részeket, és azokat próbálod meghazudtolni, a teljesség igénye nélkül? :F

    Tőlem a konzumer user azt vesz amit akar. ;) A jó hallású, igényes ember, meg nem fog mindenben alkut kötni. (PH-ra szerintem azok járnak, akik nem átlag emberek, vagy nem azok közé akarnak tartozni) Nekem is 4 nyári fizum ment rá, de megvettem fősuli alatt az 5.1es Yamaha rendszeremet.
    Aztán dolgoztam MM-ben több mint három évet, zárás után este tesztelgettem egy-két Denon, Onkyo, Pioneer, Yamaha, Sony, Marantz, és Philips digitális erősítőt, elég jó hangfalakkal egyetemben, de nem jött be a hangzásuk. Számomra mű volt. Egy eredeti SACD-vel már az elmegy kategória, persze kellett hozzá a 60ezer forintos tüske lábú Denon SACD lejátszó. Hát köszönöm, ez azért az én ingerküszöbömön felül van. ;]
    Értelmes kereteken belül most akkor is az analóg erősítők a jobbak...
    Vagy nem? Miről szeretnél konkrétumokat kapni? :U

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz tdd587 #151 üzenetére

    Én is kb ezt akartam kifejezni, csak másik megvilágításból. :C
    A legegyszerűbb példa az erősítőm és hangfalaim milyenségéről, beállításáról, késleltetésének folyamatos finomhangolása eredményeképp, aki eddig leült velem megnézni a Legenda vagyok (asszem ez az amikor szinte egyedül van a sok zombi ellen egy nagyvárosban Will Smith). Mielőtt lelőné a gazellát, oldalról bevetődik az oroszlán, akkor eddig mindenki felugrott a kanapémról és nézett jobbra, hogy bakker hol az oroszlán? Megmondom őszintén még így, hogy tudom mi fog következni én is megrezzenek mindig.
    Ha meg nézek egy koncert dvd-t, egyik kedvenc amikor a Metallica koncert felvételét nézem, amikor egy szimfonikus zenekar játszik a háttérben, és külön tudom boncolgatni az első hegedűst, meg a két másodhegedűs vonóhúzásait, akkor azt mondom majdnem olyan mintha ott ülnék a színpadon. (ilyenkor feláll a szőr a hátamon is)
    Nekem itt kezdődik a HI-FI érzés. És hallottam már ennél nem kicsit komolyabb rendszert, és hallható a különbség. Még valamikor 92-93 körül, porbafingó koromban, váltam fanatikussá. És akkor hallottam először normális hangcuccon Madonnát, és megkérdeztem ki ez a baszott jó énekes, és nem akartam elhinni, hogy tv-n vagy rádión keresztül elképesztően más. :Y
    És zenehűség témában majd akkor leszek hajlandó bárkivel is vitába szállni, ha bárki egy hangvillához hangol egy trombitát, vagy csellót, úgy, hogy behangolja a hangszert, majd utána pengetik csak meg a hangvillát, és ugyanaz a hang szólal meg(súgok ez 440Hz). :R
    Lehet köpködni, de szar ha valakit abszolút hallással áld meg az ég :((( (drága a számomra elfogadható hangtechnika, digitálisban pedig kétszer annyi, és amikor a Creativ SB-live hangkártyára fujjoltam akkor is hülyének néztek az ismerőseim, de érdekes nálam hallották azt, amire panaszkodtam :W )

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #155 üzenetére

    És ha a basszeres szándékosan fingott, mert a szám koncepciójában benne van? Akkor nekem azt ne szűrje ki a hangmérnök. :((( Ha egy zenekar nem tud egyben feljátszani egy számot, akkor ne vegyen fel stúdiólemezt. ;] Az olyan zenekar gyakoroljon még, vagy a tagjai menjenek el árkot ásni! :DD Én nem szeretem az olyan zenét, ami arra alapszik, hogy valaki felénekel valamit, azt megeffektelik, számítógéppel alávágnak valami prüttyögést, a klippben 1-2 szilikonozott 3.14csa kelleti magát, amiből a borítóra már cenzúrázott kép kerül, és csak bizonyos szerek hatása allatt mondja azt az ember, amikor a hangerőtől már 50%os halláskárosodást szenvedett, hogy mekkora zene. :))
    Számomra a zene, az úgy áll össze, hogy a dallamot meg a ritmust hangszerek keltik, amit ember szólaltat meg, lehet ének is benne, de az énekesnek legyen jó hangja. :K A műfaj meg olymindegy, csak legyen jó, ne pedig populáris a sex-shells miatt. ;]
    De mint említettem nem kell velem egyetérteni! :P

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #166 üzenetére

    Ha jól tudom 44200 Hz-ig lehet bakelitre rögzíteni, mig cd-re 22100Hz.ig. Ez ugye pont a fele? :U Akkor kérdem én buta földi halandó, miért ne lenne hallható a különbség? Ja hogy törött tűvel karcolódik a bakelit? És nem lehet magas frekvenciájú hangokat előcsalni a lemezből? Lehet szövet tokban kellett volna páramentes helyen tartani a bakelitet, és nem kellett volna hagyni, hogy a napon meggörbüljön?
    Persze azóta már romlott a hallásom, de lehet még most sem tudnak olyat hangot rögzíteni egy cd-re amit ne hallanék meg. Mellesleg addig nem megyek valaminek olyan mélységig neki, amíg a tudásomat elégnek érzem ahhoz, hogy tudjam miről beszélek. Nem szeretnék két lábon járó lexikonná válni. ;]
    Mindegy, ez a véleményem, és amíg nem lesz az SACD sokkal elterjedtebb, és elfogadhatóbb árú a piacon, addig tuti maradok az esetek többségében az analóg jelforrásnál. Persze lehet addigra a holografikus tárolók fognak inkább teret hódítani, az 1-3 terrás kapacitásukkal...

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #200 üzenetére

    Csokító, ronda és finom. ;) :C
    Meghallgattam volna szívesen. Engem is foglalkoztatott sokáig, hogy csináljak magamnak hangszórókat, de sosem volt rá elég időm. Ámbár egy aktív mély-ládát összeraktunk havernál, de erősítőre lusta volt költeni, inkább ventilátorral hűtötte az erősítőjét, míg a végén meg nem adta magát. ;]

    dabadab: Nem akartam elvinni a topikot az eredeti témájától. :R Szimplán ki akartam egészíteni a saját véleményemmel. :K És akiknek jó a hallásuk mind osztják amit én próbáltam mondani. :K És lehet nem írtam le, de akartam, hogy a magasabb mintavételezésű digitális jel közelebb van a valóság-realisztikushoz (amit számomra még mindig az analóg jel közelít meg a leginkább). :R
    És ezért kérdeztem, hogy érted-e a mondanivalóját annak amit írtam. :B Persze megértem, ha valaki nem tanult a zenéről sokat, az sok mindent nem ért, érthet meg, és sok mindenre nem érzékeny a füle. :B Tudod amikor szolfézs órán a tanár egy kétkezes zongorakíséret mellett énekelt valamit, és azt kellett lekottázni on the fly, akkor az nem kicsit csiszolja a hallásod, és nem a füledben lévő membrán lesz a faszább, hanem az agyad kezdi el máshogy/"jobban" feldolgozni az adott jeleket. :Y Nem játszottál szerintem egy cirka 60-70 tagú fúvószenekarban, másodtrombitásként. :B Neked lehet nem bántja a füled, ha egy trombita inkább vuvuzelaként (gyakorlatilag a trombita őse, csak műanyagból, nem pedig rézből) szólal meg (hiányzik a fémes hang, a felharmonikusok száma is a töredéke). De én szeretek különbséget tenni a szordínós trombita és a kürt hangja közt, vagy ha a fúvós épp torokhangot is ad ki, így a hangszerből egy kettős hang cseng elő. :Y Szeretem hallani a finom különbséget, hogy mennyire gyantás vonóval milyen intenzitással szólaltatja meg a hegedűs, vagy a gordonkás, vagy brácsás a húrokat. Vagy a tubás milyen sűrűn engedi ki a lecsapódott párát a hangszeréből. A trombitás hogyan képzi a tizenhatodokat, hogyan veszik a levegőt a klarinétosok, össze van-e hangolva rendesen az összes hangszer...
    Persze egy avatatlan fül az ilyenekre nem érzékeny, ami nem is baj, had vegyék a konzumer lemezeket, kell valaki aki a mennyiségi igényeit elégíti ki a kapitalista társadalomnak. :W De a Kállai kettős kettős megvan példának okául nekem bakeliten, meg cd-n is. Hát a bakeliten vannak olyan avatatlan fül számára "zaj"nak mondott hangok (amik egy zenész számára a zene része. Egy levegővétel, egy szünet is a zene része), míg a cd-ről a hangmérnökök lekeverték azt, ami által akaratlanul is elmosták a hangok kezdését. :W
    Amikor másodéves trombitásként nem értettem amikor a tanárom 4 órán keresztül tanította a staccato-t, és nem hallottam a különbséget, akkor végre megfogta a trombitáját, és sarkítva mutatta, majd egyre kisebb különbséggel mutatta. :R Ha így vezetik rá a "füled", hallásod az apró dolgok különbségére, akkor az érzékeny marad. Szóval nekem ne magyarázza meg valaki, hogy az éles hangkezdést, ha egy hozzá nem értő hangmérnök azért mossa el, mert meghallotta, hogy a zenész előtte levegőt vett és azt ő el akarja tüntetni, akkor az nekem nem azt a zenét fogja visszaadni, amit a zenész feljátszott. :((( :W
    A zenekarommal is azért vesztem össze, mert ők sávonként akarták felvenni a lemezünket, és nem hallották a különbséget, hogy úgy teljesen steril a hangzás, és nem olyan, mintha egyszerre játszanánk fel, de az "olcsó"(ismerős) stúdiós, nem rendelkezett annyi mikrofonnal, hogy mindent be lehessen mikrofonozni (10 tagú zenekar, de csak a dobszerkóhoz kellett ha jól emlékszem 12 mikrofon) a gitárokat vonalból akarta felvenni, mi meg nem hallottuk mit játszottak, de ha a kombórol veszi fel, akkor az belehallatszik a dobba... kicsi volt a stúdió, a próbatermünk nem volt rendesen lehangszigetelve, és sok volt az állóhullám és nem tudta beállítani a mikrofonokat. Ha azt hiszed nem vagyok képben, akkor szerintem hatalmasat tévedsz...
    És amint látod elég sokan értették ilyen hosszú magyarázatok, példák nélkül is hogy mire gondolok. Te meg mindig betalálsz a szőrszálhasogatásoddal. :F
    Értem én, hogy mások is olvassák a topikot, akik nem értenek hozzá, de pont nekik akarom felnyitni a szemüket, hogy az igényesség nem csak a gazdagok kiváltsága. Ergó, ha magasabb mintavételezésű, kevés szűrővel agyontorzított felvételeket hallgatnak, még ha van benne is egy-két "zavaró zaj" (ami nem feltétlen zaj zenész oldalról), akkor az áll közelebb a valósághoz!!! :R :R Még ha a lábdobtól nem is esik szét a mély-láda, mert esetleg az üstdob ami hangosabb... :Y :R

    De meg lehet közelíteni fizikai oldalról is a dolgot, abban is képben vagyok. ;] Azt hiszem pont egyedül sikerült OKTV-n egy hullámtulajdonságokra alapozó fényelhajlásos példát megoldanom, amivel a megyei forduló negyedik helyét csíptem el. De nem akarok feleslegesen dobálózni ilyen dolgokkal, mert nem ide tartozik... ;)

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #212 üzenetére

    Az analóg rögzítési forma képes több felharmonikussal teltebb hangzást rögzíteni, meg vissza is adni azt. Az esetek nagy részében az analóg jeleket nem baszták tele agyontorzított szűrőkkel, mint manapság teszik a digitális technika rohamos fejlődése mellett. Szerintem azt te is beláthatod, hogy egy digitális szűrő akár egy mezei pc-n is lefuttatható, addig egy analóg jel torzításmentes szűréséhez azért jóval komolyabb eszközök szükségesek. Persze erre tuti azt fogod rávágni, hogy ez nem releváns, mert digitális jelet is lehet nagyon komoly berendezésekkel is szűrözni. De mint te is említetted a technika a költséghatékony megoldások felé terjeszkedik. Miért? Mert a profit a lényeg, és ha a "gagyi" pc hozza a 85~95%át annak amit a százszor drágább berendezés tud, akkor hidd el pc-n fogják megcsinálni a szűréseket, vagyis telehazudják az eredi tartalmat. (ajánlom az információelmélet tantárgy tananyagát felidézni).
    Hidd el, én is váltani fogok a digitális hangtechnika felé, ha egyszer eljut arra a szintre, hogy nem lesz hallható számomra sem a különbség, és az ára is indokolni fogja azt, hogy inkább azt vegyem meg(olcsóbb is lesz).
    És még mindig nem az eredeti mondanivalómat cáfolod, csak annak egy-egy bizonyos részeit. :U Ebből arra merek következtetni, hogy egyet értesz velem, csak kötekedni akarsz. :P De miért? :F :Y

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #16939776 #229 üzenetére

    :C :R "...Semmi többet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki..." :DD

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #237 üzenetére

    "Nem lehet. A jel kölcsönhatásban folyamatosan van a környezetével, vagyis megváltoztatja azt, az meg a jelet, ezért az analóg jel egy millimétert se tud megtenni minőségromlás nélkül."

    A faraday-kalitkáról hallottál már? :U Szerintem a csóka hülye volt, és viccből szőtte be töltéssel rendelkező dróthálóval azt a vezetéket, aminek a jelét meg akarta védeni a környezeti behatásoktól. :N Vazz KOAX-kábelnek ess neki, szedd szét, mint hülegyerek a legot. ;] Szigetelő anyagról hallottál már? :U Megsúgom az egyik legjobb a porcelán, de ott vannak a különböző műanyagok is/meg a nyolcadik főcsoport elemei is jók lehetnének, de felépítésükből kifolyólag, nagyon reakció-képtelenek, ezért a halmazállapotuk nem a legmegfelelőbb/... De szerintem te még a kábel-halál témáról sem hallottál. ;] Valószínű a sok HIFI-őrült meg azért veszi a drága kábeleket, mert nem fűgg tőle az átvitt jel minősége. :N Igazából, ha a vezető vezetési képessége érdekes, több oldalról is meg lehet közelíteni.

    Mitől van egy vezetéknek ellenállása? Négy dologtól:
    -Anyaga (vezető/szigetelő, és mennyire vezető, hány szabad elektronja van, milyen a rácsszerkezete...)
    -Keresztmetszet (mivel a gyakorlatban elektromos töltés a fém felületén van, ezért is vezeti egy sodort réz jobban az áramot, mint az alumínium, mellesleg nem törik meg olyan hamar)
    -Hossza (a vezető anyag rácsszerkezetétől függően nekiütődik az elektron, az atommagnak/proton+neutron/ ezzel annak energiát adva, ami azt nagyobb amplitúdójú rezgésre kényszerítve(melegszik is, mert exoterm folyamat), ami által növeli az ellenállást, de ettől csak gyengül a jel/halkul, és nem torzul/)
    -Hőmérséklet (minél közelebb haladva az abszolút 0 fokhoz/0 Kelvinhez/, úgy csökken az ellenállás, hogy abszolút 0 fokon mi történne, nem tudni egyelőre, vagy szupravezető lesz, vagy annyi energiája sem marad, hogy az elektront taszítsa, és gyakorlatilag ...)

    Nézzük a digitális kábeleket:
    -koax (vazze, mi a faszért kell árnyékolni, ha a digitális jelet nem zavarhatja semmi?)
    -optikai (ott sem a csupasz üvegszál megy, mert a természetes fény igencsak megzavarná a jelet/gyakorlatilag ez is árnyékolva van/, aztán derékszögben meg tudsz törni egy optikai kábelt?/naná hogy nem, mert akkor már nem verődik vissza a fény a közegek határáról az eredeti közegbe, hanem kilépne belőle, persze ez a szög függ a két közeg egymáshoz viszonyított sűrűségétől is/ Mi is a fény? Energia /foton, aminek gyakorlatilag a tömege elhanyagolható, ellenben hatalmas mozgási energiája van a sebességéből adódóan, de amikor pl a napelemekben, vagy a növények a zöld színtesteikben ezt felfogják, gyakorlatilag majdnem egészében hőenergiává alakul a mozgási energiája, ami egy fényvezető közeget melegít, növelve az ellenállását, lassítva a jelet, vagyis a digitális jel is torzul.../) :K

    Ha ilyen ragadjunk ki dolgokat és írjunk rá a témához nem kapcsolódó marhaságokat, akkor abban én is jó vagyok. ;] :DD :DD :DD

    UI: Mielőtt félreértenél, nem beléd akarok kötni, csak a stílusodra mutatok egy görbe tükröt :P

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #249 üzenetére

    Nem látom a smile hadat benne? :B
    Azt hittem érted a poént:(((, de egy kicsi görbe tükör azért van benne ;) , na meg persze amit a kábelek összehasonlításánál írtam, az is igaz, csak nem a témába vág. :U

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #27483136 #251 üzenetére

    Jaaa! Deja-vu! :DD
    Múltkor én is elő akartam venni egy videóCD-t, mert nagy favorit volt a film, erre 3 perc után közli velem, nem olvasható a lemez. Elkezdtem lecsekkolni a lemezeim, és biza a noname 6 éves cd-im, a főiskolás képeimmel mentek a kukába, vagyis a lámpára dísznek, a 8 éves márkás cd-k szintén ott kötöttek ki. Volt köztük minden, linux, dédelgetett, etetett trójaik, e-könyvek, jegyzetek, zenék. Szerencsére, 7 évfolyamtársam hosszas kutakodása eredményeképp visszakaphattam a fényképeim 60~70%át, a zene nem fájt mp3 volt, e-könyvért morcos voltam, de megtaláltam, a jegyzeteim pedig megsárgult füzetlapokon megvannak még. A bakelitjeink még mindig jó egészségnek örvendenek. A kazetták is, bár azokon már kicsit lassabb lett a zene, meg mélyebb is ezáltal. :DDD
    Ja meg a fotókörös saját magam által előhívott fekete/fehér képeim is megvannak, mennyit is lehetett ökörködni az előhívással, záridővel, filmérzékenységgel. És az a sok vegyszer ;] , milyen jó volt lámpásba szalonnasütéskor, amikor eltévedtünk az erdőben... vagy koncertfotózáson 2 másodperces záridővel állvány nélkül 20 méterről fényképezni. Amíg nem ittam célzóvizet be-bemozdult a kezem, utána már nem, aztán a végén nem bírtam egyenesen állni sem. :B

    De ettől még mindig a 24 bitet választanám a 16 helyett, ha rá lennék szorulva a digitális mindenre.

    De hát van amiben kényes vagyok. :K Jó alakú bányarémmel sem bújnék össze, még hátulról sem, pedig azon is van luk, csak a körítés más, amit akkor is tudnék, ha a kutya póz miatt az akció közben a látómezőn kívül esik a nem szép része. :DDD Persze ez megint kisarkított és nem idevágó példa. :U Vagy mégis lehet analógiát vonni a témák közt? :K De itt legalább a topic témájában is érdemi hozzászólást tettem. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #257 üzenetére

    Akkor ezek szerint te a fényképeidet, nem magad írod lemezre, hanem nyomatva archiválod? :Y "Gyere mami mond el a titkot!" :C
    Lehet egy bakelitet("78-as fordulatú gramofonlemezek", vagy "vinylből – a polivinil-klorid és polivinil-acetát kopolimerjéből") szövettokban is tartani, meg papír tokban is. Lehet speciális törlőkendővel pormentesíteni, meg drótkefével is. ;]
    "Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!" :DD

    (#253) ELP: Igyekszik az ember a legtöbbet kihozni magából. ;) :B
    Amúgy melyik hasonlatom feküdte meg a gyomrod?

    (#254) Auratech: A zenéket már bakeliten("78-as fordulatú gramofonlemezek", vagy "vinylből – a polivinil-klorid és polivinil-acetát kopolimerjéből") gyűjtöm, persze előtte belehallgatok torrentes verzióba is. :B És most már a fényképeim is 3 helyen vannak tárolva, vinyó, dvd, és memóriakártya. :K Egyszerre úgyse szállhat el minden. :N De ha nem fizettem volna meg a tanulópénzt ... :O

    (#264) tdd587: Ha jól értem, te meg a köznépi 30 éve legalább használatban lévő ragasztott elnevezések használatába szeretnél belekötni? Ennyi erővel a rövidítéseket se használd. :P Javítottam a helytelen hozzászólásomat, azt hiszem kicsit hosszabb lett így. Ezért kapok még 1 smart pontot, mert 10%al többet költöttem? ;] ;]
    De igyekszem ezentúl LP-nek hívni a mesteri lemezt. :R

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #266 üzenetére

    Az idő vasfogát nem támadja meg idővel a rozsda? :U Ez olyan paradoxon gyanús eset. ;]
    Ha információelmélet oldalról közelíted meg, a zene is adat... :K
    De jó legyen nézzük csak az audio lemezeket. Tegyük fel, hogy félted az eredeti cd-d és készítesz egy másolatot róla, akkor az a másolat meddig fogja bírni? :U Persze tudom, a lejátszások számával nem romlik a minősége, de az idő állásában is utoléri a rozsdamentes protkójával, egy kiadós csámcsogásra, hogy "100011100101010" dallamot büfizhessen. :DDD ;]
    Nem elvakultság, szimplán tettem egy nyamvadt hozzászólást, hogy számomra az analóg jel jobban tetszik, mint a digitális, mert hallható a különbség, noha nem mindenki számára. ;] És ebből vontam le azt a következtetést, hogy ez a magas hangok el nem tüntetése okozza, ezért fog jobban szólni a magasabb mintavételezésű hanganyag, mint az alacsonyabb. :K De dabadab elkezdett részeket kiragadni a mondanivalóm komplex értelméből, és azt boncolgatta a teljesség igénye nélkül. :((( Annak ellenére, hogy az állításaim szerintem megállják a helyüket. :K

    Néha kéne látni a fától az erdőt, és nem elveszni a részletekben. :((( :O De persze szívesen fogadoma cáfolatokat, a néha sántító példáimmal laikusok számára érthető módon elmagyarázott véleményemre. :R Persze ugyanúgy egy laikus számára érthető módon elmagyarázva! ;] :C Tudod elég fárasztó a magyarázatom magyarázatának a megmagyarázása. :(( Szövegértés egyes! Leülhetsz. ;]

    (#267) Auratech: Na igen, ez is egy megközelítés. ;) Csak nem feltétlen fedi a valóságot, legalábbis emberi füllel vizsgálódva. :N

    (#268) ELP: Csináljunk egy alapítványt, amibe az összes PH-s beszállhat, és az új technológiák piacra vezetése lesz a cég profilja, aztán ha valami sikert arat, arra úgyis lecsapnak a nagyok, és a licencekből csúnyán meggazdagszunk. És ezzel felvirágoztatjuk a magyar gazdaságot. :))

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #27483136 #274 üzenetére

    Megbeszélhetjük. :C
    Nekem is van sok-sok ötletem :) , csak a tőke hiányzik hozzá... :((( :W

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #276 üzenetére

    "Amúgy hány normális, nyomott (nem az olcsó kiadós vackokra gondolok) audio cd-dről tűnt el eddig az adat 10 év után"

    Az hogy te nem találkoztál még a jelenséggel, igen is létezik. De azt hiszem ezt is már egyszer elmagyaráztam egy példával de a vulgáris jelentése miatt cenzúrázva lett. Én se láttam a te himbilimbidet, de elhiszem, hogy van. ;] És erre nem szeretnék optikai bizonyítékot kapni! ;]

    Meg ugye fától az erdőt... A mondanivalóm nem marginális tartalma az amire te megint reflektálni szeretnél...

    "Te miről beszélsz? Fizikai érintkezés van a tűvel, az nyomást fejt ki rá, már miért ne kopna?"

    Egy szóval sem, mondtam, hogy nem kopik. :N De ha csak józan paraszti ésszel belegondolsz, nem csak a magas, vagy alacsony hangok fognak kikopni, hanem fokozatosan kopik, ami egyedül halkulást eredményez. No meg nem egy nyavalyás bakelitet kell csak hallgatni. Ha van kb. 100 LP-d, azt nem tudod egy nap végighallgatni ugye? Mivel én dolgozom is, ezért jó ha kb. egy év alatt végighallgatom az összes lemezt. Na-mármost ugye abban egyet értünk, hogy jelentős kopás nem alakul ki még 100 hallgatástól sem? :U Tehát ki fog szolgálni életem végéig egy jó LP lemez? :U Szerintem ki. :K De amikor egy 15 éves gyári nyomott cd mindent, értsd mindent elveszített magából, nem csak halkult egy picit, akkor az nem szolgál ki egy életen keresztül. :N A halkulást, meg egy potméterrel meg tudom oldani(hangerőszabályzó). ;]

    DE A MONDANIVALÓM LÉNYEGE NEM EZ! :N
    Hanem az, hogy minőségi, lehetőleg torzulásmentes zenét akarok kapni. :K Mivel én hallom a különbséget a sima CD és az LP közt, :B ezért nem váltok. SACD már az a színvonal, amire váltanék, ha lehalna a mostani rendszerem, és árban is elérhető lenne. :K De amíg ez nem áll fent, addig az nekem a "szar"abb minőséget drágábban nem fogják a nyakamba sózni. :N Ha minőségben legalább ugyanazt tudja, de árban már olcsóbb, akkor persze jó alternatíva. :K

    AMIT IGAZÁBÓL MEG AKARTAM ÉRTETNI:
    Hogy a magasabb mintavételezést preferálnám. Vagyis 24-bitet a 16-al szemben. Erre hoztam fel az analóg példát.

    Persze el lehet siklani a mondanivalóm mellett, meg lehet ebbe-abba belekötni, de attól még nem lesz igazad. Részemről nem vagyok hajlandó többet boncolgatni a témát, mert felesleges, ilyen hozzászólók mellett. :W

    Nem haragszom egyikőtökre sem, csak kiakaszt, az ostobaság, és az értetlenség. :B
    A véleménycserének állok elébe, nem zárkózom el attól sem, hogy nincs igazam, de akkor a fülemet kell, hogy meggyőzd. :R

    dabadab: Igen, szubjektív véleményt írtam le, mert a hallás nem egy exact tudomány, hanem egyénenként különböző. Ámbár tanulható folyamat. Szerinted a vakoknak mitől jobb a hallása? :U Mondjuk olyan esetet vizsgálva, ahol nem vakon születik a szerencsétlen? :U Talán mert kénytelen a hallására támaszkodni, ha életben akar maradni. :Y De a tapintásuk ugyanilyen. Én nem tudok különbséget tenni a bre-ABC betűi közt, nekem mind rücskös és ennyi. :B Pedig van különbség! :K

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #283 üzenetére

    "De ha feljebb is lépek, akkor is mindig meglesz a maga hátránya az LP-nek is a CD-vel szemben: mégpedig az, hogy nem zajtalan."

    Kinek mi a zajtalanság... Ezt is írtam már. Kérlek ne csak write only módban kommentelj! (#211) GerykO hozzászólásomban már egyszer leírtam. Ajánlom, magam, alás szolgája! :R

    "Hanghűség észleléshez fűződő viszonyáról meg annyit, hogy nem egy jó zenészt ismerek, aki otthon minihifin hallgat zenét."

    (#252) GerykO Második off. rész. Ajánlom a read+think, after write mode-ot a topik érdemi használatához.

    Én is találkoztam már igényes prostival, meg igénytelennel, hidd el, mind a kettő prosti volt. ;] :W
    Sosem voltam rászorulva ilyen szolgáltatásokra, viszont havert befizettük volna egy körre, de ki se mert szállni a kocsiból. :O Pedig milyen édesen csalogatta a kis fogatlan, és milyen jó felvétel lehetett volna belőle. ;] Szerintem attól ijedt meg a srác, amikor egy hasonlatban homlokhorpadással fenyegették meg. :DD

    Komolyan ilyen dolgokon szeretnél lovagolni? Ne vedd az életet túl komolyan, úgyis belehalsz... ;) :P ;]

    (#285) Auratech: :K Itt egy példa: (#283) Ba cy lus: "mert mondjuk van egy időszakom, amikor egymás után többször" Rongyosra koptatja, mint tini a Baywatchot. :DD Vagy az a faktoriális az marginálisan megváltoztatja a mondat jelentését? Ne egy speciális esetet vegyél alapul. Ha lenne 100 LP-d, és mindegyiket szeretnéd, elvégre azért adtál ki érte sok pénzt, akkor nem egyet hallgatnál sokszor... Vagy ez is logikátlan feltevés? Vagy csóró vagy és, "ha nincs ló, jó a szamár is" elv alapján élsz? Persze struccpolitika, csak vigyázz, nehogy úgy járj mint az Armageddon-ban, hogy épp egy ferritrétegen landolsz, mert az fájdalmas lesz. :P
    Vagy te milyenre gondoltál?

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #282 üzenetére

    tdd587: Nézd, a sok bla-bla ami az előadás elején volt, biztos ezeket az apróságokat említi, hogy mikori felvételről van szó, az eredeti forrás volt zajos...

    (#282) SÖ: De hát az apró-betűs rész felett elsiklik szegény. Csak a write only fontos, mert idézet: "Komoly emberek komolytalan avatárokat gyűjtenek össze"
    Figyeled? Fontos embert csinálok belőle, hisz csak azoktól szoktak idézni. ;) És biztos igazat is állít, ha a saját igazam igazolásához idézem. ;] :P
    No de hagyjuk is, mert még a végén ismét kapok egy cenzúrát dabadab fórumtárstól. :B Elvégre itt az új média-törvény, még a végén sitt lesz belőle. :O

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #291 üzenetére

    Kérlek alázatosan azért nem válaszolok, mert úgyse a mondanivalóm lényegére reagálnál. :((( De már volt egy hozzászólásom, amiben elmondtam már ezt, csak hát áldozatául esett a cenzúrának. :O (De a sittet eddig megúsztam ;] )
    De akkor ismétlés a tudás anyja(vizsgaismétlés a tudás k****anyja :B ):
    Az eredeti mondanivalóm a sok-sok példámmal egyetemben annyi lenne, hogy ha, és amennyiben most állnék vásárlás előtt, és válogatnom kéne, csak és mindenféleképpen digitális eszközök között, akkor a 24 bitest választanám a 16bites rovására, és a felvételeket is 24biten rögzíteném.
    -Hogy miért?
    -Azért mert jobban szól.
    -Miért szól jobban?
    -Azért amiért az analóg jel is jobban szól a digitálisnál.
    -Az miért szól jobban mint a digitális?
    -Azért mert a magasabb frekvenciájú hangok nincsenek szánt szándékkal levágva, mint a CD-nél, ráadásul a CD teljes hangtartománya a számomra abszolút hallható kategóriába esik. Számomra hiányoznak a felharmonikus hangok, ezáltal fakóbb, nem annyira életszerű hangzást biztosít a CD, szembeállítva az LP-vel. :K Az esetek túlnyomó többségében, a hangmérnökök régebben még tudták mi a zene szerves része, és/vagy átbeszélték a zenésszel/karmesterrel, hogy mi az a "zaj"(számodra, számomra a levegővétel egy fúvósnál nem zaj :((( ), ami maradjon, és mi legyen eltüntetve. :K Manapság a zene már nem arról szól mint kéne, hanem egy mennyiségben eladható izé, és semmi köze a minőséghez, a "zenész" helyett felénekelnek valamit egy számítógéppel gyártott "frekvenciakavalkádra", majd a hangmérnök vágogat, szűröget, és ott a nesze semmi fogd meg jól. Persze erre a saját zenekarbeli összeütközésemet is felhoztam például, ahol a zenekari többség úgy döntött csináljuk "ócsón", azt "meggazdagszunk". Én voltam aki azt kérte legyen minőségi, de nem lett, ezért ki is léptem. Fél év szünet volt mire szereztek másik trombitást, és ismét mehettek koncertezni, stúdiózni.
    Nem, nem kell velem egyet érteni, de a saját igazadról, csak úgy tudsz meggyőzni, ha a fülemet meggyőződ. :R
    Szóval ezért nem látom értelmét folytatni ezt az igencsak röhejes eszmecserét, mert azt hiszem nem értesz meg engem. :N :W Persze te se tudnád elmagyarázni egy hangyának, hogy miben is különbözöl tőle... :(((

    "TECCIKÉRTENI?" "semmitöbbet nem tuok elmondani kérem kapcsojjaki"

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz PuMbA #293 üzenetére

    Igen, természetesen. A hangok hullámtulajdonságából fakadóan. Szólnak a felharmonikusai értelemszerűen halkabban, ezzel téve teltebbé a hangot, vagyis valósághűbbé. De már ezt is kiveséztem, illetve ELP egyik hozzászólásában megtalálod, hogy milyen frekvenciájú hangokat képes hordozni az LP, illetve a CD.

    (#294) Ba cy lus: "Ezt is alaptételként kezeled, miközben nálam például marhára nem igaz."

    És miért nem? Miért van az, hogy az általam hallgatott analóg erősítők, valamiért mégis jobban szólnak mint a digitálisak? :U Persze egy telefunken "HI-FI" meg egy marantz erősítő között van különbség. :DDD Bizonyítsd te a cáfoló állításod, miszerint az analóg jel rosszabb mint a digitális. ;] Ja és ha dabadab fórumtárs értelmezését használom a CD, csak egy jelhordozó, akkor az LP is csak egy jelhordozó, szóval ne a médiákra korlátozd a cáfolatodat, hanem ANALÓG vs DIGITÁLIS (nesze neked a belső barázdákról :)) ). De mivel ez a topik nem erről szól még mindig, kérlek inkább azt cáfold meg, hogy a 24bit jobb mint a 16bit. Valószínűleg nem véletlen találták ki a magasabb mintavételezést, hanem azért mert érezhető volt a minőségbeli(valósághűségbeli) eltérés. :K És ezt valamivel össze kellett hasonlítaniuk, és az összehasonlítás alapja vajon mi is lehetett... :P ;]

    "TECCIKÉRTENI?" "semmitöbbet nem tuok elmondani kérem kapcsojjaki"

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #297 üzenetére

    De könyörgöm, ha onnan közelíted meg, hogy egy értéket egy analóg műszer fog pontosabban kimutatni, vagy egy (technikájából fakadóan kerekítésekkel dolgozó) digitális műszer fog kimutatni, akkor megint csak ott tartunk, hogy az analóg a pontosabb. (Ja és itt azonos árú termékekről beszélgessünk, tehát azonos kategóriáról)
    De még mindig nem látom mivel is bizonyított a te/ti állításotok, miszerint a digitális a jobb. Ha már a 16 bites digitális jel jobban szól, mint az analóg, amire senki sem panaszkodott, akkor mi a ******ért kellett kifejleszteni a 24 bitet? :Y :C

    (#298) Ba cy lus: "Figyu, ennyi erővel mondhatnám én is: miért nem jobb a CD, na miért? Nem jó DAC-kal tetszett próbálni."

    Feltételezem a denon, yamaha, sony, wharfedale és egyéb márkák asztali cd lejátszói normális alapanyagokból van felépítve, ha már elkérnek értük 30~40ezer magyar valutát. A hasonló áru LP lejátszó(igaz ebbe még kell tű), mégis szebben szólt ugyanazzal az erősítő+hangfal párossal, mint a CD, sztereo hangzásról beszélgetve, kb 60~70 méterre volt a hátam mögött a MM csukott rácsos ajtaja, és kb 4,5 méteres belmagasság mellett sikerült a hallgatási tesztjeimet elvégezni, tehát semmi visszaverődéstől nem kellett tartanom. Fogtam az LP-t, fogtam a CD-t (mindkettő eredeti) elindítottam és hallgattam. Ja az erősítő+hangfal párost pedig az adott CD-vel választottam ki, felteszem, nem kopott el a 13 hallgatástól a CD, bár lehet több mint 100 éve állt az akkor 5 éves üzletben. ;] :C
    De feltételezem, ez még mindig nem az amire én reflektálni szeretnék. :((( Vagy tévedek? :Y

    (#296) PuMbA: Honnan a rákfenéből kéne tudnom, hogy az az amatőr hangmérnök mi a 3.14csáért rondított bele a felvételbe ilyen gaz módon? :F

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #301 üzenetére

    (#301) dabadab: "Mar tobbszor volt a topikban, de legyen ujra: studiomunkahoz, hogy nyugodtan lehessen ugy dolgozni, hogy a vegeredmenyben tenyleg legyen 16 bitnyi informacio."

    Akkor ezek szerint valóban nem vág le semmilyen érdemi hangot, és valóban nem veszik el sok értékes adat a tömörítések jóvoltából ugye? :C

    "Az LP belso savjaival kapcsolatos felvetesre megint elfelejtettel valaszolni"

    Ha a CD "csak" egy adathordozó, és a rajta lévő adat a fontos(ha tönkremegy a cd...), akkor az LP ugyanúgy "csak" egy adathordozó. Engedelmeddel idézem önmagam reflektálva ezzel a write only fórumozásotokra: "Ja és ha dabadab fórumtárs értelmezését használom a CD, csak egy jelhordozó, akkor az LP is csak egy jelhordozó, szóval ne a médiákra korlátozd a cáfolatodat, hanem ANALÓG vs DIGITÁLIS (nesze neked a belső barázdákról :)) )"

    "Meg mondjuk azt is, hogy szerinted mi az a digitalis erosito."

    Ezt lehet értelmezni többféleképpen szvsz. Persze nem a szó szoros értelmében kell érteni a digitális/analóg erősítő fogalmát. Szóval az üvegcsöves erősítők és a maradék. De meg lehet közelíteni, input oldalról is a dolgot. Analóg bemenettel rendelkezik, vagy digitálissal, és ugye itt van olyan, amin mindkettő van, szóval ebből a szemszögből vizsgálva necces.
    De ez még mindig nem az adott téma szvsz, és kérdem én egy moderátornak nem a helyes irányba kéne terelni a beszélgetések menetét? :Y

    "eleg csak utananezni, hogy a hangmernokoknek mit kell buveszkedniuk az LP-k masterelesenel"

    Te valaha panaszkodtál azért a munkahelyeden, mert munkát kellett végezned? :Y A hangmérnök, a hangmérnöki tevékenységéért kapja a fizetését. :K Az eladó, azért, hogy adjon el... :K Persze amikor a mohácsi tv-nél dolgoztam, az egyik riporterrel egyszer én is elbeszélgettem, amikor a harmadik olyan riportot hozta be, amin elfelejtette a mikrofont a riportalany szája elé tartani, és élő adás alatt rángathattam a keverőn a potmétereket, hogy a nézők is hallják miről van szó, a harmadik és negyedik kezemmel meg épp készítettem az esti film feliratát, ja és közben készültem arra is, hogy segítsek a hírolvasó hölgynek, egy kézzel visszaszámolni, hogy mikor teszem adásba. :B (Shiva is megirigyelte volna a kezeim számát :C ) De persze biztos én balga hozzá nem értő, aki rádióamatőrként is tevékenykedtem, biztos vagyok olyan retardált laikus, hogy mindenféle háttér-információ nélkül belebonyolódok egy szakmai vitába. :W :W
    De legalább helyesen tudok írni, ha meg valamit aláhúz mégis a helyesírás-ellenőrző, veszem a fáradtságot és rákattintok jobb gombbal... :R

    (#302) Ba cy lus: "Aham, szóval egy kemény MM-es teszt alapján szűrted le, hogy hasonló áron is jobb az analóg mindig."

    Mivel beleláttam a nettó beszerzési árakba, és nem keveset beszélgettem a beszállítókkal. :B De te ezt biztosabb forrásokból tudod, hogy min mekkora árrés van ugye? :Y :R No comment. :W De tőled még mindig semmi érdemi bizonyítást nem láttam. :((( Sőt még kisérletet sem rá. :DD

    Miért csak nekem kell az állításaim bizonyításával foglalkoznom?

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz PuMbA #303 üzenetére

    Lehet hogy konkrétan azt nem veszed észre. De egy másik hang dinamikájára igenis hatással van. :K És ezeket a különbségeket már bizony lehet hallani! :K Bármennyire is meglepő. :C
    És most engedelmetekkel elmentem dolgozni. :R

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz dabadab #306 üzenetére

    Látom megint nem érted a mondanivalóm. :N A több szempontból megközelítést. :U Őszintén hányas voltál magyarból? :Y Utáltad mi? :C
    És mielőtt sértésnek vennéd, csak tanulni szeretnék az okosabbtól. :K De semmi ok okozati összefüggést nem vázoltál se te, sem a többi kötekedő. :N Asszem még mindig kereshetem az okosabb embert, hogy tanulhassak. :((( ;]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Auratech #307 üzenetére

    Amennyiben rám érted, hogy stúdióba privatizáltam magam, akkor nagyot tévedsz. :((( Mindenért, amim van kőkeményen megdolgoztam. :K
    Ha arról a felvételt elkészíteni vágyó illetőről beszélsz, akivel a zenekarom által sodort össze a élet, akkor szerintem "hangmérnök"-nél nem véletlen tettem idézőjelet, utalva a pejoratív értelmére. :K
    Mivel nem vagyok az élet minden területén egy enciklopédia(nem is szeretnék az lenni), ezért nézd el nekem azt, hogy nem tudok a mikrofonok időbeni feltalálásával, és fejlődésével kapcsolatban pontos adatokkal szolgálni. :B
    Ezek szerint a komoly zene mellett nem tudják megengedni az igényes hangmérnököt? Vagy csak a kiadó szarik a minőségre? Vagy miért van különbség egy és ugyanazon koncert felvétele közt LP és CD lemezek visszajátszásakor? Ha pediglen a CD már tökéletesen jó minőségű, mégis miért hoztak létre SACD lemezt? Miért használják a 24 bitet a 16 helyett?
    Soroljam még a kérdéseket?

    (#313) Ba cy lus: De írtam azt is, hogy mindenki annyira igényes, amennyire akar, vagy amennyire a pénztárcája engedi. :K Ja, hogy az olvasás nem az erősséged? :U Vagy a megértése okoz hatalmas problémát? :Y Akkor lehet mégsem bennem van a hiba... :W

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #313 üzenetére

    Jéghidegen hagy, hogy minek mi a nettó ára? Akkor tömd csak meg a kapzsi boltosok zsebét jó vastagon, és soha ne keresd meg az olcsó boltokat... Magyarázzam ezt tovább? vagy belátod, hogy ha valamit értelmes helyen árulnak és a nettó ára kevesebb, akkora bruttó ára is kevesebb kell hogy legyen?

    (#311) Gabás: (és érzésem szerint dabadab is meg tudná tenni ugyanezt)

    Mikor és hol tettem, meg? :F Ja, hogy Ő a moderátor?(mintha eddig nem tünt volna fel :P ) Lehet én élek csak egy idealista világban, ahol ha mindenki a dolgát tenné... Szerintem egy moderátornak nem ártana jó példával járni a többi fórumozó előtt, illetve nem hozzászólás törléssel kéne tennie a dolgát, hanem a nyomdafestéket nem tűrő szavak cenzúrázásával. :R
    De persze lehet leugatni. :K De még akkor sem bizonyítottátok az ellenkezőjét. :N :(((

    Szóval, győzzetek meg, racionális kézzel fogható érvekkel. Gyerünk halljam... :C

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #315 üzenetére

    Még hányszor reagáljak rá? Személyeskedés nélkül olvass és láss, még dabadab-nak is belinkeltem, hogy már egyszer reagáltam rá. (1+1=2) Jól le is pirított, amiben igaza van. :R De ha egyszer fáj az emberi gyarlóság akkor annak hangot is adok, míg tehetem. :K

    (#316) dabadab: Nem lesz. :N De akkor hogyan mondjam el személyeskedés nélkül, hogy olvassa el rendesen amit írtam? :F Kérjem meg rá az összes fórumozót? :DD

    Faja. Szegény ügyfelem már 2 perce vár rám, majd rátok fogok mindent. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz #56474624 #319 üzenetére

    A háromszáznégyes hozzászólást tessék elolvasni, tüzetesen, és értelmezni.
    De megpróbálom máshogy leírni. Ha a cd-nek be lehet tudni azt járulékos problémának, hogy tíz évente tönkremegy, akkor az lp-nek be lehet tudni hibának, hogy a belső barázdákban nem annyira tökéletes. ;)
    Ezt az állításomat dabadab azon állítására alapoztam, amiben azt fejtette ki, hogy a cd csak egy adathordozó, és maga a jel fontos ami rajta van. Vagyis ha ezt a logikát rávetited az lp-re, akkor kijön, hogy a master felvétellel semmi baj nincs, ami az eredeti jelet tartalmazza, csak hát a hordozó anyagnak van egy hibája.
    Ha így sem világos, nem tudom máshogy magyarázni. De az már nem az én szegénységi bizonyítványom.

    Szerinted PH-ra az átlagvásárlók járnak? Azért van hardverapró? De most komolyan, én ezt a többiek nevében is kikérem magamnak. Én nem egy átlagos hüle vagyok, hanem átlagon felüli. :C

    dabadab: remélem ebben semmi személyeskedésre utaló jelet nem találtál.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Új hozzászólás Aktív témák