Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz tomcat78 #16 üzenetére

    "Csak azt tudnám miért olyan fájó,ha az AMD is csinál valamit,és versenyre kényszeríti a momentán toporgó kék oldalt"

    Teljesen felesleges is ezt bizonygatnod a "busterftwéskibarátai" csoportnak, mert nem akarják megérteni. Az ár/érték arány náluk nem létezik, a nem sz*runk a vásárlóink arcába csakmer'megtehetjük (indokolatlan foglalatváltások tömkelege az elmúlt 5 évben, ugyebár) elv preferálása szintén nem, az meg, hogy a versenyből a kékpártiak is profitálnak, az meg aztán egyenesen skandallum a szemükben. Csak egyetlen istenük van, hogy a tekkpávöráppon a csártokon az látszik, hogy a 8400 mindenre IS elég, amire meg nem, arra ott a 9900K. Az, hogy előbbi időtállósága zéró, utóbbi vételára meg egy kisebb banánköztársaság költségvetésével vetekszik, nem számít, a lényeg, hogy INTEL.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #23 üzenetére

    Arról a 7700K-ról szerintem nem kell mondanom különösebben semmit, ami kvázi lakossági divattá tette a delidet, mindezt jórészt kényszerűségből. Tegyük hozzá, masszívan 100 ezer forint felett, pusztán azért, hogy a gyártó néhány dollárt spóroljon a forrasztott kupakon. Vagy már nem rémlik, mennyi alapórajelen IS melegedő példánnyal lehetett találkozni, akár itt a fórumon?

    6 generáción keresztül tolták a kétmagos i3-at, ez önmagában arcul köpése volt mindennek, amit úgy hívunk, innováció. Csak emlékeztetőül, a mobilok szegmensében nem egészen 9 év alatt eljutottunk 1 magról 8-ra, ami szignifikáns erőtartalékot hozott a legtöbb felhasználási területen. Asztali fronton szerinted miért van ennyire elmaradva a magszám? Azért, mert az AMD nem próbálkozott eléggé, vagy azért, mert az Intel (végig piacvezetőként) nagyívben sz*rt az egészre? Végső soron elég volt 4 generáción keresztül emelni a turbó órajeleket, plusz valamelyest csökkenteni a csíkszélességet, az emberek (köztük jórészt a fanok) ezt is vették kilóra. Csak, mert a lobbi tevékenységnek hála a szoftverek zöme sem támogat 4 magnál többet, ugye (Ezért mondjuk a fejlesztők is hibásak, de a lustaság nagy úr).

    A sebezhetőségeket (amelyek a teljesítményhajsza és a tróger tervezés együttállása miatt hatványozottabban jelentkeznek Intel alatt) már mondanom sem kell. Lehet, hogy egy része ezeknek elvi, de a tény tény marad: ezek hibák a rendszerben, ami most még csak szimplán zavaró, holnap meg már lehet, hogy kritikus mértékű lesz, mert épp az Intel szerverpiaci túlsúlya miatt éri meg ezeket a támadási lehetőségeket alaposabban megvizsgálni.

    Tessék, csak három példa a közelmúltból.

    Még egy személyes meglátás: ha annak idején az AMD nem jön ki a Barton szériával, az Intel még mindig p*csreszelget 1 magon, ebben kvázi biztos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #26681856 #25 üzenetére

    "Vagy a több millió eladott processzorból, a fórum túró pár ezer hardcore gamer és tunigoló a lakossági divat?"

    Amennyiben egy kifejezetten tuningra szánt (ergó extra profittal értékesített) processzorról van szó, PONTOSAN ezek az emberek számítanak, mivel ők a célközönség, és nem Mari néni, akire rásózzák a sarki pécés boltban a legdrágább cuccot, amit a polcon találnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #26681856 #27 üzenetére

    Meg olyanba is bele lehet futni gyakorta, hogy alapórajelen huzamosabb ideig használva is throttlingol már a processzor, pláne, ha nem friss egységről van szó, hanem már ment néhány hónapot, így végül akkor is delid lett a vége, ha eredetileg tervben sem volt.

    Maradjunk annyiban, hogy egy extra profittal értékesített terméknél a pofátlanság netovábbja ilyesmin spórolni, pláne, amikor a konkurencia féláron sem spórolt ugyanazon a tételen.

  • Timer

    veterán

    válasz #26681856 #29 üzenetére

    "Ettől függetlenül azzal a résszel, hogy egy prémium terméknél használhattak volna paszta helyett forrasztást maximálisan egyet értek."

    A lényeg ennyi az eredeti kommentem (vásárlók arcul pöffentése) szempontjából.

  • Timer

    veterán

    válasz #26681856 #31 üzenetére

    Őket is érinti, csak egyrészt nem veszik észre (Te magad írod, hülyék a géphez), másrészt ők nem 7700K-t vesznek alapesetben. De ha csak a keveseket nézzük: az 1 százalék is a vásárlók között van, vagy ők ingyen kapták!? Minek reszeled a fingot a százalékokon? Inkorrekt húzás volt a gagyi minőségű paszta ebben az ársávban, ennyi a lényeg, pont.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #33 üzenetére

    A 7700K-val kapcsolatban nem volt még elég az a néhány hozzászólás, amit írtam? Na ugye. A többire meg már válaszolt az előttem szóló. Érdekes módon a Haswellt az ismerőseim között éppúgy cserélték az elmúlt évben, mint az efikszet. Mindkettő elavult szar lett mára, az meg felhasználás függő, melyik jobban.

    Az arcul köpés meg az volt, hogy az Intel nevetve emelhette volna a magszámot a fejlődés jegyében, hiszen érdemben konkurencia nem volt, bőven megvették volna áremelés mellett is a több magot a felhasználók. Ja várj, hát Ti örömmel fizettetek ugyanazért a négy magáért hosszú éveken át, pedig jobb esetben csak az IPC emelkedett, de sok esetben még az sem, csak csökkent két wattot a fogyasztás, meg nőtt három megahertzet az órajel. Érdekes módon a mobiloknál nem állt meg a fejlesztés, lehet azért, mert ott rá vannak kényszerítve a gyártók?

    Nem is értem, miért nen emelt magszámot az Intel, amikor ugyanazt a cuccot évekig árulhatta némi fingreszelés és marketing rizsa árán, mert a fanok ezért is hálásak. De igazad van, dögöljön meg az innováció, mindenre elég négy mag! Sőt, kettő, mert i3-ból vesznek a legtöbbet a szerény mintám alapján.

    De tudod mit, a legnagyobb baj még csak nem is ez. Sokkal inkább az, hogy mindeközben az árakat is úgy emelte, hogy a 40 ezres sávból egy i5 lazán átkerült szép lassan a 60-70 ezres sávba, mégpedig úgy, hogy egy 2-4-7 generáció között olyan nagyon nagy fejlesztés nem történt. Na látod, ez az igazán nagy arcul köpés.

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #36 üzenetére

    "De minek? 2019-ben oke mondjuk legyen +2 mag"

    Minő véletlen, hogy most látod indokoltnak, amikor már a kevenc gyártód is végre ki tudott állni 4 fizikai maggal a belépőszinten is.

    "De 4-5 evre visszamenoleg milyen hatrany ert 4/8-al? Erre valahogy nem sikerul valaszolni."

    Látod, ez nagyon jó kérdés, és ez a mindenkori piacvezető talán legnagyobb felelőssége! Ha az Intel felveszi a kesztyűt, nem alibizik, és bele mer állni egy olyan területbe, ahol desktop vonalon a konkurensnek volt épp nagyobb tapasztalata, akkor most a 8/16 a sztenderd (sőt), nem a négynyolc, és ezáltal a fejlesztők is rá lettek volna kényszerítve a több magszámra/szálra, ergó jó eséllyel a legtöbb művelet a gépen napjainkban gyorsabb lenne legalább egy nagyságrenddel. Hát ennyi. De tényleg nem érted, hogy a pénzedért kaphattál volna jobbat, többet is, ha a gyártó nem csak gigászi profitot termel 4-5 éven át, hanem megfontoltan, de érdemben visszaforgatva fejleszt is valamit?! Ennyire nehéz a képlet? Tudod mit, visszakérdezek: ha a Qualcomm anno nem emeli a SoC-ban a magszámot, és még mindig 1 meg 2 magos SoC van mindenben, ért volna hátrány a mai viszonyokhoz képest? De mennyire! A PC fronton ez azért nem csúcsosodik ki, mert a legnagyobb piaci szereplő sz@rt az egészre, így a szoftveres fejlesztések se követték le a többszálú végrehajtásban rejlő lehetőségeket, így ma csak setjhetjük, mi lett volna, ha...

    "Ha random jozskanak anno odanyujtok egy fx 8750-et vagy egy 3770K-t mondjuk (i5 is eleg lett volna), szerinted melyiket vitte volna?"

    És ez mennyiben volt azért így, mert tele van a net és ez a fórum is "csakazintel" emberekkel? Ha fordítva lett volna, és a két említett termék gyártót, matricát cserél, pont a fanboyok vernék leginkább rá a pömpölőt, hogy bezzeg az Intel már évekkel ezelőtt sokkal több magot adott olcsóbban, mint a konkurencia, és nem az architektura volt a sz*r, hanem a szutykos fejlesztők miatt bukott az egész megjelenésekor. Nálatok egyszerű a képlet egy bukás megítélésében: ha AMD-ről van szó, akkor fos, ha Intelről, akkor megelőzte a korát, nem volt rá felkészülve a piac, stb...

    "de ne ugy tapsikoljunk mar egy cegnek ahogy a magszamokat osztogatjak, mert nem ez a merce."

    Nem, valóban nem ez. De ha ehhez nem lehet, akkor minek tapsoljak némi órajel emelésnek, meg két új utasításkészletnek, amit sikerült 4 generáció alatt letenni az asztalra, hmm?

    "Azon csodalkozni, hogy aki hozza a jobbat tobbet kerhet meg eleg naiv. Ilyen a show business."

    Ja. A show-t elviszi a csúcskategória, csak az eladások zömét nem ez adja, hanem a közép és a belépőszint, ott meg nincs lemaradva a Ryzen semmiben sem, csak hát ugye ezt elismerni nehéz a kék szemüveg mögött.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #38 üzenetére

    Utolsó kommentem a témában, mert úgy érzem, direkt nem érted meg, amit írok. Azért nem láttál 2014-ben, meg nagyjából azóta sem egészen mostanáig sok hasznát a plusz magoknak, mert nem volt rá kellően optimalizált szoftver, és ennek oka meg mindössze az, hogy a piacvezető önös érdekével szemben ment volna a trend. Sajnos ez a helyzet pedig gátolta az innovációt a teljes piacon. Tipikus tyúk és tojás esete ez. Ha 2004 környékén az Intel is beszáll a többszálúsítás trendjébe, mert mondjuk a piaci részesedése közel azonos az AMD-vel, akkor a szoftverfejlesztők is kénytelen kelletlen, de reagálnak, és ez az egész öngerjesztő folyamatként megy tovább. Na de az Intel ezen a téren éppen hátrányban volt, gazdasági szempontból meg pont hogy előnyben, így más utat választott, piacvezetőként Ő diktálta a trendet, és a saját szájízének megfelelően formálta a lehetőségeket, ezzel együtt az igényeket is.

    Mindenki jobban járna, ha az Intel is 8/16-ot ad ma a középkategóriában. Akkor lenne IPC is, meg magszám is, ami összességében gyorsabb rendszereket eredményezne. End of story.

    (ami pedig a Qualcomm párhuzamot illeti, ők is a magszám növelésében látták a jövőt szinte a kezdetektől, nézd meg, mit tettek le az utóbbi években az asztalra, persze nem önszántukból. Pusztán órajelből már ők sem boldogulnak, a különbség annyi, hogy az összes konkurenssel együtt lépdelnek felfelé ezen a létrán, és ha ők lemaradnak, a Samsung vagy az Apple könyörtelenül lelépi őket. Na, ezért van az, hogy ők nem alibiznek, az Intel meg megtehette ezt évekig.A Helios-féle 12 magos szutykokat meg ne keverjük ide, annyi közük van a mobil piachoz, mint a RISC csippeknek a mai desktop PC piachoz, nagyjából semmi.)

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #43 üzenetére

    Pont, hogy lehet látni párhuzamot az Intel és az Apple között. Eppúgy csökkent a relatív teljesítmény közötti különbség és nőtt a vételárban mutatkozó differencia az elmúlt években a főbb kulonkurensekhez viszonyítva mindkét esetben. Rajongani az Intelért és fikkantani az AMD-t pedig ugyancsak különálló vallási irányzat lett, akárcsak az iPhone - Android hitvita.

    Nekem momentán nem ellenségem az Intel, de nem visz rá a lélek, hogy az engem érintő teljesítmény szintén csak azért fizessek egy kettes szorzót a kasszánál, mert a való életben van esetleg 10-15 százalék plusz az Intel javára. Megértem, ha valaki márkahű (én is az vagyok, csak nem az IT szegmensben), de sokaknál az elvakultsági szint már olyan méreteket öltött, hogy az bicskanyitogató. Gondolok itt elsősorban Terror kisbarátodra néhány fórummal arrébb, aki kerek perec kijelentette, hogy nincs az a helyzet, hogy Ő AMD-t vegyen. Neked legalább vannak érveid, még ha nem is értek egyet velük.

Új hozzászólás Aktív témák