Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #23 üzenetére

    Arról a 7700K-ról szerintem nem kell mondanom különösebben semmit, ami kvázi lakossági divattá tette a delidet, mindezt jórészt kényszerűségből. Tegyük hozzá, masszívan 100 ezer forint felett, pusztán azért, hogy a gyártó néhány dollárt spóroljon a forrasztott kupakon. Vagy már nem rémlik, mennyi alapórajelen IS melegedő példánnyal lehetett találkozni, akár itt a fórumon?

    6 generáción keresztül tolták a kétmagos i3-at, ez önmagában arcul köpése volt mindennek, amit úgy hívunk, innováció. Csak emlékeztetőül, a mobilok szegmensében nem egészen 9 év alatt eljutottunk 1 magról 8-ra, ami szignifikáns erőtartalékot hozott a legtöbb felhasználási területen. Asztali fronton szerinted miért van ennyire elmaradva a magszám? Azért, mert az AMD nem próbálkozott eléggé, vagy azért, mert az Intel (végig piacvezetőként) nagyívben sz*rt az egészre? Végső soron elég volt 4 generáción keresztül emelni a turbó órajeleket, plusz valamelyest csökkenteni a csíkszélességet, az emberek (köztük jórészt a fanok) ezt is vették kilóra. Csak, mert a lobbi tevékenységnek hála a szoftverek zöme sem támogat 4 magnál többet, ugye (Ezért mondjuk a fejlesztők is hibásak, de a lustaság nagy úr).

    A sebezhetőségeket (amelyek a teljesítményhajsza és a tróger tervezés együttállása miatt hatványozottabban jelentkeznek Intel alatt) már mondanom sem kell. Lehet, hogy egy része ezeknek elvi, de a tény tény marad: ezek hibák a rendszerben, ami most még csak szimplán zavaró, holnap meg már lehet, hogy kritikus mértékű lesz, mert épp az Intel szerverpiaci túlsúlya miatt éri meg ezeket a támadási lehetőségeket alaposabban megvizsgálni.

    Tessék, csak három példa a közelmúltból.

    Még egy személyes meglátás: ha annak idején az AMD nem jön ki a Barton szériával, az Intel még mindig p*csreszelget 1 magon, ebben kvázi biztos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák