Új hozzászólás Aktív témák

  • Proci85

    senior tag

    válasz lord.lakli #5823 üzenetére

    Szünetmentes táp:

    Van egy kitüntett "központi" sorcsatlakozó, Sima dupla sorcsatlakozó, köznyelven "csoki" :) +/- megy ide.
    Ide bejön a napelem üresjárati 18V-ja, de előtte DC-DC konverterrel stabil 13.8-ra csökkentem, diódát tettem a végére, hogy a napalem éjjel ne legyen fogyasztó és beküldöm ebbe a sorcsatiba.

    Aztán van egy kapcsolóüzemű táp, 13.8V-ra van állítva, ezt közvetlen a sorcsatiba kötöttem.

    Ebbe a sorcsatiba bemegy az akkumulátor, ami innen kapja a 13.8V töltő feszültséget, áramszünet esetén ide táplál.

    Ebből a sorcsatiból kimegy 2 eres vastag vezeték, amire 3A -es DC-DC konverteren keresztül stabil 12V-ot juttatok a fogyasztók felé (kamerák, DVR, stb).

    + megy még egy 13.5V körüli feszültség be a házba diódával a riasztó akkumulátorára. A dióda azért kell, hogy a riasztó akkuját csak töltse, áramszünet esetén a riasztó akkuja ne táplálja vissza az előbb felvázolt rendszert.

    Erről a házba bejutattot feszültségről még pár motyót ellátok, pl. mozgásérzékelős lápcsővilágítás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák