Új hozzászólás Aktív témák

  • A`rpi

    Topikgazda

    válasz erahurka #60034 üzenetére

    120GB változat van a srácnak.

    Töredezettség ellen annyit lehet tenni, kiveszed a HDD-t PS ből, és leformázod, ha már kivetted, akkor megnézed HD sentinellel is hogy esetleg van e hibás vagy gyenge szektor a meghajtón.

    Menüből is lehet formázni, de ahogy mondottam, egy diagnosztikai programmal nem árt ránézni hébe-hóba HDD állapotára.

    SSD mindenhol ahol várni kell ott valamennyivel gyorsabb, játékok telepítése, trófeák szinkronizálása, játéktöltés.

    Sőt, szerintem, a frame rate be is bele tud szólni, mivel nagyon gyors az elérése, utóbbit nem mértem ki, viszont elég valószínűnek tartom, mivel relatív kevés memóriával gazdálkodik a rendszer így sűrűn hozzá kell nyúlni a háttértárhoz újabb adatok betöltése érdekében, ha az a bizonyos háttértár gyorsabb akkor az adott képkockát is gyorsabban, "stabilabban" be tudja tölteni, szemben egy olyan mechanikus eszközzel mint a HDD amin az adatok töredezhetnek, így klasszisokkal megnő véletlen elérés, írás, olvasás, művelete.

    Én egy 120GB samsung SSD-t használok a gépben, 4-5 játék kényelmesen elfér rajta, ennél többre egyszerre úgy sem tudok koncentrálni, jó szokásom miatt, mire minden trófeát megszerzek egy játékban addig eléggé át kell látni az egészet töviről hegyire, ami nem kis idő.

Új hozzászólás Aktív témák