Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #555 üzenetére

    A HDR megjelenítés kiforratlan állapotban van, kapcsold úgy, ahogy neked megfelel. Az eredetileg masterelt HDR képet amúgy sem képes megjeleníteni szinte semmi. Lehet, hogy az EOTF görbéd nem olyan lesz, de legalább látod a részleteket. Hasonló opciókat én Philips-en kikapcsoltam.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • chros

    őstag

    válasz mglita #555 üzenetére

    A Dynamic Tonemapping opcio nem csak vilagositja a kepet, hanem olykor sotetiti is "randomszeruen", kapcsolgasd neha, s latni fogod. En emiatt nem hasznalom B8-on.

  • chros

    őstag

    válasz mglita #562 üzenetére

    Ha nem zavar, akkor hasznald ugy, ugyis minden gyarto ossze-vissza csinal mindent HDR-rel :)

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #562 üzenetére

    "De azért sok HDR tartalom alapból elég sötét a CX-en"
    Sok felhasználó érzi így (Philips-eknél pl. sokan 63-70 brightness-t használnak HDR-ben).
    Azonban, ha jobban szemügyre veszed pl. HDR filmeknél a sötét jeleneteket, akkor éppen a precíz referencia feketét látod (50 brightness + din.tón.áth.: ki + max.fényerő: ki).

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mglita #565 üzenetére

    ECO módot kikapcsoltad?

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • chros

    őstag

    válasz mglita #565 üzenetére

    Itt egy nem kezdo fazon, s panaszkodik, hogy a B8 jobban nez ki, mint a CX hdr-rel.
    Ird le reszletesen:
    - mirol megy a hdr lejatszas
    - pl melyik filmmel, idopont
    - milyen beallitasok vannak a TV-n

    Kapcsolj ki minden energia/AI beallitast es BFI-t is HDR-rel.
    satinak is CX van, igy ossze tudjatok majd hasonlitani.

  • krx21

    nagyúr

    válasz mglita #555 üzenetére

    Sötét? Ott valami nem stimmel. Vagy nálad ha vakuhoz vagy szokva... :DDD
    Gamma-t állítsd 2.2-re.... Most mennyin van?

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #565 üzenetére

    Továbbá a HDR képalkotáshoz: pl. a Without Remorse (2021) HDR10+; (minden HDR-es képmahináló kikapcsolva) 50 brightness-nél jönnek a referencia feketék (a sötét jeleneteknél is annyi látszik ami a valóságban is világítás nélkül), holott ekkor a HDR black level test videónál csak a 96-ig villog a 64 helyett.
    Ennyit a HDR masterelésről. Szerintem CX-en sincs semmi gond a HDR-el, illetve az LCD magas fekete szintjéhez szokott szemnek egy ideig furcsa lehet a valósághűbb fekete közeli HDR megjelenítés.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #576 üzenetére

    BFI= OLED motion / motion pro (LG): fekete képkockákat illeszt be két valós képkocka közé, így folyamatosabb képet látsz, de a fényerőt jelentősen csökkenti. Nézz meg egy rendes DV forrást, annak is jónak kell lennie. Valami ilyesmit: (....UHD.BluRay.2160p.REMUX.Dolby.Vision.DL.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.HUN.....)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #578 üzenetére

    További kép beállítások ---> trumotion ---> felhasználó ---> de-judder - de-blur - OLED motion.
    Ha DV sem tetszik CX-en, akkor lehet, hogy nem tudsz megbarátkozni az OLED-el. Lehet hogy a te TV-d a Samsung QN90 vagy a Sony X92. Volt már ilyen a másik fórum történetében...

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #583 üzenetére

    Naa, azéé ;) A BFI-t van aki tudja nézni, van aki nem. Még van egy optimális interpolációs mozgásjavítás (ha mégsem elegendő a real cinema): de-judder:2 / de-blur:10
    A moziban folyamatosabbnak látod a képet, azonban a képminőség az OLED-hez képest jelentősen gyengébb (pl. kontraszt).

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #586 üzenetére

    Az impulzusos megjelenítők (plazma TV, drágább projektorok) kicsit jobb mozgásmegjelenítést tudnak, de szerintem a DJ:2/DB:10 már majdnem olyan. Ennél magasabb DJ érték már látható artifact-okat eredményez. Drágább lejátszók (~300 eFt) használata (pl. Oppo) valamelyest tovább javíthat a mozgásmegjelenítésen.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • robi-k

    őstag

    válasz mglita #588 üzenetére

    A 203/205 OPPO ismeri és támogatja a HDR10, HDR10+, HLG és a DolbyVision módokat.

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #588 üzenetére

    Na ezt már végképp nem tudom. A Panasonic DP-UB9004 (DV-t is tud) biztos jobb képet és mozgást produkál, mint pl. egy belső lejátszó, viszont csak akkor érdemes rá költeni, ha jelentős különbséget látsz.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mglita #584 üzenetére

    Gyors mozgásoknál a Real Cinema is artifact-el. (lasd Narcos, menekülős, gyors svenkelős jelenetek)
    Ha mozi élményt akarasz akkor kapcsold ki teljesen az interpolációt. Én mindenféle erőlködés nélkül így használom, és nincs az a pénz amiért visszatérnék a "műanyag " megjelenítéséhez. (de itt még jó sokan így vagyunk ezzel). :)

    Nyílván igényel némi nyitottságot a történet, de szerintem megéri. Olyan ez mint a Linux :) (nah nem az Ubuntu) ;]

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Jorgi Kormi

    senior tag

    válasz mglita #593 üzenetére

    Egy kis rtings-es olvasmány:[link] ez még egy régebbi írás interpolációs témában: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

  • Jorgi Kormi

    senior tag

    válasz mglita #595 üzenetére

    Hát nem tudom nálad hogy hívják a "cuccost" a menüben , de az én panámon
    intelligent frame creation a "becsületes neve " és azon belül tudok BFI-t( ha transzba akarok esni) és itt sokak által nem nagyon preferált interpolációs beállításokba belenyúlni ( lg-nél pl.: Trumotion : De- Judder stb. ) Szerintem nézz meg egy Vincent Teoh videót a Y.T-on a "tevédről" biztos van fent egy tőle .

    Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mglita #593 üzenetére

    Természetesen Cinema Clear-t akartam írni. :D és nem Real Cinema-t.
    Egész nap az állatkertben barangoltunk, fáradt voltam, elnézést! :)

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • junior19

    senior tag

    válasz mglita #600 üzenetére

    Nincs a Real Cinema opciónál mozisabb megjelenítés.
    Kicsit túlbonyolítod szerintem az egészet.
    Leírom, hogy én hogyan használom, illetve mi az ajánlás, s ahogy sokan itt használják.
    23,976 vagy 24-es anyag esetén, amik a filmek és sorozatok nagy részét jelentik, ilyenkor csak a Real Cinema legyen bekapcsolva, a TruMotion, s ha van más lehetőség is, akkor azok kikapcsolva.
    29,97 vagy 30-as anyagoknál, amelyek a koncert anyagokra jellemzők leginkább: Real Cinema Ki (ha lehetséges)ha be van kapcsolva nekem már szappanoperásnak tűnnek így is, hiába van a TruMotion kikapcsolva.
    50-es anyagok, jellemzően a tévéműsor sugárzott anyag felvétele: Itt is minden kikapcsolva, a Real Cinema is, s a TruMotion is.
    Ha valamit már bekapcsolsz kísérletezés céljából, akkor már interpolációt fog a készülék csinálni, ami vagy jó lesz, vagy nem. Ha neked tetszik valamilyen beállítás, s nincs zavaró hiba a képen, akkor használd úgy.
    Még annyi megjegyzés, hogy bár én régebbi Dune-t használok, a tiedre nem tudom mennyire lesz igaz ez. Az enyém bizonyos beállításoknál fájlos lejátszáskor jól kezeli a frameváltást, ugyanakkor lemezes lejátszáskor nem kapcsolt 24p-re. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy a tévé menüjében rálépsz a csatornakeresésre, s nyomsz 5x1-et. Megjelenek adatok, s látni fogod köztük, hogy a megjelenítő ténylegesen milyen jelet kap.
    Csak akkor érdemes ezekkel kísérletezni, ha szeretnél, ha a lejátszód biztosan jól vált a megfelelő fps értékre. Ez fontosabb, minthogy milyen értéken használd az interpolációs opciókat.

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz mglita #607 üzenetére

    Dune - Limited, akkor a tévén a Fekete szint alacsony
    Dune - Full, akkor a tévén a Fekete szint magas
    Így biztosan helyesek, s hogy hogyan jobb, azt neked kell tesztelned.
    A filmek nagy része limitedben készül, így az első variáció lenne a helyes, de ma már bármi megtörténhet.

    codec project

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mglita #607 üzenetére

    Itt irtam róla, de alul a Kodi linken szépen le van irva minden. [link]

    Full,Full,Full -- Both Desktop & Video Content will look correct but video content is also scaled during the Y'CbCr --> RGB color space transformation. BtB & WtW are clipped so calibration will be more difficult

    Full, Limited, Limited -- This should be avoided since there are two levels of scaling which will likely cause unnecessary banding.

    Limited, Full, Limited -- Best option for embedded video player as there is zero video content scaling during the Y'CbCr --> RGB color space transformation. BtB & WtW are preserved to make calibration easier. If using a Desktop it will look overly dark

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • chros

    őstag

    válasz mglita #610 üzenetére

    Nem csoda, hogy nem erted, mert az pl madVR-t futtato PC-rol szol :) Amit junior19 irt az a jo kulso lejatszokhoz (amik nem PC-k).
    A Real Cinema-rol, pedig anno Janos.

    #608 junior19 : "A filmek nagy része limitedben készül, így az első variáció lenne a helyes, de ma már bármi megtörténhet."

    Erdekes, hogy felhoztad, a fentebb emlitett Bravia Core HDR10 legtobb anyaga full color range-ben erkezik (van limited is), bar en nem lattam kulonbseget veluk full-full es limited-limited beallitasok kozott.

    [ Szerkesztve ]

  • chros

    őstag

    válasz mglita #619 üzenetére

    Ugy emlexem tavaly oktoberi is :) (A CX a 3.10-es firmware frissitessel kapta meg az instart menuben az uj infot a panelekrol, ez nem tudom mikori kiadas.)
    Tavaly ev kozepen mar ment a kinai gyar, feltehetoleg mar uj paneleket gyartott MMG-vel. Ami erdekes, hogy a koreaiban is van mar MMG, csak azt nem lehet tudni, hogy teljes e az atalakulas, vagy meg a regi gyartosorral is dolgoznak.

    Ami nagyon kulonos, hogy miert raknak 2 fele panelt a C1-be?! Ott van pl a mostoha Bx szeria (plusz az uj teljesen ertekelhetetlen Ax is), abba lehetne a regieket rakni, amig ki nem futnak, s plane a CX-be???!!! Az osszeszerelo uzemekbe (pl lengyel, mexiko, stb) valogatas nelkul toljak a paneleket a fenti gyarakbol?! Es ami epp van raktaron azzal szerelik?!
    Teljesen erthetetlen szamomra...

    Gyakorlatilag ezzel a "trukkel" szoftveresen lebutitottak a C1-ek kb felet (ugyanaz a firmware C1-hez es G1-hez), hasonloan a Bx szeriahoz (ott ugye a chip is mas, ott meg arra ra lehetett fogni).
    Allitolag az osszes Sony es feltehetoleg Pana is (Philips?) iden Evo panelt kap, igy LGE maga alatt vagta a fat?! :D
    Pl az USA-ban $1000-el csokkent a 77A80J ara indulasnal, igy $3500-as ara olcsobb, mint a 65A90J (!!!) es olcsobb mint a butitott 77C1! :D

    Es Fomo mar meg is lovagolta a temat :D [link]

  • chros

    őstag

    válasz mglita #674 üzenetére

    Melyik keszulek? Ha nincs black crush a firmware-rel, akkor rad van bizva. En kikapcsolok minden automatikus kepmodositot (igy energia is):
    - este: 33 oled feny (120 nits), 2.4 gamma
    - fenyes nappal: 39 oled feny (140 nits), 2.2 gamma

  • junior19

    senior tag

    válasz mglita #674 üzenetére

    Itt szerintem erre pontos választ nem fogsz kapni, s rossz irányból közelíted meg a dolgokat.
    Ahogyan chros is írta az értékeket, de ezek a Szakértői képmódokban találhatóak.
    Hogy te most melyiket használod, arról gőzöm nincs, nem szoktam ilyen képmódokat használni, amikben ilyen opciók vannak.
    S hogy értsd, miért rossz képmódot használsz. A szakértői képmódokban a színhőmérséklet a meleg2-nél a legpontosabb, itt általában kis kalibrálással pontosan be lehet lőni. Ezért nem olyan képmódot használunk, amin csak egy csúszkát lehet tologatni, s ha a legmagasabb W árték felé toltuk a csúszkát, akkor vagyunk a szabvány környékén, pontosítani pedig nem lehet.
    A gammával hasonló a helyzet. Ahogyan chros írta, a szakértői képmódokban azokkal az értékekkel van a legnagyobb esély, hogy tényleg ott van-e gamma.
    Amelyik képmódot használod, azt nem szokták megmérni, nem mérem végig mind a több mint tíz képmódot kalibrálás előtt, hanem csak azokat, amelyekről egyrészt sejtem, hogy a legpontosabbak, illetve lehet korrigálni is.
    Abban a képmódban amelyikben használod, nagy a valószínűsége, hogy nem csak a gamma menet nem jó, hanem a színhőmérséklet sem, így a színmegjelenítés sem pontos.

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz mglita #679 üzenetére

    Nekem kezd egy olyan érzésem lenni, hogy az Oled megjelenítő nem a te készüléked, talán egy jobb Sony lcd-vel jobban jártál volna.
    Ilyen értékek mellett sötétben használni a megjelenítőt számomra egy kínzással érne fel, én Szakértői módban sötétben 27-es Oledfény, 85 kontraszt értékkel használom.
    Ha nem sötétben nézed, akkor indokolt lehet a magas Oledfény, de akkor elveszíted az Oled lényegét, a fekete megjelenítést. S egy jobb lcd talán magasabb általános fényerőre képes, ami neked jobban bejön jelenleg.

    Szakértői módokban és a Filmmaker mód is a legpontosabb a szabvány értékekhez. Ezt te azért láthatod vissza fogottnak, mert nagy fényerejű lcd képhez vagy szokva. Ha plazmáról vagy projektorról váltottál volna, azok az értékek is bőven elegendőek lennének, amiket chros is írt. Egyébként ha ezekben a képmódokban is 100 oledfény, 95 kontraszt érték mellett a színhőmérsékletet hidegre teszed, esetleg a gamma értékét 1,9-re, akkor megközelítőleg azt kapod, mint most az Eredeti képmódban.
    Minden képmódot hasonlóra be lehet állítani, csak tudni kell, melyik opció mit szabályoz, s a szabványhoz képest, az az érték hol helyezkedik el.
    Most neked például az Eredeti képmódban a színhőmérséklet 0 opciója kb megfelel a Szakértői képmódok hideg beállításával. Ha átállítod, akkor hasonlót kell kapjál, mint az eredetiben. Vagy ha az Eredetiben eltolod teljesen a Meleg irányába, akkor fog megegyezni a Szakértői módok meleg2 értékével.
    S ez csak a színhőmérséklet, a gamma is másképpen működik a képmódokban, de mivel az Eredetit senki nem használja, aki a lehető legpontosabb képet szeretné nézni, s kalibráláskor erre törekszünk, így mérni sem szoktuk ezt a képmódot, mert úgysem lehet pontosan beállítani.
    Én azt tanácsolnám, vagy cserélj készüléket, vagy kezd el fokozatosan csökkenteni SDR módban az Oledfény értékét, mindig annyi értékkel, amit még elbírsz viselni. Pár nap alatt megszokod, akkor megint csökkented pár értékkel. Ezt egészen addig csinálod, amikor már eléred a 30 körüli Oledfény értékét. Ha ezt megszokod, akkor a mostani kép lesz már számodra rikító, túlzó. És ezt hidd el, hogy így van, ez csak megszokás kérdése.
    S sem a szemednek, sem a készüléknek nem tesz jót hosszú távon sem a magas fényerő, sem a hideg színhőmérséklet használata.
    Én még esetleg azt fel tudom ajánlani, hogyha megadod a pontos értékeket ahogyan használod, az én B7-es készülékemen csinálok egy mérést, hogy az enyém mennyire tér el a pontos képtől azokkal az értékekkel.

    codec project

  • blakey

    titán

    válasz mglita #679 üzenetére

    SDR-ben a 100-as OLED-fény "ki@ssza" a szemem. Nálam 33-as, ez olyan 120cd/m2 körül mozog, ennél többet nem tudok elviselni olyan erős, HDR-nél meg 77. Szerintem rossz beállításokkal használod a TV-d és nem csak az oled-fényt illetően.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #682 üzenetére

    Ha kalibrálás nélkül közeledni akarsz a helyes beállításokhoz, akkor az rtings és a flatpanelshd beállításokat célszerű alapul venni, azzal, hogy az SDR-nél a referencia fényerő 100-120 nit (erre lett kitalálva), amely CX-nél valahol 25-40 között lehet. HDR/DV-nél állítólag a szabványos EOTF LG-nél 100-as OLED fénynél van, de szerintem ez már régen nem igaz. Az optikailag látványosabb képért olyan szabálytalan az EOTF, hogy a fal adja a másikat (SDR gamma követés szintén). Kivéve talán az LG-nél beállítható 1.9, 2.2, 2.4, BT1886, amelyek elvileg szabvány-szerintiek. Az általad próbált "magas 1" gamma, az egy buherált görbe.
    (Pl. a Philips-eken az összes gamma szabálytalan, nem véletlenül nem adják meg, hogy melyik érték /-4-től +4-ig/ melyik szabványhoz közelíthet.)
    Ha nem jó így, akkor a képi beállításokat állítsd neked elfogadhatóra, te nézed, nem mi.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • blakey

    titán

    válasz mglita #685 üzenetére

    Oled-fényt nyugodtan leveheted 35 körülire, élesség meg 0. Tovább javulhat az élmény.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mglita #687 üzenetére

    Azért mert előtte hazavágod az egészet azzal hogy felveszed... :)

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • blakey

    titán

    válasz mglita #689 üzenetére

    0 az alap élesség, azon már csak rontani lehet, hogy szoftveresen felhúzod. Nincs értelme. Pl. egy betű körvonala tovább romlik egy mesterséges élesítéssel. Nem kell semmit sem élesebbnek látni a valóságnál. romlanak az árnyalatok, több képi hiba keletkezik. Már a FHD megjelenésekor okafogyottá vált az élesítés. Minden készülékemen 0. LG-n az 5 vagy a 10-es állás még nem okoz problémát de nincs értelme használni, 0 és úgy jó.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #685 üzenetére

    CX-en az "eredeti" képmóddal kísérletezni nem sok értelme van (LG LCD-n talán, hátha jobb lesz a kép). Mint ahogy azt sati is írta: SDR OLED fény 28 (100 nit), aki 120 nit körül jobban kedveli, akkor pedig 33-40. Azért olyan magasak a gyári OLED fény értékek, mert ez az átlag vásárló elvárása (nagy fényerő legyen "oszt kész").
    Tudom, hogy a kontraszt LG-nél 95-re jön ki a tesztvideón, de jobb a 85. Élesség: 0! (30-nál már rajzfilm- és videojáték szerű lesz a kép). Szín:50. Színhőmérséklet: warm2 (ez van legközelebb a 6500K-hez). Dinamikus szín, szuperfelbontás, maximális fényerő is kikapcsolandó. Színskála: Auto! (túlszaturáltad a TV-t).

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • blakey

    titán

    válasz mglita #693 üzenetére

    Szakemberrel kalibráltasd a TV-t, amit csinálsz az "bohóckodás" és csak rossz eredményt szül. Nem rossz szándékból írom, de nem értesz hozzá, nem tudod, hogy mihez nyúlj és ha hozzányúlsz akkor nem tudod, hogy milyen eredményt kapsz. Így nehéz jól beállítani. Itt leírunk valamit, másképp vagy nem jól érted, mást csinálsz, stb. Egy jól beállított TV után meg nagyjából látni fogod, hogy mi a referencia és mindig abból kell kindulni és ahhoz kell visszatérni. Egy rosszul beállított TV kellemetlen meglepetéseket és hibákat tud produkálni Szakértői, Színház, Filmmaker módokat használd és első körben ne nagyon kapcsolgasd vagy módosítsd az értékeket.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #695 üzenetére

    Az rtings olvasói igény alapján hagyhatott fal azzal, hogy 100 nitet írt a kalibrációnál (még a B7 és B8-nál is az van). Sokan nem értetették/értik, hogy miért "csak" 100 nit, most is arra kalibrálnak csak nem írják oda. Egyébként a fehéregyensúlynál biztosan számít, mert az OLED kijelző képe a fényerő csökkentésével enyhén a zöld felé tolódik.
    Nálam is sötétebb kicsivel az MPC-BE/madVR alapbeállításon, mint a belső lejátszó. Nyilván azonos szintre lehet hozni (valószínűleg nálad is a Dune-t), de én nem piszkálom nem annyira tér el.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #697 üzenetére

    Azért tér el pl. a "brightness", mert az éppen futó codec-et eltérő beállítással használják az eszközök, azaz, azonos 'encoder' konfiguráció esetén különböző 'decoder' beállítással eltérő képet kapunk. Belső lejátszónál nem, de külső eszköz esetén tudod módosítani a dekódolási beállításokat.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #699 üzenetére

    Ha egy képmódot akarsz mindenre, akkor nyilván a külső eszköz (Dune) beállítások menüjében kell egy picit feljebb venni a 'brightness'-t. Vagy egy másik képmódot beállítasz a TV-n a Dune-re, ahol 51-52-re veszed a 'brightness'-t (vagy annyira, ahogy neked pont jó). Feltételezem persze, hogy stimmel SDR-ben a TV és a Dune között a kimeneti színformátum (RGB vagy YCbCr) és dinamikatartomány (teljes vagy korlátozott), valamit a hozzá tartozó fekete szint vezérlés a TV-n.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • junior19

    senior tag

    válasz mglita #687 üzenetére

    [link]
    Ha ezt megnézed, láthatod, hogy az élesség emelésével hamis kontúrokat adsz a képhez. Digitális jelen nem lehet élesíteni, illetve ahogyan blakey is írta, 1080-as anyaghoz vagy 4K-ás anyagon hogyan szeretnél még élesíteni? Ha egy anyag homályosabb, mint a másik, akkor azt úgy rögzítették, nem tudsz javítani rajta, csak rontani. Nézd meg a videót, figyelj egy vonalat, s emeld az élesség értékét. Semmi nem változik, csak egy érték után kerül a vonal mellé egy hamis kontúr. A vonal semmit nem élesedik. Ráadásul ha túl magasra veszed az élesség értékét, az hatással lehet a fekete vágási szintre is.
    Nézd meg a Képarány - Levágás opciót is. Ez is gyárilag helytelenül ki van kapcsolva, s ha a képre nézel, láthatod, hogy a 2,5%-os mező le van vágva. Ha ezt látod, akkor a Levágás opciót kapcsold Be állásba.

    Sokszor leírtuk már neked, hogy mindig a környezeti fényviszonyoknak megfelelően kell beállítani a képet. Egy sötét szobában teljesen más lesz a fekete vágási szint (Fényerő) értéke, mint egy világosabb helyiségben. 50-es Fényerő érték van nálad megadva, s írod, hogy nagyon világos a helyiség. Így persze, hogy sötét a kép, sok sötét részletet buksz. Ezt te az Oledfény értékének emelésével korrigálod, ami nem ezt a célt szolgálja. Ha beállítanád a fekete vágási szintet a Fényerő értékével, akkor simán csökkenthetnéd az Oledfény értékét.
    Itt mindenki azért ad meg alacsonyabb Oledfény értéket, mert ha leül egy filmet megnézni, azt közel sötétben teszi. Csak ilyenkor helyes az 50-es Fényerő, s kis Oledfény érték. Minél világosabb a helyiség, annál nagyobb Fényerő és Oledfény értékre van szükség, de ezt is beállítás alapján, nem tippre.
    Azt se úgy képzeld el, hogy én mindig besötétítek. Filmet általában este, sötétben nézzünk, azt a két órát ki lehet bírni, a moziban is kibírja az ember. De például tegnap néztem a Forma1-t, s csak a redőnyt engedtem le, s a beállításokhoz nem nyúltam. S láttam a képet. Hozzáteszem, mivel nálam nyugati fekvésű a helyiség, akkor is le van engedve a redőny délután a nap miatt, ha nem is tévézek. Nem teljesen, mert van bent fény, nincs teljesen sötét. S így néztem a F1-et is.

    Az, hogy a Dune-t használva más képet látsz, mint a tévé lejátszóját használva is természetes. Az elmélet az lenne, hogy nem lehetne különbség különböző forráskészülékek között, s akkor csak a tévét elég lenne kalibrálni. De ez nagyon nem így van, s ha ezt tapasztalod, akkor arra a forráskészülék bemenetre külön meg kell csinálni a beállításokat.
    Ha a tesztmintákat lejátszod a tévé lejátszóján, akkor azokat a beállításokat használhatod a lejátszón, az appokon, a tévé tunerjeit használva.
    Minden más forráskészülék csatlakoztatása esetén ellenőrizni kell a beállításokat, szükség esetén korrigálni.
    Csatlakoztass egy pc-ét vagy egy notit a tévéhez, s nézd meg a tesztmintákat. Szinte biztosan nem fognak egyezni az értékek, ha már azt látod, hogy a Dune-vel még sötétebb a kép, mint a tévé lejátszóját használva.
    Ha nem egyezik a lejátszó kimeneti szintje, akkor a tévén kell beállítani helyesen, a forráskészülék beállításaiba csak indokolt esetben célszerű változtatni az értékeket.

    codec project

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #703 üzenetére

    Hát, nem tudom, ha rtings beállítás sem jó és a felhúzott képjavítókkal sem tetszik, akkor hiába kapsz segítséget vagy kalibrálást, az sem fog tetszeni.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • alaves

    addikt

    válasz mglita #706 üzenetére

    A kiindulási pont (kalibrálás) árnyalatnyit fog csak eltérni az rtings v. a flatpanelshd beállításaitól és amit eddig írtál az nem ebbe az irányba mutat. Lehet, hogy pl. egy SONY XR-75X92 LCD lenne neked jó. Voltak már többen is a másik topicban, akik nem tudtak megbarátkozni az OLED-el. Nincs ezzel semmi gond. Végül is, ha van rá keret és időd, rendelsz pl. egy ilyen LCD-t, ha nem válik be, visszaküldöd.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • krx21

    nagyúr

    válasz mglita #689 üzenetére

    Minden + élesítés az eredeti tartalmat módosítja... Egy képnek lágynak is kell tudnia lennie, ahol eredetileg is lágy a tartalom... ;)
    Például egy lágy kontrasztú fakó terítő az asztalon, ne látszódjon műanyag vibráló színes terítőnek...

  • junior19

    senior tag

    válasz mglita #685 üzenetére

    Akkor ahogyan ígértem, az én B7-es készülékem a te beállított értékeiddel. Nagyon pontos képet, ne várj ettől, de a lényeg látható lesz.
    Kezdem azzal, hogy többen reagáltak rá, hogy nagyon túltolt beállításokat használsz, a védelmedben el kell mondani, hogy szinte lényegesen nem is változtattál a gyári beállításokon, sőt volt, ahol jó irányba mozdultál, de még mindig keveset, ott többet kellet volna.
    Az Oledfény gyárilag nekem 90, ezt felemelted 100-ra, ez nem lényeges változtatás, már a gyári magas érték.
    Kontraszt 95, ha jól emlékszem nekem is annyi volt, talán 90, már nem emlékszem.
    Fényerő: 50 gyárilag ennyi, nem nyúltál hozzá. De írtad, hogy világos a helyiség. Nálam ahogyan írtam korában a redőnyök leengedve, de nem teljes sötétségben, a falak is láthatóak. Így nálam már a fekete vágási mintán a 20 oszlop felett láthatóak az oszlopok, így viszont fekete vágás történik, a Fényerőn emelni kellene.
    Élesség: 30 nálam 25 a gyári érték, nem sokat emeltél, de már a gyári érték is magas. Mérés közben a minták jelölésénél folyamatosan láttam a számok körül egy kontúrt, hosszú távon fárasztja a szemet.
    Színhőmérséklet: W25 Ez nálam gyárilag C20, ezt jó irányba vitted el, de még mindig nem eléggé. Erről volt már szó, hogy a W irányába teljesen el kell tolni a csúszkát, akkor közelít a D65 szabvány értékhez.
    Színskála: Széles ez gyárilag ilyen, nem változtattál rajta. Azt hiszem a Szakértói Világosban is ez szokott helytelenül megadva lenni, mert világos környezetben fakóbbnak látjuk a képet, így a színek túlszaturáltságával kompenzálják ezt, majd meglátjuk, hogy helytelenül.

    10%-ként mértem, nem volt értelme többet, a lényeg látszik. A fehérben sok a kék, már 90%-os értéknél eléri a maximumot, így onnantól már nincs változás. A 100%-os fehérnél a Triplet értékeket lehet látni, a referencia érték 235. A mértnél látható, hogy a kék több, a piros és zöld pedig kevés, nem érik el a 235-őt. A kék közepén a nyílnál is látható, hogy a középponthoz képest kevés a piros és a zöld, sok a kék. A piros értékek a dE értékek, ami egy arányszám, mennyire közelíti meg a szabvány értéket az adott pont.

    Ez az ábra is azt mutatja, hogy a kék már nagyon, a zöld közelében van egy szaggatott vonal, mindhárom színnek ott kellene futni.

    A piros szaggatott mutatja a szabvány 2,4-es értéket. A sárga a gamma, színenként is megjelenítettem, mert a mérés 2,46-os átlagos gamma értéke, illetve ha csak a sárgát nézzük, akkor nem lenne egy nagyon rossz gamma menet. Szét bontva színekre már nem ilyen jó a helyzet, mindhárom színnek a 2,4-es vonal környékén kellene haladnia.
    Az eleje is a cél felett van, ami azt jelenti, hogy sötétebb a kép, mint kellene. Ez a Fényerő emelésével valószínűleg korrigálva is lenne.

    A három szín együttfutása nem rossz, de látható, hogy a kék nagyon sok minden értéken. Ez egy 8000K színhőmérsékleti értéket ad, a D65 helyett.
    Eddig olyan értékeket láttunk, ami nem kirívóan rossznak mondható lenne, a 8000K sem sokkal több, mint a szabvány D65 értéke.
    S jöjjön akkor a fekete leves, mit okoznak ezek a "kis" eltérések.

    A sötét vonalú háromszög a szabvány színtér, a fehér a mért. Ez azért ilyen nagy, mert a Széles színskála van megadva, ilyenkor bármilyen színterű anyagot játszunk le, a megjelenítő ebbe a színtérbe rakja bele. Ennyire lesz pontos a színmegjelenítés, mint a képen látható.
    A háromszög belsejében a négyzetek a színek 0, 25, 50, 75, 100 telítettségi pontjainak a koordinátáit mutatja, a háromszög belsejéből kifelé haladva nőnek a telítettségi pontok, a csúcsok a 100%-os telítettségi pontot jelzik. Ahol a négyzetek keresztezik a háromszög belsejét, az a D65-ös színhőmérsékleti pont, ahol pedig a pontok, azok a mért értékek. Ez a "kis" színhőmérsékleti eltérés azt mutatja, hogy minden színárnyalat a kék felé mozdul, sok a kék minden színben, a színskála növelésével pedig még a színátmenetek is sérülnek.
    Ezt a képmódot egyébként jól beállítani nem lehet.
    Ez alapján én beállítanám a fekete vágás szintjét, a Színskálát automatikusra raknám, s a színhőmérsékletet még tovább mozdítanám a W irányába.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák