Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz mglita #679 üzenetére

    Nekem kezd egy olyan érzésem lenni, hogy az Oled megjelenítő nem a te készüléked, talán egy jobb Sony lcd-vel jobban jártál volna.
    Ilyen értékek mellett sötétben használni a megjelenítőt számomra egy kínzással érne fel, én Szakértői módban sötétben 27-es Oledfény, 85 kontraszt értékkel használom.
    Ha nem sötétben nézed, akkor indokolt lehet a magas Oledfény, de akkor elveszíted az Oled lényegét, a fekete megjelenítést. S egy jobb lcd talán magasabb általános fényerőre képes, ami neked jobban bejön jelenleg.

    Szakértői módokban és a Filmmaker mód is a legpontosabb a szabvány értékekhez. Ezt te azért láthatod vissza fogottnak, mert nagy fényerejű lcd képhez vagy szokva. Ha plazmáról vagy projektorról váltottál volna, azok az értékek is bőven elegendőek lennének, amiket chros is írt. Egyébként ha ezekben a képmódokban is 100 oledfény, 95 kontraszt érték mellett a színhőmérsékletet hidegre teszed, esetleg a gamma értékét 1,9-re, akkor megközelítőleg azt kapod, mint most az Eredeti képmódban.
    Minden képmódot hasonlóra be lehet állítani, csak tudni kell, melyik opció mit szabályoz, s a szabványhoz képest, az az érték hol helyezkedik el.
    Most neked például az Eredeti képmódban a színhőmérséklet 0 opciója kb megfelel a Szakértői képmódok hideg beállításával. Ha átállítod, akkor hasonlót kell kapjál, mint az eredetiben. Vagy ha az Eredetiben eltolod teljesen a Meleg irányába, akkor fog megegyezni a Szakértői módok meleg2 értékével.
    S ez csak a színhőmérséklet, a gamma is másképpen működik a képmódokban, de mivel az Eredetit senki nem használja, aki a lehető legpontosabb képet szeretné nézni, s kalibráláskor erre törekszünk, így mérni sem szoktuk ezt a képmódot, mert úgysem lehet pontosan beállítani.
    Én azt tanácsolnám, vagy cserélj készüléket, vagy kezd el fokozatosan csökkenteni SDR módban az Oledfény értékét, mindig annyi értékkel, amit még elbírsz viselni. Pár nap alatt megszokod, akkor megint csökkented pár értékkel. Ezt egészen addig csinálod, amikor már eléred a 30 körüli Oledfény értékét. Ha ezt megszokod, akkor a mostani kép lesz már számodra rikító, túlzó. És ezt hidd el, hogy így van, ez csak megszokás kérdése.
    S sem a szemednek, sem a készüléknek nem tesz jót hosszú távon sem a magas fényerő, sem a hideg színhőmérséklet használata.
    Én még esetleg azt fel tudom ajánlani, hogyha megadod a pontos értékeket ahogyan használod, az én B7-es készülékemen csinálok egy mérést, hogy az enyém mennyire tér el a pontos képtől azokkal az értékekkel.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák