Új hozzászólás Aktív témák

  • mglita

    tag

    válasz junior19 #676 üzenetére

    Köszönöm szépen a hosszabb válaszaid, amik a kérdéseimre jönnek a különböző témákban :)

    Igen, lehet, hogy rosszul közelítem meg a kérdést én az LG CX "Eredeti" képmódját állítgatom és az van beállítva SDR, HDR filmeknél. Ennek az az oka, hogy (szubjektív) a Filmmaker mód nekem borzasztóan sötét, sőt inkább egy korszerűtlen vetítő terem hangulatát idézi és inkább a képi élmény butításának élem meg. A szakértői módok azok egy fokkal jobbak, de még mindig úgy érzem, hogy a TV képességei vissza vannak benne fojtva.

    Az eredeti képmódban van viszonylag nagy rugalmasság. (De ott attól tartok vannak limitek ami pl a full fényességet illeti) az SDR tartalmak esetében oled fény 100% on van, kontraszt 95%, a hőmérséklet 0-án, Dinamikus kontraszt kikapcsol, maximális fényerő kivezérlés maxon van. És ilyen beállításokkal igyekszem a gammát állítani.

    SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

Új hozzászólás Aktív témák